Laptop do 1800 zł

Mam zamiar kupić laptopa, głównie do internetu, oglądania filmów, o mocnej baterii, ale też żebym mógł sobie na nim od czasu do czasu pograć. Oczywiście wiem, że przy takich cenach gry nie będą działać na najwyższych detalach, z resztą od tego mam stacjonarkę. Chodzi mi o to żeby kupić jak najlepszego laptopa w możliwie niskiej cenie. Nie chciałbym przekraczać 1700 zł. Myślałem o laptopach firmy lenovo i asus, bo szukając np.: na stronie bitcomputera te firmy miały laptopy o całkiem dobrych parametrach.

w tej cenie i te marki to chyba netbook?bo laptopa o takich osiągach to raczej trudno.Zobacz np.na skapiec.pl lub innych wyszukiwarkach,poczytaj opinie które tam są ale 1700 to będzie trudno.

#@#%$^ o co trudno?? Od kiedy do przeglądania stron internetowych i oglądania filmów trzeba mieć laptopa za 9999zł? Weź się zastanów człowieku. Oj przepraszam, zapomniałem, że Opera potrzebuje 4 rdzeniowego procesora i 9 GB RAM…

Przecież wyraźnie napisał “Oczywiście wiem, że przy takich cenach gry nie będą działać na najwyższych detalach, z resztą od tego mam stacjonarkę.”

http://www.ceneo.pl/4224975

Oczywiście jak kto lubi, ja osobiście rozejrzałbym się za komputerem poleasingowym. Spokojnie w tej cenie można znaleźć maszynkę o parametrach wystarczających do normalnej pracy, np. core 2 duo 2.2 GHz, z gwarancją 6 lub 12 miesięcy, fakturą i oryginalnym systemem (najczęściej XP). Sam użytkuję 2 takie dell-e d620 i d630 - jakość wykonania wyśmienita, problemów żadnych z nimi nie miałem, ślady użytkowania były znikome. Polecam przejrzenie ofert allegro pod tym właśnie kątem.

A może warto pomyśleć o jakimś Samsungu? Sam jestem użytkownikiem modelu r530 (ten, który oferuje era jednakże nabyłem go na allegro w licytacji za jedyne 1300) :stuck_out_tongue:

Czas pracy na baterii naładowanej do 80% na funkcji silent mode (czyli m.in. oszczędzanie baterii) wynosi około 3,5h pracy biurowej (microsoft word office 2010). Ponad to tkwiąc na lotnisku, mogłem spokojnie obejrzeć całego Avatara :).

Przy naładowaniu 100% bateria przy pracy biurowej starcza do 4,5 h… jak z filmami jest, to nie wiem, bo nie testowałem, ale avatara też obejrzysz. :smiley:

Jeżeli chodzi o wydajność, to jest naprawdę dobra jak na komputer w tym przedziale cenowym. Windows 7 sprawdza się tutaj bardzo dobrze. Jeżeli chodzi o gry, to pograsz w tytuły do z max 2006 roku, nic nowszego raczej nie będzie sprawiało frajdy :stuck_out_tongue: (wiadomo, grafika zintegrowana, ale z drugiej strony pobiera mniej energii i bateria starcza na dłużej - coś za coś). :smiley:

Reasumując - komputer dobry do multimediów, obróbki nieskomplikowanej grafiki, pracy biurowej, internet, edycja filmów wideo też nie sprawia problemów. :stuck_out_tongue: Czyli coś dla użytkownika, który nie jest zapalonym graczem.

Będziesz miał jakieś pytania, to wal na pw :smiley:

Pozdro :slight_smile:

Samsung R530, tyle że on występuje z GMA X4500

Acer Aspire 5542G-302G32Mn chyba najlepsza konfiguracja w tej cenie

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/881285

HP ProBook 4525s WS721EA seria biznesowa, do gier nie za mocny, ale wykonanie jak na tą cenne dobre i matryca matowa.

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/ … #from34240

[c4d] czytaj do końca,jakie marki ma na uwadze!a potem zgrywaj cwaniaka ok?

Ja też bym polecał tego Acera Aspire.

Jeszcze rok temu nie byłem fanem tej marki, ale tak się złożyło, iż potrzebowałem szybko taniego laptopa.

Jeśli chodzi o cena/osiągi, to Acer naprawdę dobrze wypada, a z jakością nie jest źle. U mnie bateria (Extensa, 2GB, T4200, 15,4) na Windows 7 trzyma 3 godziny przy włączonym Wi-Fi, a sam Windows chodzi bez żadnych problemów i przycinania.

Nie wiem o co Ci chodzi. W linku który podalem jest Lenovo więc nie strzelaj fochów jak dziecko (koniec offtopu)

A ja tak co do linku pana [cd4] - mam ten laptop i sprawuje się całkiem dobrze - bateria trzyma do 3,5 godzin (na trybie bez oszczędzania, po roku od zakupu) - co do radzenia sobie z grami - The Sims 3, NFS Undercover, Settlers VII uruchomiłem i nawet dało się pograć :slight_smile: (w 2 pierwsze stosunkowo komfortowo). Przeglądanie internetu i oglądanie filmów wygodne dzięki całkiem sporemu wyświetlaczowi (jak na laptopa). Jedynie touchpad mógłby nie być “szorstki”. Sprzęt prezentuje się świetnie, z mojej strony go polecam +.