Laptop Dell Studio 1537 - powolne uruchamianie się

Witam.

Od jakiegoś czasu mój laptop długo się uruchamia. nie chodzi tu tylko o system. Równie długo uruchamiają się programy i gry. Gdzie szukać tego co może tak mulić?

Zakładam, że masz oryginalny system od producenta. Posiada on bardzo dużo śmieciowych programów spowalniających pracę komputera.

Zalecam zainstalowanie czystej wersji Windows i podanie klucz z naklejki na spodzie laptopa. Ale zanim to zrobisz zgraj partycję recovery, bo później się do niej nie dostaniesz a płytka od producenta to ponad 100zł.

Zamień ten tą preinstalowaną kobiłę na niemodyfikowany system i bedzie ok.

To preinstalowany system wraz z dodatkami producenta laptopa?

Zobacz: http://www.dobreprogramy.pl/Czemu-Vista … 11413.html

Zobacz pkt 5 w mojej pierwszej wiadomości w tym temacie: problem-uruchomieniem-systemu-t491976.html

Gdybyś miał problem z obsługą mechanizmu tworzenia partycji, chodzi o ekran “gdzie chcesz zainstalować system Windows?” http://vpx.pl/i/2012/06/22/whq2.png, to zobacz tutaj: windows7-instalacja-problem-t492462.html?hilit=zaawansowane

Optymalizacja Windows 7:

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Opt … 38950.html

http://www.fixitpc.pl/topic/3966-optymalizacja-systemu/

Również Sunrise Seven 1.2 Build 61 http://www.dobreprogramy.pl/Sunrise-Sev … 16981.html ale zalecam ostrożność. Dlatego Zanim zaczniesz cokolwiek robić , proponuję abyś wykonał punkt przywracania systemu ktore-programy-moge-usunac-t483768.html?hilit=przywracanie#p3048980 Tak w ogóle gdy wszystko jest dobrze wykonuj kopie zapasowe. Na przyszłość polecam bezpłatne narzędzie Paragona: http://www.sendspace.pl/file/29be869eb8 … cjaparagon Program do odczytu instrukcji http://www.dobreprogramy.pl/Adobe-Reade … 11539.html lub http://www.dobreprogramy.pl/Foxit-Reade … 14318.html Tak to działa. Przykładowo instalujesz i konfigurujesz system, uruchamiasz komputer z płyty Paragona, tworzysz obraz partycji systemowej albo całego dysku na inną partycję albo inny dysk albo nawet pendrive. W razie problemów uruchamiasz komputer z płyty Paragona i odtwarzasz obraz. I wszystko znowu działa. Albo na przykład możesz zrobić obraz partycji C na partycji D (jeżeli takowe masz) i w razie gdyby system padł, to uruchamiasz komputer z płyty Paragona i odtwarzasz obraz partycji C z partycji D. I wszystko działa. Jest mnóstwo możliwości, narzędzie jest proste w obsłudze, robisz obraz raz i zapominasz do czasu awarii. Albo wbudowany w Windows mechanizm kopii zapasowych http://windows.microsoft.com/pl-pl/wind … nd-restore (więcej w Google, hasło typu “kopie zapasowe Windows 7”).

Daj znać o efektach. Powodzenia.

Pozdrawiam!