Laptop Acer/ dysk Hitachi - nie uruchamia się Windows w laptopie

Witam,

Niestety opis ewidentnie wskazuje na problem z dyskiem (komunikat 1 wskazuje na problem z odczytem z dysku, komunikat 2 wskazuje na to że dysk nie został wykryty przez bios i szukał innego urządzenia z którego mógłby wystartować).

Podłącz dysk do komputera i sprawdź jego stan pobierz CrystalDiskInfo portable, wypakuj i uruchom, zmień ustawienia (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 DEC), zrób zrzut ekranu (rozciągnij okno programu), umieść na http://postimage.org/ i podaj link na forum lub za pomocą MHDD http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html (w tym momencie screen wciśnij F8 i zrób zdjęcie).

“- ustawiłem w BIOSie ustawienia domyślne- nic nie dało.”

Do sprostowania na laptopie jest Windows 7 Ultimate 32 bit jednak także nie wiem czy teraz może wystąpić problem między Sata mode a IDE mode;]

C5 to sektory oczekujące na remap.

C7 to błędy w komunikacji między dyskiem a kontrolerem.

 

Czy dokończył sprawdzanie?

 

Czy zrobiłeś scandisk na partycji systemowej?

Jeśli nie to kliknij prawym na partycję systemową C, Właściwości, Narzędzia, Sprawdź (tylko pierwsza opcja ma być zaznaczona), kliknij Rozpocznij, Zaplanuj sprawdzanie dysku i uruchom ponownie system.

 

Na różnych komputerach jest to wyświetlane inaczej (jest to normalne).

Tak, dokończyłem sprawdzanie ale po formacie partycji systemowej i wgraniu z powrotem Windowsa XP Professional. Także zrobiona defragmentacja.

Działa znacznie szybciej laptop teraz i zawsze w porządku się uruchamia.

Także póki co nic nie zmieniam.

Jak znowu zacznie świrować wtedy będe zerował i najwyżej zobaczymy.

Póki co nie chce zerować dysku w MHDD, bo dysk działa teraz stabilnie, a danych mam dużo i nie chce ich stracić, a nie mam też dysku przenośnego większej pojemności.

 

Dzięki za odp :]

Pozdrawiam