Laptop do 2.500 zł

(Lejtuch) #1

Witam.

Chciałbym, abyście doradzili mi na co mam patrzeć, gdy kupuję laptopa oraz na co uważać. Ew. doradźcie mi jakieś laptopy. Mało się znam na laptopach i ogólnie komputerach, ale chciałbym kupić dobrego laptopa. Takiego do "wszystkiego".

Z góry dziękuję,

Pozdro

(w trzech zdaniach, cztery razy słowo laptop ;|)

(piNwin^) #2

Nie kupuj VBI, bo to nic nie warte jest :slight_smile:

Tylko oryginalne laptopy. Druga sprawa procesor, ram, dysk - no i w zależności od potrzeb, jakie Wi-Fi, czy bluetooth czy coś innego.

Do wszystkiego to polecam F3SG: http://sklep.vobis.pl/oferta/notebooki/ ... _f3sg.aspx

2,1GHz C2D, 3GB DDR2, 320GB, GF 9300Go 256, 15,4'', bluetooth, Wi-fi, expresscard, no i oryginalny Windows Vista, szkoda, że nie XP :slight_smile:

Mogę się mylić, koledzy mnie poprawią na jakiegoś HP bądź Toshibke :slight_smile:

(Mariosti*) #3

Oh yeah, lepiej wziąść coś wyprodukowanego przez compala z podbitą ceną, gorszymi podzespołami i zmienioną nakleją niż compala :]

Za 2,5k tylko compal. -> http://www.allegro.pl/item396619132_com ... _fl90.html

(9500 to dokładnie 8600gt więc czym jest 9300? Zapewne 8400gs a więc niezły szajs nawet jak na laptopy).

(piNwin^) #4

Zresztą, każdy weźmie to co uważa za stosowne. Ja wole wziąć oryginalny, dobrej firmy laptop - ASUS, HP, Toshiba. Nie szkodzi, że są gorsze, ja wole postawić na pewność, że to jest oryginalny laptop wymienionej firmy, gwarancję producenta, na którą mogę oddać laptopa, gwarancje sklepu w którym kupuje.

Więc autor najpierw musi zdecydować, czy chce platformę VBI, czy prawdziwego laptopa, dobrych firm.

(mati75) #5

Akurat ja mam 9300 i tego laptopa co napisał piNwin. Ta karta to 8600 z 256 mb ram.

(Mariosti*) #6

Nowa nazwa to niezły lepik na klientów bądź co bądź. Nieprawdaż?

(mati75) #7

Tak

(Jarek N.) #8

Witam.

Ja polecam notebooki firmy Toshiba, są niezawodne, dobrze wykonane, mają bardzo dobre ciche chłodzenie co w laptopach jest bardzo ważne. Ja posiadam model A200 i jestem z niego bardzo zadowolony śmigają na nim najnowsze gry, filmy, programy graficzne.

(Slawolp) #9

Ja natomiast z pełną odpowiedzialnością polece produkty IBM T60. Sam mam wprawdzie tylko T42, ale nie jest to pierwszy IBM i żaden jeszcze mnie nie zawiódł. Należy tylko uważać na kartę graficzną i rozdzielczość, bo są różne modele T60. Nie jest to może ładny (kwestia gustu) notebook, ale za to ma klase i niezawodność jak mało który nawet nowy sprzęt. Na dodatek dodam, że jeśli nie ma się myszki zewnętrznej to niezastąpionym, niepostykanym w innych notebookach jest TrackPoint (ten czerwony "cycek" na środku klawiatury) oraz fakt, że chyba tylko IBM ma trzy przyciski myszki a nie dwa, co znacznie przyśpiesza przeglądanie internetu i otwieranie w nowej karcie. Poza tym IBM (Lenovo już tak nie) to jednak jest klasa i ten kto się zna z pewnością to doceni :slight_smile: