Laptop- bateria mało trzyma

Witam zakupiłem laptopa nowego, wyczytalem by baterie rozladować potem naładować do pełna i tak z 3 razy, no i zrobiłem ale bateria trzyma tak około 1h30min wiec troszke mało. A opisie laptopa piszą, że powinna wytrzymać 3godziny. Poradzcie coś na to jak oszczedzać baterie znacie jakieś dobre sposoby programy, troszkę czytałem o tym.

To ten laptop http://www.allegro.pl/item421032881_hp_ … b_vhp.html

I jeszcze pytanie bo spotkałem się w wielu laptopach, że pokazuje im stan bateri w % u mnie też ale nie pokazuje przybliżonego czasu działania bateri jak np tu:

120172011791906383.jpg

Jak to włączyć, jestem początkujacym użytkownikiem laptopa :stuck_out_tongue:

Możesz powyłączać nieużywane elementy kompa np. modem, karta sieciowa(jeśli korzystasz z bezprzewodowej) i na odwrót, najwięcej zaoszczędzisz przyciemniając ekran.

w opisach zawsze przesadzają !!

Cześć!

Bateria Ci trzyma 1,5 godziny, ale jeśli pracujesz, czy jak komputer jest włączony i nieużywany?

Jeśli pracuje no internet komunikator jakaś muzyka postaram się coś wyłączyć ekran mam przyciemniony.

AMD Turion te procesory są mało energooszczędne niż intel no i ta karta graficzna. Poczytaj sobie testy w PC World Komputer. A jaki masz włączony plan zasilania?