Laptop czy pc co wybrac?

uzbieralem 1.8tys zl

i zstanawiam sie co wybrac pc czy lapka prosze o pomoc

ps. przepraszam za brak polskich liter ale pisze na psp

Jeżeli chcerz pograc bierz PC jak potrzebny ci w podróże to lapka.Ale lepiej się opłaca za taką cenę wziąść kompa.

To zależy, czy chcesz mieć komputer, czy bajer do szpanowania.

Jeśli nie musisz zabierać komputera do pracy (niektórzy ludzie muszą), wybierz komputer stacjonarny.

Poza tym, za konkretną kwotę zawsze kupisz lepszego desktopa niż laptopa. Dodatkowo, komputer

stacjonarny dużo łatwiej unowocześniać, kupując nowe podzespoły (ale i soft) - z laptopem dużo nie

zwojujesz. Szczera rada to jest…

Zależy do czego jest Ci potrzebny sprzęt. Jak masz dobrego kompa to bierz lapka, a jak masz słabego PC to w niego zainwestuj. Takie jest moje zdanie.

No zależy co chcesz robić jeżeli głównie praca w dokumentach to zdecydowanie lapek. W ogóle lapki są git :]

Za taką cenę złożysz przyzwoitego PC-ta, z lapkiem będzie gorzej… Pytanie czy naprawdę potrzebny Ci komputer przenośny?

wiecie pc mam średni, graczem maniakalnym nie jestem, co do lapka przyda się w lo mamy siec wi-fi

W dniu 20.07.2008 , o godzinie 21:22 został dopisany post przez maxxx

a jaką jednostkę centralną dam rade za ta kwotę kupic

ja teraz się rozglądam za laptopem z następujących powodów

  • chce mieć coś, co jak trzeba zabiorę w plecak i gdzieś pojadę

  • coś co mogę położyć koło siebie w łóżku :twisted: (też powód)

  • prędzej, czy późnije i tak bym musiał, studia się zaczną i się przyda :slight_smile:

  • no i od zawsze laptopa chciałem mieć, ale zawsze nie miałem odpowiedniej kasy, a teraz mam

więc, ja szukam sprzętu, bo chce mieć więcej mobilności z nim :), ot całą filozofia

wiesz neta w łóżku to mam jako takiego na psp

jaką jednostkę centralną dam rade za ta kwotę kupic???

skoro nie grasz, to pewnie obecny pecet Ci wystarczy. Lapka też jakiegoś dobrego za to nie kupisz, ale jeśli nie masz wymagań, to coś i tak się znajdzie.

Jednak na nowym PC mógłbyś zacząć naprawdę grać :smiley: Jak coś to możemy coś złożyć :twisted:

jeżeli nastawiasz się na gry to tylko komputer natomiast jeśli komputer wykorzystujesz do celów powiedzmy ogólnych to laptop będzie lepszym rozwiązaniem.

  1. mobilność (nawet jak ktoś nie potrzebuje jej codziennie to czasami może się przydać)

  2. mniejsze zużycie energii

nie starcza mi bo dużo filmów na psp konwertuje

co sadzicie o takim zestawie???:

proc 336,00 zł CORE 2 DUO E7200

ram 106,00 zł GOODRAM DDR2 2048MB PC800 DUAL 2 x 1024 CL5

dysk 139,00 zł SAMSUNG 320GB HD322HJ

grafa 270,00 zł PALIT 8800GS 384MB DDR3

buda 167,00 zł GIGABYTE GZ-X1 CZARNY ELEGANT -

mobo 282,00 zł FOXCONN P35A-S

zasiłka 203,00 zł OCZ 500W StealthXStream BOX

nag dvd 77,00 zł PIONEER DVR-215DBK

wiatraki 44,20 zł Arctic Cooling Fan 12 PWM

razem 1 624,20 zł

No fajne tylko mobo weź GA-P31-DS3L lub GA-P35-DS3L.

dlatego, że…?

Zmieniłbym grafikę i RAMy, a co do zasilacza, to ok, tylko rev.2

Bo lepsze :P. Większe funkcje OC.

Skąd wiesz, że lepsze O/C (może twój E7200 pociągnąłby na Foxconnie 3.9 stabilnie :lol: )

Ale rzeczywiście na nich niskim kosztem można wejść w świat nad-taktowania :wink:

Powiem Ci tak, stacjonarny komputer wygodniejszy w domu do użytku, bo:

  1. większy, lepszy monitor

  2. wygodniejsza klawiatura

  3. łatwa modernizacja

Laptop dużo bardziej wygodniejszy na studiach lub gdy często gdzieś podróżujesz, wyjeżdżasz. Czasami może się przydawać w pracy. Ale skoro do mobilnego netu masz PSP to myślę że lepiej kup stacjonarkę. Zestaw co złożyłeś dobry.

a jaki wbrc zaslacz z odpindnymi kablami???