Laptop do 1800 zł

(Jaszczomp1) #1

Mam zamiar kupić laptopa, głównie do internetu, oglądania filmów, o mocnej baterii, ale też żebym mógł sobie na nim od czasu do czasu pograć. Oczywiście wiem, że przy takich cenach gry nie będą działać na najwyższych detalach, z resztą od tego mam stacjonarkę. Chodzi mi o to żeby kupić jak najlepszego laptopa w możliwie niskiej cenie. Nie chciałbym przekraczać 1700 zł. Myślałem o laptopach firmy lenovo i asus, bo szukając np.: na stronie bitcomputera te firmy miały laptopy o całkiem dobrych parametrach.

(Skalek 72) #2

w tej cenie i te marki to chyba netbook?bo laptopa o takich osiągach to raczej trudno.Zobacz np.na skapiec.pl lub innych wyszukiwarkach,poczytaj opinie które tam są ale 1700 to będzie trudno.

([c4d]) #3

@#%$^ o co trudno?? Od kiedy do przeglądania stron internetowych i oglądania filmów trzeba mieć laptopa za 9999zł? Weź się zastanów człowieku. Oj przepraszam, zapomniałem, że Opera potrzebuje 4 rdzeniowego procesora i 9 GB RAM...

Przecież wyraźnie napisał "Oczywiście wiem, że przy takich cenach gry nie będą działać na najwyższych detalach, z resztą od tego mam stacjonarkę."

http://www.ceneo.pl/4224975

(Marek Konitz) #4

Oczywiście jak kto lubi, ja osobiście rozejrzałbym się za komputerem poleasingowym. Spokojnie w tej cenie można znaleźć maszynkę o parametrach wystarczających do normalnej pracy, np. core 2 duo 2.2 GHz, z gwarancją 6 lub 12 miesięcy, fakturą i oryginalnym systemem (najczęściej XP). Sam użytkuję 2 takie dell-e d620 i d630 - jakość wykonania wyśmienita, problemów żadnych z nimi nie miałem, ślady użytkowania były znikome. Polecam przejrzenie ofert allegro pod tym właśnie kątem.

(Dj Roscow) #5

A może warto pomyśleć o jakimś Samsungu? Sam jestem użytkownikiem modelu r530 (ten, który oferuje era jednakże nabyłem go na allegro w licytacji za jedyne 1300) :stuck_out_tongue:

Czas pracy na baterii naładowanej do 80% na funkcji silent mode (czyli m.in. oszczędzanie baterii) wynosi około 3,5h pracy biurowej (microsoft word office 2010). Ponad to tkwiąc na lotnisku, mogłem spokojnie obejrzeć całego Avatara :).

Przy naładowaniu 100% bateria przy pracy biurowej starcza do 4,5 h.... jak z filmami jest, to nie wiem, bo nie testowałem, ale avatara też obejrzysz. :smiley:

Jeżeli chodzi o wydajność, to jest naprawdę dobra jak na komputer w tym przedziale cenowym. Windows 7 sprawdza się tutaj bardzo dobrze. Jeżeli chodzi o gry, to pograsz w tytuły do z max 2006 roku, nic nowszego raczej nie będzie sprawiało frajdy :stuck_out_tongue: (wiadomo, grafika zintegrowana, ale z drugiej strony pobiera mniej energii i bateria starcza na dłużej - coś za coś). :smiley:

Reasumując - komputer dobry do multimediów, obróbki nieskomplikowanej grafiki, pracy biurowej, internet, edycja filmów wideo też nie sprawia problemów. :stuck_out_tongue: Czyli coś dla użytkownika, który nie jest zapalonym graczem.

Będziesz miał jakieś pytania, to wal na pw :smiley:

Pozdro :slight_smile:

(Michal Kolatek) #6

Samsung R530, tyle że on występuje z GMA X4500

Acer Aspire 5542G-302G32Mn chyba najlepsza konfiguracja w tej cenie

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/881285

HP ProBook 4525s WS721EA seria biznesowa, do gier nie za mocny, ale wykonanie jak na tą cenne dobre i matryca matowa.

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/ ... #from34240

(Skalek 72) #7

[c4d] czytaj do końca,jakie marki ma na uwadze!a potem zgrywaj cwaniaka ok?

(oprych) #8

Ja też bym polecał tego Acera Aspire.

Jeszcze rok temu nie byłem fanem tej marki, ale tak się złożyło, iż potrzebowałem szybko taniego laptopa.

Jeśli chodzi o cena/osiągi, to Acer naprawdę dobrze wypada, a z jakością nie jest źle. U mnie bateria (Extensa, 2GB, T4200, 15,4) na Windows 7 trzyma 3 godziny przy włączonym Wi-Fi, a sam Windows chodzi bez żadnych problemów i przycinania.

([c4d]) #9

Nie wiem o co Ci chodzi. W linku który podalem jest Lenovo więc nie strzelaj fochów jak dziecko (koniec offtopu)

(Hirszq) #10

A ja tak co do linku pana [cd4] - mam ten laptop i sprawuje się całkiem dobrze - bateria trzyma do 3,5 godzin (na trybie bez oszczędzania, po roku od zakupu) - co do radzenia sobie z grami - The Sims 3, NFS Undercover, Settlers VII uruchomiłem i nawet dało się pograć :slight_smile: (w 2 pierwsze stosunkowo komfortowo). Przeglądanie internetu i oglądanie filmów wygodne dzięki całkiem sporemu wyświetlaczowi (jak na laptopa). Jedynie touchpad mógłby nie być "szorstki". Sprzęt prezentuje się świetnie, z mojej strony go polecam +.