Laptop asus s96s i problem bo mam 6 ekranów

(Seba800) #1

Posiadam laptopa asus s96s i pojawiło się na monitorze zaniast jednego ekranu to sześć.Żadko kiedy przy starcie pojawia się jeden.Co może być przyczyną???????????????????????

(Frog) #2

sseba-800 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(Seba800) #3

oto zdjęcie http://chomikuj.pl/superowy-chomik i trzeba wejść w folder nie podglądać.

(Bozybor) #4

Jeśli nic nie przestawiło się w Phase lub synchronizacji to pozostaje:

zimne luty,

luźne połączenie taśmy przesyłania sygnały z karty do matrycy,

uszkodzona matryca;

Ja stawiam na problem mechaniczny przykładowo luźny lub popsuty kondensator od synchronizacji obrazu lub wadliwe sterowniki od karty/lub płyty głównej odpowiedzialny za tą część komputera.

Najpierw sprawdź jednak własności monitora i szczególnie częstotliwość (Hz) odświeżania ....

Istnieje prawdopodobieństwo iż nieświadomie zostało coś tam przestawione...

(Seba800) #5

Stacjonarny to nie problem ale jak się dobrać do laptopa???Chyba będe musiał go oddać do serwisu,chyba że coś mi doradzicie.

-- Dodane 19.03.2009 (Cz) 12:24 --

czy ktoś mi pomoże?bardzo proszę.

(Otxmscf) #6

Mam ten sam problem. Z tego co się doczytałem w necie wynika, że uszkodzona jest płyta główna - do wymiany. Właśnie wysłałem swojego s96s do serwisu bo ma jeszcze gwarancję.Nie jest to problem ze sterownikami, bo nawet BIOS wyświetlany jest w ten sposób.

Pozdrawiam.

(Seba800) #7

W jaki sposób ci się to stało?Ja wgrałem grę,mój procesor to 2,0ghz a gra wymagała 3,2ghz i jak ją odinstalowałem to mi się przy starcie ekran podzieliło na 6 ekranów.Po odłączeniu całkowitego zasilania(bateria,zasilacz)nieraz przy starcie(niezawsze)startuje normalnie.Mam oryginalną płytę ze sterownikami do tego asusa i jak zainstaluję grafikę to to sie uruchomi normalnie a po chwili się restertuje(i tak w kółko)i się wyswietla błąd o pliku nv4_disp oraz zrzucanie pamięci fizycznej.Komunikat trwa krótko i nie mogę wszystkiego dokładnie przeczytać.Laptop na gwarancji (firma splajtowała).Pozdrawiam Sebastian

-- Dodane 19.03.2009 (Cz) 16:15 --

W jaki sposób ci się to stało?Ja wgrałem grę,mój procesor to 2,0ghz a gra wymagała 3,2ghz i jak ją odinstalowałem to mi się przy starcie ekran podzieliło na 6 ekranów.Po odłączeniu całkowitego zasilania(bateria,zasilacz)nieraz przy starcie(niezawsze)startuje normalnie.Mam oryginalną płytę ze sterownikami do tego asusa i jak zainstaluję grafikę to to sie uruchomi normalnie a po chwili się restertuje(i tak w kółko)i się wyswietla błąd o pliku nv4_disp oraz zrzucanie pamięci fizycznej.Komunikat trwa krótko i nie mogę wszystkiego dokładnie przeczytać.Laptop na gwarancji (firma splajtowała).Pozdrawiam Sebastian

(Bozybor) #8

Proponuje jeśli chcesz jeszcze powalczyć, by przekonać się czy wina jest sprzętowa czy programowa spróbuj za pomocą tego co jest pod tym linkiem:

http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=47

opisano jak sprawdzić wstępnie co się dzieje nie tak,

link poniżej to bardziej zaawansowana metoda szukania błędów szczególnie kiedy wystąpił zrzut pamięci i BSOD z restartem komputera włącznie:

http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=17

Jednak przegrzania nie można wykluczyć

Możesz spróbować jeszcze przywracania systemu, do stanu który był przed instalowaniem gry. licz się jednak z wieloma problemami jeśli w tym czasie były robione aktualizacje odinstalowane i instalowane programy.

http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=58

(Tom) #9

Witam, mam ten sam problem z s96s, jak się skończyła sprawa ? Wysyłką do serwisu czy może znalazłeś rozwiązanie problemu ? Pozdrawiam :slight_smile:

(Otxmscf) #10

No cóż. Laptop pojechał do serwisu - gwarancja door to door i jak mi odpisali jest uszkodzona karta grafiki. Albo naprawią sami, albo jak nie dadzą rady to odeślą do producenta. Na razie czekam. Tymczase kupiłem sobie małego Eee PC 1000 HE i nawet bardzo dobrze się sprawdza jako mobilny netbook. A co do przyczyn to nic nie wskazywało na to, że coś się będzie psuło. Procesor T7300, 2GB Ramu, w gry nie gram - to nie miało prawa być stresu po prostu zainstalowałem jakiś zwykły program - chyba gadu-gadu i po restarcie ten zonk. Czasem jak uruchomiłem w trybie awaryjnym to był pojedynczy pełny obraz ze złą rozdzielczością a próba instalacji sterowników to BS i po restarcie 6 obrazów. Był na gwarancji to nic nie kombinowałem tylko odesłałem do sklepu (po uzgodnieniu oczywiście), a gwarancja kończy się w czerwcu.

-- Dodane 16.05.2009 (So) 23:45 --

Laptop wrócił z serwisu na początku maja, wymieniono płytę główną i teraz wszystko jest OK. Dali też lepszą pastę przewodzącą pod procesor i grafikę i teraz jest ciszej - bardzo rzadko włącza się wentylator i co ciekawe zniknęło charakterystyczne dla S96S piszczenie dobiegające wcześniej gdzieś spod klawiatury. =D>