Laptop - do 2.000 PLN

Witam,

Potrzebuję kupić laptop do 2.000 PLN

  1. zastosowanie : biuro, internet, multimedia,

  2. procesor Intel Core i3

  3. karta grafiki niezintegrowana

  4. klawiatura numeryczna

  5. matryca 15,6"

  6. Windows 7 Home Premium

… więcej wymagań nie mam.

No jeszcze jedno - stosunkowo niezawodny.

http://allegro.pl/samsung-300e5a-i3-233 … 74632.html :stuck_out_tongue:

Dodane 14.01.2012 (So) 17:54

http://allegro.pl/matowy-samsung-305v5a … 55100.html

Dodane 14.01.2012 (So) 17:57

http://allegro.pl/asus-x54hy-x54-i3-233 … 52363.html

Zerknij jeszcze na MSI CR640http://pccentre.pl/article/show/msi-cr640/id=17704, mimo zintegrowanej grafiki da radę w wymienionych przez Ciebie zastosowaniach (chyba że pisząc multimedia masz na myśli ostre granie- a tego chyba żaden laptop w tej cenie na dłuższą metę nie zapewni.)

Dziękuję bardzo za ciekawe propozycje.

Przepraszam, wyraziłem się nieprecyzyjnie co do multimediów.

Nie chodzi mi wcale o gry (chyba, że na ATARI) lecz filmy full HD.

Znalazłem też ciekawą propozycję od Lenovo : Lenovo G570

Lenovo nie polecam ogólnie:P

Dodane 15.01.2012 (N) 0:58

Sony,Samsung,Asus…

@Maryś

Mam dokładnie ten sam model laptopa (Lenovo G570 (59-070902)). Kupiony stosunkowo niedawno (3-4 miesiące temu) w komputronik.pl. Sprzęt póki co niezawodny. Bardzo cichy w trybie 2D i względnie wydajny. Do prac biurowych w zupełności Ci wystarczy. W zasadzie to jeśli takie ma być przede wszystkim jego przeznaczenie to ten model jest trochę na wyrost :slight_smile: Choć nie mówię, żebyś zrezygnował z tego zapasu mocy. Na pewno praca np. z arkuszem kalkulacyjnym na takim procesorze jest przyjemniejsza. Jeśli chodzi o kartę graficzną zamontowaną w tym laptopie, to bądźmy szczerzy, jest to słaba karta, ale o dziwo udało mi się na niej uruchomić Dead Space 1 i 2 na wysokich detalach (choć przy niskich fps-ach: 25-35). Tutaj jednak muszę zaznaczyć, że w trybie 3D wyraźnie słuchać szum z katowanego wentylatora. Laptop ten oprócz systemu operacyjnego posiada oprogramowanie producenta. Co do jego jakości niestety się nie wypowiem, bo robiłem instalację czystego systemu. To chyba tyle … Ogólnie jedyną wadę jaką póki co dostrzegam (o ile w ogóle można nazwać to wadą) jest to, że obudowa dość łatwo się brudzi (widać odciski palców). Kończąc załączam mój indeks wydajności (Win7 Pro 64bit). Na pewno nie zastąpi testów wydajności, ale można go potraktować jako pewną miarę:

http://i44.tinypic.com/23m0wzl.png

@NowatorMalware

Czemu nie polecasz?

… możesz podać konkretne uzasadnienie ? Dziękuję bardzo.

matzu Dziękuję bardzo za informację.

Tak, oczywiście zdaję sobie sprawę, że konfiguracja trochę na wyrost do zastosowań.

Laptop ma być przede wszystkim do prac biurowych i internetu oraz ewentualnie filmów.

Jak widać w podpisie mam w domu Sony Vaio a ten nowy zakup ma być dla syna, który

działa w stowarzyszeniu i prowadzi jednoosobową firmę. Zepsuł się 6-cio letni laptop HP

i nie można go “uratować” więc zrodziła się potrzeba zakupu nowego sprzętu.

Jak mam coś kupić za 1500-1600 PLN bez systemu to wolę wydać 2000 z systemem

ze względnie dobrą konfiguracją.

Ja słyszałem od znajomych dobre opinie o sprzęcie Lenovo więc stąd też ten wybór, ale

nie upieram się, że tak musi być.

matzu W tej chwili to Lenovo już nie jest dostępne w Komputroniku, (tylko jeden w Krakowie)

ale i tak mają niekorzystny system ratalny, a to też muszę brać pod uwagę.

Jest ten laptop w Euro RTV AGD za 2.099 PLN 40x0% raty więc myślę, że korzystna oferta.

@Maryś

Ja jak tylko widzę promocję w stylu raty 40x0% to zastanawiam się od razu, gdzie jest haczyk. Lepiej przed podpisaniem czegokolwiek przeliczyć sobie, czy rzeczywiście jest to 0% lub ewentualnie poprosić o harmonogram spłat (lepsza opcja). Jeśli chodzi o Euro RTV AGD, to oni tam mają w ofercie kilka tych Lenovo G570. Ten za 2099 (Click) to nie jest dokładnie ten sam model, który ja kupowałem. W tym z tego co widzę jest większy dysk twardy (750 GB) i więcej szybszej pamięci RAM (4 GB). Innych różnic nie zauważyłem.

matzu ,

O! … jeśli chodzi o system ratalny to ja jestem bardzo trudny Klient.

Niczego nie kupię jeśli cokolwiek mogłoby mnie zaniepokoić odnośnie

podpisania umowy ratalnej.

Biorę jeszcze pod uwagę serię Z czyli Z570, która ma kartę NVIDIA GeForce GT520M

zaś G570 ma kartę ATI Radeon HD6370M

@Maryś

Tutaj masz ranking kart graficznych używanych w laptopach:

http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-karty-graficzne-rozpiska-osiagow.1174.0.html

Obydwie karty, które wymieniłeś, to karty słabe (zresztą w przedziale cenowym do 2500 zł nie znajdziesz laptopa z dobrą kartą graficzną). Pytanie czy faktycznie potrzebujesz szukać lepszej? IMO do tych zastosowań, które wymieniłeś (biuro, internet, filmy) bez problemu wystarczy ta, która użyta jest w G570. Oczywiście jeśli możesz sobie pozwolić na to, aby dopłacić te parę złotych, to warto rozejrzeć się za laptopem z i5 Sandy Bridge :), a z tego co widzę to laptopy z serii Z są właśnie oparte na tych procesorach.

matzu ,

… no więc kupiłem laptop z serii Z ale na i3 , konkretnie Z570

i3-2310M 2.10, 4096 MB, 750 GB, DVDRW, 15.6", WIFI, BT, nV GT520M, Cam, Win7 HP

Cena 2.250 PLN w MM na 50x0%. Raty sprawdzone.

Jest OK! … ale Recovy w Lenovo to jakieś nieporozumienie.

Chciałem zrobić partycje bo C to około 680GB i system się wysypał.

Z ukrytej partycji nie mogłem odzyskać a Recovery nie zrobiłem,

które trzeba zrobić w pierwszej kolejności. No cóż trzeba było sobie poradzić.

System odzyskany.

@Maryś

Do zarządzania partycjami polecam programik http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Partition-Master,Program,Windows,12861.html. Bardzo prosty w obsłudze (user-friendly interfejs) i do tego świetnie działający. Jeśli chodzi o oprogramowanie producenta, to tak jak pisałem wyżej, ja nie korzystam z niego, więc nie mogłem Cię poinformować jak to jest z jego jakością (wszystkie ukryte partycje mam pousuwane). Choć nie ukrywam, że nie sądziłem, że jest aż tak źle. U mnie pierwsza instalacja systemu (właśnie z ukrytej partycji) przebiegła bezproblemowo. Ale ostatecznie zainstalowałeś ten system? A jak z samym sprzętem (najnowsze wersje sterowników znajdziesz na stronie producenta)?

matzu ,

W zwiąku z problemem podziału na partycje, na chwilę obecną

tą sprawę zostawiam.

System zainstalowałem z płyty Recovery, którą udało mi się zdobyć.

Na razie początek użytkowania więc trudno się odnieść do funkcjonalności.

Poza tym sprzęt jest pod opieką syna.

Maryś , sam mam Z570 i po ogólnych początkowych problemach mogę powiedzieć, że jest to całkiem fajna maszynka.

Wbrew pozorom da się na tym sprzęcie nawet i pograć - może najnowsze hity nie działają na najwyższych ustawieniach, ale jest dobrze :slight_smile:

Problem z partycjami i partycją revowery już się przewijał na tym forum z tego co widziałem… generalnie jest taka zasada, że aby skorzystać z partycji recovery, układ partycji musi być najczęściej nietknięty… w każdym razie u mnie przywracanie systemu do ustawień fabrycznych działa rewelacyjnie (musiałem przetestować, hehe :slight_smile: )

DizzyX ,

Dziękuję za informacje.

Sprzęt użytkuje mój syn.

Laptop jest przede wszystkim do prac biurowych, internetu oraz filmów HD.

W związku z przechowywaniem na dysku bardzo ważnych danych firmowych

nie wyobrażam sobie “nie podzielenia” dysku na partycje.

też o tym słyszałem. To jakieś nieporozumienie !

Kto trzyma system i dane na jednej partycji ?

Kto zostawia partycję C ok. 680GB niepodzieloną ?

To przecież nielogiczne.

Producent nie może mnie ograniczać do przywrócenia systemu tylko przy “nienaruszonych” partycjach ?

NONSENS !

@Maryś

A czy syn próbował użyć programu, który podałem? On umożliwia modyfikację partycji po zainstalowaniu systemu. Może spróbować zrobić coś takiego … Niech zainstaluje system producenta, zmodyfikuje partycje przy użyciu podanego przeze mnie programu, a następnie niech sobie zrobi kopię partycji systemowej. Jeśli coś się stanie z partycją systemową, to przywróci ją z tej kopii, a nie z partycji recovery.

matzu , Syn to raczej nie zrobi, bo żaden z niego “komputerowiec”.

Dla niego to ma działać i już, więc tata musi się tym zająć.

Jak już wcześniej pisałem, chciałem podzielić dysk C na partycje.

Dysk w tym Lenowo to 750GB i jest rzeczą oczywistą, że jak C ma ok.680GB

to trzeba to podzielić. Wtedy wszystko się wysypało.

Na Info Lenovo poinformowano mnie, że jak nie zrobiłem Recovery to mój błąd

i trzeba płacić za instalację nowego systemu, a przecież klucz z naklejki powinien

pasować do każdego Windows 7 Home premium 64 bit, a taki akurat mam oryginalny na DVD

z mojego NetTopa Asus, więc chciałem tak zrobić a tu słyszę, że ten klucz z Lenovo pasuje tylko

do tego Windowsa, który jest w laptopie, a taki właśnie mam na DVD. Zastanawiające ?

Nie wiem, czy zastanawiające … co to za płytka? Wersja BOX? Aktywowana wersja OEM? Mogłeś przecież zapytać, dlaczego twierdzą, że to nie zadziała :stuck_out_tongue: BTW Jeśli postępowałeś zgodnie z instrukcją, to nie mają przecież prawa żądać od Ciebie wnoszenia jakiś dodatkowych opłat. Zgłoś reklamację i już. A jeśli chodzi o ten program, który podałem, to jak już mówiłem, on jest bardzo prosty w obsłudze i nie wymaga “komputerowca”.