Laptop dell latitude e6400 niewłacza się

witam proszę o pomoc z laptopem włączyłem laptop rano dioda od zasilania zaświeciła się  i od caps locku wiatrak się włączyć i zaraz wszystko zgasło wyjołem dysk i ramy to odpalił powkładałem wszystko do kupy ramy przeskanowałem memtest i error 0 czy mogę prosić analizę dysku.

1.co do wymiany albo do naprawy?

2.chce kupić dysk ssd do tego laptopa opłaca się do tego laptopa kupować 

  1. ewentualnie jakieś propozycje inne kupna laptopa używanego

https://zapodaj.net/ae97125a89173.jpg.html link do analizy dysku

 

Od końca idąc:

  • dysk zdaje się być w dobrej kondycji

  • do czego ma służyć ten u ż ywany laptop ?

  • opłaca się, ponieważ system powinien dostać wyraźnego “kopa”, a jeśli laptop

  • będzie do naprawy, to dysk zawsze można użyć w nowym-u ż ywanym laptopie.

Co do objawów zaś - czasami tak się zdarza. Jeśli zdarza się sporadycznie - to nie ma co panikować. Jeśli zdarza się regularnie - to należałoby wyczyścić laptopa i sprawdzić stan akumulatora.

dziękuje za odpowiedz laptop służy do internetu filmu i czasami do muzyki głównie zabieram laptop do roboty

jak sprawdzić ten stan akumulatora? 

 

Najprościej ? Naładuj do 100% (w/g wskaźnika systemowego), odłącz zasilanie i zanotuj czas. Potem sobie spokojnie na nim popracuj - jeśli po godzinie będzie miał powyżej 50% to akumulator powinien być sprawny.

Można też użyć funkcji diagnostycznych Della, ale do tego jak je uruchomić i czy są w ogóle dostępne w twoim modelu, potrzebowałbym pełny symbol laptopa, albo najlepiej serviceTAG (oba powinny znajdować się na tabliczce znamionowej pod laptopem).

pisze tak service tag fk2394j i express service code 338-645-695-87 

To na początek możesz wejść tu: http://www.dell.com/support/home/pl/pl/plbsd1/product-support/servicetag/FK2394J/configuration i wykonać szybki lub pełny test (w zależności ile masz czasu).

Stan baterii możesz sprawdzić w BatteryCare.

Jak pisano wyżej HDD jest ok… Chociaż zbyt często laptop wyłączany był przyciskiem włącznika…

Należy się skupić na innych objawach - temperatury, BSODy, stan układu chłodzenia i samej płyty głównej… 

bateria trzyma 1.45 tak pisze na BatteryCare temperatury są poprawne na postoju są 33-34

ale nie wiem co to jest dell Inc. 0h635n i ma 39oC dziękuje za pomoc

0h635n to płyta główna. Generalnie nie widać powodów do niepokoju.