Laptop - bateria się nie ładuje

Wczoraj zakupiłem nową baterię, sprzedawca powiedział, bym na początek przeprowadził jeden pełny cykl, tzn.zanim zacznę jej używać to bym naładował ją do pełna przy wyłączonym laptopie a następnie korzystał z laptopa na baterii aż do samoczynnego wyłączenia. Niestety po wykonaniu takiej czynności bateria nie chce się w ogóle ładować. Podejrzewam, że to jakiś problem z elektroniką. Zamieszczam screeny z BatteryMon:

15x4ap2.jpg

Można jakoś samemu to naprawić czy pozostaje mi tylko oddanie na gwarancję?

Nie podajesz jaki laptop posiadasz ja np mam ASUSA i w biosie posiadam taką opcje rozładowania i ładowania bateri sprawdż może też masz taką opcje a jak nie to tylko gwarancja cie ratuje.Baterie po takim zabiegu jaki podałeś lubią już sie nie obudzić i jeszcze system uszkodzić dlatego producenci lapków dodali taką opcje do biosu i wtedy nie uszkodzisz systemu i bateri.

A wgrywałeś jakieś oprogramowanie do zarządzania baterią?

Coś takiego w biosie mam i ty sprawdż może też masz

http://img132.imageshack.us/my.php?imag … 018vl1.jpg

Nie, tylko to BatteryMon, by zobaczyć czy bateria się faktycznie ładuje czy nie.

Niestety nie mam.

A co do laptopa to mam niefirmowego E-SYSTEM EI 3102, kupiłem używanego bez baterii, a teraz nowo zakupiona bateria pochodziła tylko jeden pełny cykl i padła… Jak nic nie wymyślę do środy to wysyłam na gwarancje.