Laptop do 2.500 zł

Witam.

Chciałbym, abyście doradzili mi na co mam patrzeć, gdy kupuję laptopa oraz na co uważać. Ew. doradźcie mi jakieś laptopy. Mało się znam na laptopach i ogólnie komputerach, ale chciałbym kupić dobrego laptopa. Takiego do “wszystkiego”.

Z góry dziękuję,

Pozdro

(w trzech zdaniach, cztery razy słowo laptop ;|)

Nie kupuj VBI, bo to nic nie warte jest :slight_smile:

Tylko oryginalne laptopy. Druga sprawa procesor, ram, dysk - no i w zależności od potrzeb, jakie Wi-Fi, czy bluetooth czy coś innego.

Do wszystkiego to polecam F3SG: http://sklep.vobis.pl/oferta/notebooki/ … _f3sg.aspx

2,1GHz C2D, 3GB DDR2, 320GB, GF 9300Go 256, 15,4’’, bluetooth, Wi-fi, expresscard, no i oryginalny Windows Vista, szkoda, że nie XP :slight_smile:

Mogę się mylić, koledzy mnie poprawią na jakiegoś HP bądź Toshibke :slight_smile:

Oh yeah, lepiej wziąść coś wyprodukowanego przez compala z podbitą ceną, gorszymi podzespołami i zmienioną nakleją niż compala :]

Za 2,5k tylko compal. -> http://www.allegro.pl/item396619132_com … _fl90.html

(9500 to dokładnie 8600gt więc czym jest 9300? Zapewne 8400gs a więc niezły szajs nawet jak na laptopy).

Zresztą, każdy weźmie to co uważa za stosowne. Ja wole wziąć oryginalny, dobrej firmy laptop - ASUS, HP, Toshiba. Nie szkodzi, że są gorsze, ja wole postawić na pewność, że to jest oryginalny laptop wymienionej firmy, gwarancję producenta, na którą mogę oddać laptopa, gwarancje sklepu w którym kupuje.

Więc autor najpierw musi zdecydować, czy chce platformę VBI, czy prawdziwego laptopa, dobrych firm.

Akurat ja mam 9300 i tego laptopa co napisał piNwin. Ta karta to 8600 z 256 mb ram.

Nowa nazwa to niezły lepik na klientów bądź co bądź. Nieprawdaż?

Tak

Witam.

Ja polecam notebooki firmy Toshiba, są niezawodne, dobrze wykonane, mają bardzo dobre ciche chłodzenie co w laptopach jest bardzo ważne. Ja posiadam model A200 i jestem z niego bardzo zadowolony śmigają na nim najnowsze gry, filmy, programy graficzne.

Ja natomiast z pełną odpowiedzialnością polece produkty IBM T60. Sam mam wprawdzie tylko T42, ale nie jest to pierwszy IBM i żaden jeszcze mnie nie zawiódł. Należy tylko uważać na kartę graficzną i rozdzielczość, bo są różne modele T60. Nie jest to może ładny (kwestia gustu) notebook, ale za to ma klase i niezawodność jak mało który nawet nowy sprzęt. Na dodatek dodam, że jeśli nie ma się myszki zewnętrznej to niezastąpionym, niepostykanym w innych notebookach jest TrackPoint (ten czerwony “cycek” na środku klawiatury) oraz fakt, że chyba tylko IBM ma trzy przyciski myszki a nie dwa, co znacznie przyśpiesza przeglądanie internetu i otwieranie w nowej karcie. Poza tym IBM (Lenovo już tak nie) to jednak jest klasa i ten kto się zna z pewnością to doceni :slight_smile: