Laptop Acer problem z bootwaniem płyty Windowsa

(Dariusz Chudy6) #1

Witam, mam w posiadaniu laptopa Acer, jest na nim zainstalowany system 8.1, jednak chce na nim zainstalować siódemke i tutaj pojawia się problem ponieważ nie mogę zbootować płyty. 

Pierwszym problemem było wyłączenie Secure boota, jednak wystarczyło wpisać hasło do biosu. Jednak gdy wyłączyłem Secure boot nadal nie chce ruszyć płytą. 

Ustawienia biosu są tak ubogie, że małe jest pole manewru ustawieniami, a próbowałem już sporo. Chciałem zmienić Boot Mode na Legacy, lecz jest to nie możliwe, ponieważ niema innej do wyboru niż ta aktualna.

Przesyłam zdjęcia całego biosu, proszę Was o pomoc bo już nie mam pomysłu na ten komputer.

WP_20151030_001.jpg

WP_20151030_002.jpg

WP_20151030_003.jpg

WP_20151030_004.jpg

pozdrawiam :slight_smile:

(darek0107) #2

Nie zbootuje Ci się dopóki nie wyłączysz Secure Boot w Biosie

Mogą być jeszcze konieczne inne ustawienia jak to wyłączysz ale teraz ich nie widzę i nie znam Biosu Acera

Ale przecież na stronie Acera masz wszystko wyjaśnione"

1. Completely shut down your computer.
  2. Power on the system. As soon as the first logo screen appears, immediately press F2 to enter the BIOS.
  3. Use the right arrow key to select Security.
  4. Use the down arrow key to highlight Set Supervisor Password and press Enter.
  5. Create a password and press Enter. Retype the password to confirm and press Enter again.
  6. Use the right arrow key to select Boot.
  7. Press the down arrow key to select Secure Boot and press Enter.
  8. With the arrow key, highlight Disabled and press Enter.
  9. Press the F10 key and select Yes to save the changes and exit the BIOS.

NOTE: We suggest removing the supervisor password immediately after enabling Secure Boot. If you choose not to remove your supervisor password, make sure you write it down for future use.

UWAGA!!! Hasła nie musisz ustawiać.

To jest tu: http://acer–uk.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/27071/~/how-to-enable-or-disable-secure-boot

(Dariusz Chudy6) #3

Dzięki za odpowiedź! Jednak ten temat też już widziałem i próbowałem jednak efekt jest dalej taki sam. 

Drugim razem nawet przywróciłem ustawienia fabryczne całego biosu u bootowania i wyłączylem secure boot i niestety dalej jest tak samo… :frowning:

Tak btw. wie ktoś o co tutaj chodzi  ? 

(darek0107) #4

Tak wiemy. Facet wgrywa inny Bios. Ale to nie o to chodzi chyba że ten laptop nie ma możliwości zainstalowania Win 7. Podaj konkretnie jego model.

(Dariusz Chudy6) #5

Model to Acer E1-510

(tomnatom) #6

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2888162.html

(Dariusz Chudy6) #7

Okej, gościu zainstalował ósemkę z pendriva-to oznacza że tylko ósemka tu może ruszyć?

Dzieki za podrzucony link! :slight_smile:

Edit. Specjalnie na tą okazje wypaliłem Windowsa 8 na pendrivie-również nie ruszył za pomoca boot menu

Panowie co z tym laptopem jest? Pomoże mi ktoś?

Czy jest to możliwe? Co mam robić w takiej sytuacji?

Pozdrawiam

(darek0107) #8

A jesteś pewien że wkładasz tego pendrive do USB 2.

Z USB3 nie opali ci pendrive bootowalny.

W każdym laptopie jest przynajmniej 1 USB 2 by można było go zbootować.

(Dariusz Chudy6) #9

Tak, port do którego wkładam pendriva jest koloru czarnego (z drugiej strony jest USB 3.0).

Halo, może mi ktoś pomóc ? :frowning: