[Laptop] Brak obrazu, padła matryca lub k. graf

(Krzkaczor) #1

Hej!

Przed chwilą padł mi laptop :frowning: (to ci prezent na święta :confused: ). Objawy są takie że grałem sobie w grę i słuchałem muzyki, nagle wyskoczył artefakt (w postaci pasa pionowego z czarnymi poziomymi paskami), obraz na matrycy się zaciął, i się powoli rozjaśniał. Muzyka cały czas grała. Czekam, czekam i w końcu WTF? i resetuje kompa. Przy ponownym uruchamianiu obraz zamiast być czarnego jest rozjaśniony i cały czas tak stoi. Wyłączyłem go. Na szczęście jeszcze pół roku jest na gwarancji :wink: ale mam jeden ważny dokument który muszę skopiować. Laptop to asus S96S. Mogę go podłączyć do telewizora lub innego monitora? Może to karta graficzna się wysypała :confused: Proszę o pomoc

Pozdrawiam i wesołych świąt życzę :slight_smile:

(Mk13) #2

No jeżeli matryca się wysypała to możesz spróbować go uruchomić i przełączyć na TV-Out skrótem klawiszowym i zobaczyć co będzie.

(Krzkaczor) #3

Ok. Uruchomiłem go teraz i jest OK. Skopiowałem plik (YEAH :slight_smile: ) i narazie jest gites. Jednak co skonfigurować zeby po podpięciu lapka do TV w razie ponownego tego błędu od razu obraz sie wyswietlil na TV?

(Mk13) #4

Ja mam skrót klawiaturowy FN+LCD/TV czyli F8 ale mam normalnego Asusa. I jeżeli kabel jest wtedy podłączony to automatycznie przełącza się obraz na TV.