Laptop dla grafika


(Sasetka8) #1

Zwracam się do Was z prośbą o radę. ZAjmuje się grafika projektową i zamierzam kupić komputer przenośny. Zamierzam go używać do pracy przy użyciu takich programów jak pakiet Adobe CS, CorelDraw itp..

Doświadczonym użytkownikom nie muszę tłumaczyć o co chodzi..

Będę wdzięczna za podesłanie informacji na temat modeli komputerów, które są warte uwagi w granicy 3000 zł

Jakie parametry powinien mieć taki komputer?

Z góry dziękuję!


(Koniar1) #2

Nowy czy używany?


(Phobos64) #3

Zależy które wersje CS :slight_smile: I zależy do czego. Do DTP raczej laptop niezbyt się będzie nadawał. Poza tym każdy nowszy, z klawiaturą numeryczną, dwurdzeniowym procesorem taktowanym 2,0 - 2,4GHz na rdzeń, 3 GB ram, jest warty uwagi. Cudów nie będzie. Ekran polecałbym matowy, reszta kwestia gustu. Zaletą niewątpliwie jest mobilność i "UPS" w postaci baterii :wink: No tak i oczywiście dobra myszka do tego.


(Koniar1) #4

Jak masz jakieś zdjęcia w wersji cyfrowej i wydrukowanej to podejdź do sklepu i zrób test ekranów: wybierz ten sprzęt, w którym obraz na matrycy będzie możliwie najbardziej zbliżony do tego na wydruku. Parametry techniczne współczesnych komputerów wystarczą do Twoich wymagań


(Phobos64) #5

Do tego trzeba by mieć zdjęcie referencyjne w idealnej jakości analogowej , oraz kilka przykładowych rozbarwień. Kupowanie kalibratora do takiego sprzętu też mija się z celem, bo dobry monitor kosztuje kilka razy tyle co Mariszka chce wydać na laptopa.


(Koniar1) #6

Takie porónanie powinno wystarczyć do odrzucenia złych ekranów.


(Sasetka8) #7

dzięki za podpowiedzi, wiem, że laptop do grafiki mija się z celem, ale nie mam wyjścia, będę teraz sporo wyjeżdżać i porzebuję przenośny komputer do pracy.

@Phenom - do adobe CS4, grafika wydawnicza, projektowanie opakowań, plakaty etc. więc na pewno będę na nim przygotowywać projekty do druku...


(Technik Elektro) #8

http://allegro.pl/dell-precision-m4400- ... 19690.html

bardzo ciekawa propozycja.