Laptop czy Pecet

Za rok wybieram się na studia informatyczne. Jak myślicie lepiej kupić Notebooka czy Peceta?

I co myślisz nosić blaszka i monitor na plecach na zajęcia ??

To zależy czego oczekujesz od komputera i do czego ma służyć. Zamierzasz latać na uczelnie z lapkiem pod pachą?

Dajmy na to że pójdę na kierunek grafiki komputerowej.

Co wtedy lepiej wybrać?

na studiach bardziej przyda ci się laptop a jeśli grafika komputerowa to musisz zainwestować w jakiś lepszy najlepiej z 17" matrycą, ale i tka pewnie bedziesz musial sobie dokupić dodatkowy monitor jak na grafike idziesz do wygodnej pracy;)

Polecam laptopa nie pożałujesz.

A po co mu do Borland Delphi super wypasiony laptop z monitorem 17 cali? Wystarczy standardowy laptop do 3500 zł i będzie ok.

Aha dzięki. Ostatnie pytanie. Interesuję mnie również poznawanie i testowanie systemów operacyjnych. Wiecie może jaki kierunek na studiach informatycznych by temu odpowiadał? Programowanie mnie nie interesuje…

przeciez on chce grafika się zająć a nie programowaniem :expressionless:

niestety nie wiem, ale powinienes sie dowiedziec ze strony jakiejs uczelni.

A myślisz, że na grafice komputerowej to się obrazki w paintcie przerabia? Tam się programuje różne algorytmy graficzne w Delphi albo Povrayu lub też w innych językach.

No nie jak to możliwe? Ja myślałem że tam uczą różnych pojęć związanych z grafiką, czy też obsługi Corela, Photoshopa i jakiegoś programu do grafy 3D.

Programowanie algorytmów na grafice :o zawsze uważałem że to będzie tylko tak omówione powierzchownie

Powierzchownie to ja miałem to omawiane na kierunku ogólnej informatyki i serdecznie miałem tego dosyć. Te algorytmy były trudne i to BARDZO… W dodatku naucz się ich wszystkich jak już samą nazwę ciężko zapamiętać :slight_smile: Na specjalności grafika komputerowa czeka Cię za pewne dużo więcej takich przygód więc dobrze zastanów się nad tym wyborem :slight_smile:

z takim podejściem to prędzej poszukaj sobie czegoś w rodzaju ASP, czy jakiejkolwiek innej szkoły ukierunkowanej ‘plastycznie’

A jak myślicie jaki jest najłatwiejszy kierunek studiów informatycznych?

Czy te algorytmy są aż tak straszne?

na informatyce wszystko jest dość trudne;p to nie są łatwe studia.

wszystko zależy od podejścia, nastawienia i umiejętności. ja uważam, że jest to znacznie prostsze niż studiowanie np. historii.

‘te’ to dość ogólnikowe stwierdzenie, algorytmy są różne, jedne skomplikowane, inne proste

ten, o którym masz największe pojęcie