Laptop ASUS - nie da się uruchomić systemu

Witam. Mam pewien problem z laptopem firmy ASUS model K70IO. Nie jest możliwe uruchomienie jakiegokolwiek narzędzia, ani również systemu operacyjnego w normalnym trybie. Działa tylko tryb awaryjny. Z początku myślałem, że to wina systemu, który mógł się posypać, ale doszedłem do wniosku, że to prawdopodobnie nie to, a problem leży w sprzęcie.

 

To, że system się nie ładuje nie jest na pewno winą dysku twardego - przełożyłem dysk do innego laptopa firmy ASUS, po czym z powodzeniem udało mi się go sformatować i zainstalować na nowo system. Wszystko śmigało i uruchamiało się poprawnie. Jednak kiedy dysk wrócił na swoje miejsce do starego laptopa, próby uruchomienia systemu nadal są nieskuteczne. Nie działa dosłownie nic, prócz trybu awaryjnego. Kiedy próbuję uruchomić system normalnie, zawiesza się na “trwa ładowanie systemu windows”. Wybranie jakiejkolwiek innej opcji owocuje “zamrożeniu się” na czarnym ekranie. Tryb awaryjny jednak działa poprawnie.

 

System windows 7 Ultimate. Jeżeli ktoś byłby w stanie mi pomóc, byłbym wdzięczny.

Hej,

To generalnie tak działać nie będzie. Jeśli laptop nie jest identyczny, to po przełożeniu dysku system nie będzie startował poprawnie, ponieważ są różnice w sprzęcie. System musisz instalować na tym komputerze, na którym na docelowo działać. Czy w czasie instalacji stadionu pojawiają się jakieś błędy?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Problem w tym, że nie mogę sformatować i zainstalować systemu poprzez ten laptop. DVD-rom nie czyta płyt, a przy próbach odpalenia bootowalnego pendrive instalator ładuje się, po czym przerywa i jest normalne ładowanie systemu. Dysk przekładałem aby sprawdzić, czy aby na pewno to on nie jest uszkodzony.Instalka z pendrive na pewno jest dobra, bo to właśnie z niej instalowałem na drugim laptopie.

Hej,

A może dałoby się przełożyć napęd z jednego laptopa do drugiego? W końcu to kwestia odkręcenia jednej śrubki.

Pozdrawiam,

Problem w tym, że próbowałem to zrobić. Z tego niedziałającego prawidłowo laptopa bardzo łatwo udało się wyjąć napęd, natomiast w tym działającym nie byłem w stanie sobie z tym poradzić. Rozkręciłem laptopa, ale nie byłem w stanie znaleźć tej śrubki trzymającej napęd. To jest również ASUS, tylko, ze model x53u. Śrubka trzymająca napęd jest od spodu, czy pod klawiaturą? Spróbuję go wyjąć raz jeszcze.

 

Edit:  Udało mi się przełożyć napędy i aktualnie próbuję po raz pierwszy przeprowadzić format i ponowną instalację na nie działającym laptopie.

 

Niestety jednak, instalator ładował się, po czym pokazał się czarny ekran i nic dalej się nie dzieje. Przełożenie napędu nic nie dało. Jakieś inne pomysły, co może być powodem?

 

Edit2: A teraz zauważyłem coś dziwnego. Odpaliłem płytę instalacyjną na włączonym trybie awaryjnym. Instalator kopiował pliki, po czym wywalił taki oto błąd:

 

“System Windows nie może pobrać informacji o dyskach na tym komputerze”. Co to może znaczyć? Dysk twardy jest jak najbardziej sprawny. Przełożyć go jeszcze raz do drugiego laptopa i sformatować (ale już bez instalacji), a instalację spróbować wykonać na tym niedziałającym?

Hej,

A w trybie awaryjnym w ogóle dysk jest wykrywany poprawnie? Widać jego zawartość i partycje?

Pozdrawiam,

Tak, w trybie awaryjnym wszystko działa poprawnie - da się wejść na każdą partycję, jak i również uruchomić dowolny program.

Hej,

A działają poprawnie operacje dyskowe - tzn. można przenieść jakieś większe pliki pomiędzy partycjami, czy pojawiają się błędy?

Pozdrawiam,

Tak, dysk twardy normalnie pracował zarówno w trybie awaryjnym na niechcącym się uruchomić normalnie laptopie, jak i po przełożeniu do nowego laptopa. Dysk na 100% jest sprawny. Wyczyściłem go całkowicie i sformatowałem na tym drugim ASUS’ie, ale pomimo to, po włożeniu go do starego laptopa, nadal instalator ładuje się i zatrzymuje na czarnym ekranie. Nadal nie jestem w stanie ustalić, co może być przyczyną.

Hej,

W takim razie może warto przeskanować pamięć RAM pod kątem błędów przy pomocy na przykład MemTest86+.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Wydzielono 1 post tworząc nowy wątek: Problem z laptopem ASUS po uruchomieniu