Laptop chłodzenie

Witam.

Ostatnio doszedłem do wniosku że mojemu laptopowi przydało by się przeczyszczenie chłodzenia. Normalnie rozłożył bym go i nie było by z tym problemu. Niestety jeszcze przez najbliższy rok laptop będzie na gwarancji (której nie chcę utracić) także takie rozwiązanie w grę nie wchodzi. Jest może jakiś inny sposób by chłodzenie przeczyścić? (pomijając oczywiście wysłanie kompa do serwisu bo z tym mam nieciekawe doświadczenia)

Możesz udać się z nim do dowolnego punktu wymiany opon, czy na stację paliw i urzyć kompresora.

Warto tylko pamiętać, żeby mieć ze sobą jakiś drucik, którym zablokujesz na czas przedmuchiwania wentylator, żeby nie uszkodzić łożysk, czy elektroniki sterującej na duzych, wsteczych obrotach.

Albo odkurzacz. :slight_smile: Ale podobno trzeba uważać na ładunki elektrostatyczne…

Witam . Mam problem z chłodzenie laptopa … Chodzi o to ze gram np w jakos gre i podczas jej wylacza sie caly komputer . ;/

Co mam zrobic aby tak nie bylo . :confused: Proszę o szybką odpowiedź ;/

Mam Laptopa : Dell Inspiron 1525

Jak jeszcze masz gwarancję i plomby na spodzie laptopa to tylko odkurzacz/sprężone powietrze i spróbuj wyciągnąć ile się da kurzu ze szpar w plastiku. Jeżeli to nie pomoże, a wina na pewno temperatury to na gwarancję.

Jak już nie masz gwarancji, to ściągaj plastik ze spodu laptopa (zasłaniający procesor, radiatory i wentylator) i przeczyść wszystko dokładnie co się da (oczywiście odkurzacz/sprężone powietrze, oraz patyczki do uszu ew nasączone jakimś alkoholem czy benzyną ekstrakcyjną).

A żeby upewnić się że to temperatury, to napisz co na ten temat mówi HWMonitor (zrób zrzut po chwili grania, ale żeby jeszcze się komputer nie wyłączył).

Czyszczenie trochę pomaga, ale z doświadczenia wiem, że niewiele. Jeśli Twój laptop mocno się grzeje to lepiej zainwestuj w podstawkę chłodzącą Cooler Master R9-NBC-AWAK NotePal W1

To zależy jak bardzo zatkane są wyloty powietrza, czasami bardzo dużo pomaga. Na pewno jest to pierwszy krok, jak dalej będzie za gorąco, to na początku można sprawdzić, czy jak się go postawi na jakichś wyższych nóżkach to czy to pomoże. Nie każdy ma 100zł na podstawkę chłodzącą…

No wlaśnie mam postawionego laptopa na wyzszych nóżkach ale to nic nie pomaga :frowning: . A tym odkurzaczem to bezpieczne? Nic sie nie stanie :stuck_out_tongue:

Co do czyszczenia laptopa sprawa jest prosta, bynajmniej u mnie.Wiekszosc producentow umozliwia samodzielna wymiane ramu bez utraty gwarancji a co z tym sie wiaze zdiecie dolnej oslony, nie wiem jak jest w twoim przypadku ale ja mam calosciowa pokrywe i po zdieciu jej mam cale bebechy jak na dloni.A z ta stacja wymiany opon to chyba zart, jezeli zdecydowales sie dokonac tej operacji to radze uwazac bo w kompresorch czesto zbiera sie woda i jest rozpylana pod wplywem cisnienia czego nie widac golym okiem, a kompy raczej tego nie trawia.Ja zastosowal bym powietrza w spreju dostepne w sklepach czesciami PC.

Dodane 06.02.2009 (Pt) 14:12

Marce91 czyszczenie obowiaskowo i paste zmien pod procesorem, chipsetem plyty i grafiki.Tylko doczytaj jak to jest z ta gwarancja bo u mnie jest taka opcja ze sciagnac moge obodowe i gwarancji nie trace ale ja mam lapa od innego producenta.

ja nie mam nic do stracenia . Laptopa kupiłem w Anglii wiec obodowe moge sciągnac. nie znam sie zbytnio na kompach wiec ciezko mi bd to wszystko chyba sammu zrobic :confused: .

To proponuje tak reinstal windows a jak nie bedzie to samo to piwko dla jakiegos znajomego postaw (tylko po zabiegu) co sie troszke zna i gotowe ale naprawde to nie jest takie skomplikowane.Przeczytaj to http://www.nhl.pl/lofiversion/index.php/t16341.html i tu http://www.nhl.pl/index.php?showtopic=11846 moze cos sie przyda.Mam nadzieje ze zle nie zrobilem ze dalem line na inne forum, jak tak to sorry ale ja tylko chcialem wesprzec kolege w ciezkiej sytuacji.

Odkurzacz bezpieczny, tak samo jak ściągnięcie obudowy - uważać tylko by śrubek nie zgubić i niczego przez przypadek nie wciągnąć. Jak przystawisz odkurzacz do wylotu powietrza to też coś może wyciągniesz, ale nie do końca. Pastę w laptopie trochę trudniej się zmienia i raczej nie ma sensu.

Jak przeczyścisz odkurzaczem to daj znać czy pomogło.

“A żeby upewnić się że to temperatury, to napisz co na ten temat mówi HWMonitor (zrób zrzut po chwili grania, ale żeby jeszcze się komputer nie wyłączył).”

Wyczyscilem kompa ale nie pomoglo jesli mozna to prosze o dlasze info ;/ :stuck_out_tongue:

Czytasz co się do Ciebie pisze?

“A żeby upewnić się że to temperatury, to napisz co na ten temat mówi HWMonitor (zrób zrzut po chwili grania, ale żeby jeszcze się komputer nie wyłączył).”

Mocno był zakurzony? Zdjąłeś plastik? Czym czyściłeś?

Wentylator wydaje się że dobrze chodzi?

Nie rozumiem zbytnio jaki zrzut i jaki HWMonitor. Tzn nie zdjalem calego plastiku bo nie szlo ;/ . Wyczyscilem tak przez plastik , odkurzaczem :stuck_out_tongue:

HWMonitor = program do pomiaru temperatury.Na google poszperaj to dowiesz sie wszystkiego

W Firefoxie wpiszesz HWMonitor w pasku adresu to od razu przekieruje Cię na oficjalną stronę skąd możesz go pobrać - trochę pomyślunku.

http://www.cpuid.com/download/HWMonitor_113.zip włącz, pograj trochę ale żeby Ci się nie wyłączył, zrób screena i wrzuć na forum.