Laptop, DDR2 667Mhz # 2x2GB (3.2~3.5) czy 2x1GB

Jak w temacie. Poszukuję pamięci do laptopa, Dual SODIMM DDR2 667MHz.

Czy lepiej 2x1GB dające 2GB czy 2x2GB dające 3.2~3.5GB (limit 32-bit systemu, PAE, DEP).

Logicznie bardziej wydajniejsze okażą się 2x2GB. Ale czy na|pewno? Czy różnica będzie odczuwalna?

Czy wspomniany limit nie powoduje np. jakiś dodatkowych anomalii, opóźnień itp.?

Czy obie kości “‘tracą’ po równo”…? Btw, model Dell Inspiron 9400.


I “drugie” pytanie - czy warto inwestować w CL4 zamiast CL5 (przy dużej różnicy prawie 100zł)…?

  1. Nic się nie stanie, kumpel ma 4GB a wykrywa 3. Laptop chodzi prawie 24\H i nic się nie dzieje

  2. Moim zdaniem nie warto inwestować w takie coś do laptopa, ale to tylko moje zdanie. Dla niektórych 100 zł to nic :slight_smile:

ad1. I jesteś pewien, że te wykrywane 3GB (2x2) sprawdzają się lepiej niż 2GB (2x1) ?

hmmm powiem Ci tak

ja mieszkam na stancji i jeden kumpel ma asusa a drugi toshibę. Ten co ma Toshibę to ma 4GB ramu, lepszy procek ale grafa od ati teraz nie pamiętam co, ale nie takie gó*wno bo dał za niego 3500zł we wrześniu. Ten w asusie ma 3GB ramu, gorszy procek ale GF8600 i jak grają przez sieć, neta w COD5 to temu co ma asusa chodzi wiele razy lepiej komp i nie czuć braku ramu albo procka. W GTAIV czy jak ma to nowe to też lepiej chodzi na asusie.

Także podsumowując to jeśli Ci chodzi o gry to nie zauważysz różnicy. Tu głównie grafa gra dużą rolę

nie chodzi mi o gry, do nich mam inny sprzęt.

chodzi mi głównie o programy np. graficzne.

jeszcze zależy od systemu vista sp1 wykrywa 4 gb, a korzysta z 3,5

cl5