Laptop Asus zawisze sie po włożeniu karty sd 4gb

witam, kupiłem kartę pamięci do navi . W navi chodzi , po wsadzeniu do laptopa następuje zawieszenie obraz zamarza, czym sie mogę poratować co zrobić ?

karta kingston 4 gb sdhc , poprzednio ten model w innym opakowaniu działał . czyli czytnik czytał sdhc

znalazlem cos takiego

) zainstalować poprawkę do XP: http://support.microsoft.com/kb/923293

trzeba o nia poprosić Microsoft podając maila i język windowsa

  1. zainstalować najnowszy sterownik do czytnika ale nie mogę nic znaleźć mam Ricoh sd/mmc controller 6.0.2.3

  2. zmodyfikować rejestr

~ uruchom regedit

~ znajdz rejestr HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services\t ifm21\Parameters

~ zmien wartość SDParam z liczby 16 (Decimal) na wartość 1 (Decimal)

~ uruchom ponownie

poprawki nie mogę zainstalować podaje ze mam juz nowszy sp3 , w rejestrze nie mam takiego wpisu

o dziwo na drugim komputerze z xp też nie ma tego w rejestrze a karta jest odczytywana ( komputer MSI)

system xp , odmiana speed2 , od 2 miesiecy działa bezproblemowo , prosze o pomoc .

system xp , odmiana speed2

że co? jaka odmiana? :slight_smile: Speed 2? Pierwsze słysze, nie jest to jakaś wersja “made in torrent” ? Bo może przez to tak chodzi…

speed2 to odmiana torrentowa ma pousuwane pełno rzeczy i jest w dodatku nielegalna więc,lepiej zainstaluj normalnego xp-ka

Dlatego nie działa jak chcesz mieć windowsa z torrentów to ściągnij sobie normalną wersję a nie jaką przeróbke :slight_smile:

a jak wytłumaczyć to ze karty działają a teraz nie , wsadziłem 2 gb nie sdhci tez nie działa.

mam ta wersje xp na 3 komputerach i chodzi bezproblemowo , zastanawia mnie czy wina lezy w tym?