Laptop asus s96s i problem bo mam 6 ekranów

Posiadam laptopa asus s96s i pojawiło się na monitorze zaniast jednego ekranu to sześć.Żadko kiedy przy starcie pojawia się jeden.Co może być przyczyną???

sseba-800 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

oto zdjęcie http://chomikuj.pl/superowy-chomik i trzeba wejść w folder nie podglądać.

Jeśli nic nie przestawiło się w Phase lub synchronizacji to pozostaje:

zimne luty,

luźne połączenie taśmy przesyłania sygnały z karty do matrycy,

uszkodzona matryca;

Ja stawiam na problem mechaniczny przykładowo luźny lub popsuty kondensator od synchronizacji obrazu lub wadliwe sterowniki od karty/lub płyty głównej odpowiedzialny za tą część komputera.

Najpierw sprawdź jednak własności monitora i szczególnie częstotliwość (Hz) odświeżania …

Istnieje prawdopodobieństwo iż nieświadomie zostało coś tam przestawione…

Stacjonarny to nie problem ale jak się dobrać do laptopa???Chyba będe musiał go oddać do serwisu,chyba że coś mi doradzicie.

Dodane 19.03.2009 (Cz) 12:24

czy ktoś mi pomoże?bardzo proszę.

Mam ten sam problem. Z tego co się doczytałem w necie wynika, że uszkodzona jest płyta główna - do wymiany. Właśnie wysłałem swojego s96s do serwisu bo ma jeszcze gwarancję.Nie jest to problem ze sterownikami, bo nawet BIOS wyświetlany jest w ten sposób.

Pozdrawiam.

W jaki sposób ci się to stało?Ja wgrałem grę,mój procesor to 2,0ghz a gra wymagała 3,2ghz i jak ją odinstalowałem to mi się przy starcie ekran podzieliło na 6 ekranów.Po odłączeniu całkowitego zasilania(bateria,zasilacz)nieraz przy starcie(niezawsze)startuje normalnie.Mam oryginalną płytę ze sterownikami do tego asusa i jak zainstaluję grafikę to to sie uruchomi normalnie a po chwili się restertuje(i tak w kółko)i się wyswietla błąd o pliku nv4_disp oraz zrzucanie pamięci fizycznej.Komunikat trwa krótko i nie mogę wszystkiego dokładnie przeczytać.Laptop na gwarancji (firma splajtowała).Pozdrawiam Sebastian

Dodane 19.03.2009 (Cz) 16:15

W jaki sposób ci się to stało?Ja wgrałem grę,mój procesor to 2,0ghz a gra wymagała 3,2ghz i jak ją odinstalowałem to mi się przy starcie ekran podzieliło na 6 ekranów.Po odłączeniu całkowitego zasilania(bateria,zasilacz)nieraz przy starcie(niezawsze)startuje normalnie.Mam oryginalną płytę ze sterownikami do tego asusa i jak zainstaluję grafikę to to sie uruchomi normalnie a po chwili się restertuje(i tak w kółko)i się wyswietla błąd o pliku nv4_disp oraz zrzucanie pamięci fizycznej.Komunikat trwa krótko i nie mogę wszystkiego dokładnie przeczytać.Laptop na gwarancji (firma splajtowała).Pozdrawiam Sebastian

Proponuje jeśli chcesz jeszcze powalczyć, by przekonać się czy wina jest sprzętowa czy programowa spróbuj za pomocą tego co jest pod tym linkiem:

http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=47

opisano jak sprawdzić wstępnie co się dzieje nie tak,

link poniżej to bardziej zaawansowana metoda szukania błędów szczególnie kiedy wystąpił zrzut pamięci i BSOD z restartem komputera włącznie:

http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=17

Jednak przegrzania nie można wykluczyć

Możesz spróbować jeszcze przywracania systemu, do stanu który był przed instalowaniem gry. licz się jednak z wieloma problemami jeśli w tym czasie były robione aktualizacje odinstalowane i instalowane programy.

http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=58

Witam, mam ten sam problem z s96s, jak się skończyła sprawa ? Wysyłką do serwisu czy może znalazłeś rozwiązanie problemu ? Pozdrawiam :slight_smile:

No cóż. Laptop pojechał do serwisu - gwarancja door to door i jak mi odpisali jest uszkodzona karta grafiki. Albo naprawią sami, albo jak nie dadzą rady to odeślą do producenta. Na razie czekam. Tymczase kupiłem sobie małego Eee PC 1000 HE i nawet bardzo dobrze się sprawdza jako mobilny netbook. A co do przyczyn to nic nie wskazywało na to, że coś się będzie psuło. Procesor T7300, 2GB Ramu, w gry nie gram - to nie miało prawa być stresu po prostu zainstalowałem jakiś zwykły program - chyba gadu-gadu i po restarcie ten zonk. Czasem jak uruchomiłem w trybie awaryjnym to był pojedynczy pełny obraz ze złą rozdzielczością a próba instalacji sterowników to BS i po restarcie 6 obrazów. Był na gwarancji to nic nie kombinowałem tylko odesłałem do sklepu (po uzgodnieniu oczywiście), a gwarancja kończy się w czerwcu.

Dodane 16.05.2009 (So) 23:45

Laptop wrócił z serwisu na początku maja, wymieniono płytę główną i teraz wszystko jest OK. Dali też lepszą pastę przewodzącą pod procesor i grafikę i teraz jest ciszej - bardzo rzadko włącza się wentylator i co ciekawe zniknęło charakterystyczne dla S96S piszczenie dobiegające wcześniej gdzieś spod klawiatury. =D>