Laptop do 1500-2000 zł

Witam. Mam pytanie. Możliwe, że przed wyjazdem rodziców za granicę będę musiał wybrać na szybko w sklepie jakiegoś laptopa w takiej cenie jak podałem. Siostra oddała starego lapka do naprawy w Polsce ale nie dość ze nie został naprawiony, to koszty naprawy wyniosłyby ponad tysiąc. Prawdopodobne, że ta kasa pójdzie właśnie na nowy model. Jakie marki sa najlepsze (najmniej awaryjne)? Co ogólnie polecacie? Nie wiem, co po drodze będzie do wyobru w którymś sklepie , chodzi o ogólne doświadczenia.

z góry dzięki

teraz zauważyłem podobny temat niżej.

ja osobiście polecam firmę Sony jestem baaardzo zadowolony z tej marki, ale w takiej cenie to nic ciekawego się nie znajdzie… Myślę że TOSHIBA lub HP to będzie dobry wybór… choćby w MediaMarkcie :wink: HP ma piękną obudowę, z TOSHIBĄ z tym słabiej… a jeżeli chodzi w wnętrzności to jest tyyle możliwości że to poemat. Proponowałbym bym zdecydowanie w tej cenie laptop z Windowsem Xp, a jeżeli VIsta to minimum 2 gb ramu i c2d procesor a za to już trzeba zapłacić więcej.

w tym przedziale cenowym to tylko HP 6720s KE112EA

ewentualnie lżejszy HP 6720s KE113EA

awaryjność nie zależy głownie od marki laptopa lecz od podzespołów w nim zamontowanych, co do wyboru konkretnego modelu to napisz czego głownie oczekujesz

w tej kwocie moge ci polecić modele firmy Toshiba np.

http://www.ceneo.pl/917696

~1700

http://allegro.pl/item413097011_vbi_com … dvdrw.html

do 2tyś

http://allegro.pl/item410490343_vbi_com … bonus.html

1900 nieco słabsza grafa

http://allegro.pl/item415046112_asus_s9 … mocja.html

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/259894

im mocniejsze podzespoły, tym większa szansa awarii?

Im wyższa temp. pracy tym większa szansa awarii, a na to wpływ ma użytkownik, np poprzez nieblokowanie otworów odpowiedzialnych za chłodzenie wnętrza. Dodatkowo w powyższych modelach lepsze procesory są wykonane w procesie 45nm tak więc jeśli o wydzielanie ciepła chodzi nie są gorsze od słabszych modeli.