Laptop - czuć spaleniznę w okolicy głośnika

(Gokufanpl) #1

Mam problem z moim laptopem, HP Pavilion g7. Ma zaledwie dwa lata, kupiłem go używanego w marcu. Nie miałem z nim żadnych problemów, lecz ostatnio podczas surfowania po internecie poczułem zapach spalonego plastiku. Jak się okazało, wydobywa się on z okolic lewego głośnika. Puściłem na Youtubie jakiś filmik testujący głośniki i zauważyłem że ten po lewej działa dwa razy ciszej. Wciąż czuć ten zapach, nawet jak nie był używany kilkanaście godzin. Czy to może być poważne, czy może spowodować jakieś gorsze uszkodzenia, jaki może być koszt naprawy i czy w ogóle warto to naprawiać?

(LonngerM) #2

1) Może spowodować gorsze uszkodzenie

2) Warto naprawiać, bo mogą to być groszowe sprawy w porównaniu z kupnem nowego laptopa - w serwisach diagnostyka jest za darmo (przeważnie)

3) Może, nie musi być poważne - może tylko cicho grać, a może pociągnąć za sobą płytę główną

(igrek) #3

Ewentualnie możesz kupić zewnętrzne głośniki.

(scripter1) #4

Jest mało prawdopodobne aby to głośnik ci się palił.

Moim zdaniem to raczej płyta główna lub coś innego co jest w pobliżu jest źródłem tego zapachu i może to być coś poważnego.

A to że głośnik gra ciszej raczej będzie jedynie efektem uszkodzenia go przez to co się tan naprawdę pali/paliło, choć może to też być zupełnie osobna, dodatkowa usterka.