Laptop dla DJ do szkoły

Witam, potrzebuje zwykłego laptopa do puszczania muzy na dyskotekach, na apele itp

Nie ma być do nowy laptop może być starszy .

Jaki masz fundusz na ten cel? Czy ma być jakieś specjalne wyjście czy starczy mini-jack a dalej sobie poradzisz?

Może być IBM T43 - mam i na jakość dźwięku nie narzekam jest to laptop z 2005/ 2006 roku więc jest dość tani - na allegro znajdziesz używanego za ok. 800 złotych. Jedyna wada (jeśli można to nazwać wadą) to trochę zbyt “biurowy” wygląd jak dla DJ’a.

tak tylko mini-jack :slight_smile:

fundusz myślałem tak 500-600zł

Słabsze wersje t43 znajdziesz za 600 zł. (Słabsze tzn. różnią się chyba tylko tym że mają najmniej pojemne dyski chyba 40gb.)

a coś innego niż ten IBM ?

Wiesz w tym przedziale cenowym to trzeba być ostrożnym. Wiadomo że laptopy IBM są bardzo wytrzymałe czego nie można powiedzieć o innych konstrukcjach. Postaram się coś poszukać ale w tej cenie będzie ciężko znaleźć sprzęt w bardzo dobrym stanie.

Po za tym z własnego doświadczenia wiem, że lepiej zainwestować trochę więcej w taki sprzęt bo potem może się zdarzyć, że muzyka się przytnie czy coś bo procek w pewnej (jednej) chwili nie wyrobi.

Konkretnego modelu ci nie powiem, ale wypiszę, na co powinieneś wg mnie zwrócić uwagę:

  • czy potrzebujesz cd\dvd rom - jeśli nie to możesz szukać nawet netbooka czy inną miniaturkę;

  • jakiego programu będziesz używał do puszczania muzy - sprawdź wymagania minimalne;

  • czy potrzebujesz podłączyć jednocześnie słuchawki i głośniki - potrzebujesz wtedy 2 kart dźwiękowych czego nie uświadczysz w żadnym lapku, pozostaje więc zakup zewnętrznej karty na USB, PCMCIA lub ExpressCard (sprawdź czy twój lapek ma takie porty); można też próbować z wyjściem cyfrowym S/PDIF ale to też zależy od reszty sprzętu do którego podłączasz komputer;