Laptop do 1600 zł

Moje typy. Cena 2000 zł z systemem.

lub

Ryzen ma chyba minimalnie lepszą integrę, a Intel minimalnie lepsze cpu.

Jak laptop ma być do nauki zdalnej (i starszych gier), to spokojnie może być poleasingowy. Co prawda ceny poszły mocno w górę (dobrych kilka lat temu za podobny laptop płaciło się 700 - 800zł (tak syn sobie kupił x230i), teraz ~1300. Nie wiem co się stało. Owszem, procesor o dwie generacje nowszy, ale kilka lat minęło…
Pamiętam też, że całkiem nowy, fajny z dyskiem SSD w sklepie kosztował ok. 2000 zł, a teraz podobny (uwzględniając nowszy procesor z racji różnicy kilku lat) z 3000.

Co do jakości, to służy mu do dziś, bez najmniejszego zająknięcia. Bateria teraz trzyma ok. 2 godzin.
Z poleasingowych wybrałbym albo małego ThinkPad X260, albo EliteBook 820, z większych HP ProBook 450.
Oczywiście nie podstawową wersję, a z dyskiem SSD, większą pamięcią RAM, do wyboru w konfiguratorze.

A z całkowicie nowych? Jak tanio, to np. taki:

Tyle, że procesor „taki sobie”… zdecydowanie gorszy od tych kilkuletnich poleasingowych. I jakość wykonania pewnie też nie powala.
Już prędzej

czyli to, co już proponował @sidkwa, albo

Na koniec dodam, że MS Teams nie ma wielkich wymagań, bez problemu działa na 10 letnich Celeronach. :slight_smile:

Samo Teams nie ma wielkich wymagań. Problem jest wtedy gdy w jednej sesji jest na przykład 11 - 20 uczniów i wszyscy są online na kamerach. Kiedy rozmawiasz sobie przez Teams z kolegą to Celeron to udźwignie ale jak masz grupę 20 uczniów to bardzo wątpliwe.

Udźwignie bez problemu. Sprawdzone z komputerami córek i nauką zdalną. Celeron E3400.

Oj nie, to za 200-300 zł kupi całego gruchota na Core Quad i różnicy pewnie nie będzie. A zostanie jeszcze na grafikę „do gier”. :wink:

Ja bym celował w coś z tych Sidkwy, ewentualnie używane, ale od 8generacji Intela lub dowolny Ryzen. Jednak to był duży skok.

A oczywiście. Dlatego zaraz potem podałem dwa inne, a tamten bardziej w celu pokazania, że są tanie i można kupić. Ale zaznaczyłem też, że to jest sporo gorsze nawet od tych starych poleasingowych. :slight_smile:

Odnośnie tych leasingowych rozdzielczość w tych czasach powinna wynosić co najmniej full hd, gdzie tam jest 1366 x 768 dla 15 calowego. Dodatkowo mniejsze niż 13 cali się nie sprawdzają. Ewentualnie może 1600x900 jeżeli byłby 13 calowy.

Co prawda dla tej półki cenowej jest najprościej oszczędzić na matrycy.

Ryzeny są chyba trochę bardziej wydajne niż i3 ale jeżeli dobrze pamiętam to producenci przynajmniej w pierwszych seriach mieli problem z ich implementacją np. lenovo i przez thermal throttling nie były wydajniejsze od i3.

Jeżeli ma tylko leżeć w domu, nie rozważałbym nic mniejszego od 15 - drugiego tableta czy komórki nie kupujemy. :wink:

Ogólnie mobilne Ryzeny pierwszej generacji okazały się porażką. Jeżeli dziś inwestować w mobilne Ryzeny to tylko minimum od drugiej generacji.

Przecież budżet pozwoli mu na zakup przyzwoitego sprzętu. Tylko pytanie, czy potrzebujesz systemu?
HP 14s i3-1115G4/8GB/256/Win10 IPS 1749 zł
Matryca FULL HD IPS, procesor 11 generacji niestety 2 rdzeniowy aczkolwiek i tak sporo wydajniejszy od celeronów czy pentiumów N, posiada matrycę IPS o wiele lepsze kąty widzenia, system w cenie.

Bez systemu Acer Aspire 5 R3-4300U/8GB/512 Srebrny 1999 zł
Matryca FULL HD, lepsze wykonanie względem HP dodatkowo wersja 4 rdzeniowa, podświetlana klawiatura.

Lenovo IdeaPad 3-15 Ryzen 5/8GB/256
Ten sam model który podałem tylko 100 zł taniej

Potrzebuje. Dlatego budżet to minimum 2k żeby kupić coś rozsądnego z systemem.

Gajwer fajny ten lenovo ale czy on ma system to nie widzę wlasnie

Spójrz na mój post hen hen na górze to będziesz miał ten sam modę proponowany, gdzie autor tematu nie skomentował wiec raczej spasował.

A co do reszty to jak wyżej potrzebuje z systemem.

Ni widzisz, gdyż nie ma, czyli właściwie. :wink:

Ewnetualnie allegro wprowadza nowe zasady sprzedaży kluczy windowsa od 1 września :wink:

Właśnie Lenovo to największą budżetówka z podanych :stuck_out_tongue:
Podałem tylko dlatego że podałeś ten sam model drożej.

Wyjdzie więcej niż 1600 ale warto.
Jakiś czas temu kupiłem u nich takiego takiego dla siostry, naprawdę fajna maszynka.