Laptop do 2000 zł z modemem HSDPA


(Piotr Szymanski) #1

Witajcie

Wujcio mój postanowił, że kupi sobie laptopa. Jest on początkującym użytkownikiem (nawet powiedziałbym bardzo!). Jego korzystanie z komputera będzie polegało wiadomo na czym :wink: /internet, office, obróbka zdjęć w Corelu/. Ponieważ jest on skazany na internet komórkowy zastanawiam się czy nie poradzić mu kupna notebooka z wbudowanym modemem HSDPA (o ile takie istnieją - laptopy z wbudowanym modemem). I w ogóle czy warto kupić laptopa z wbudowanym modemem czy lepiej laptop + modem zewnętrzny ?

Jakie laptopy polecacie?

Będę wdzięczny za pomoc :slight_smile:

P.S. Komputer musi mieć Vistę HP oraz mile widziane byłoby gniazdko obsługujące karty pamięci xD

P.S.2. W przypadku podawania laptopów z niewbudowanym modemem cena 2000 składa się na laptopa + jakieś modem HSDPA na USB bez simlocka


(Technik Elektro) #2

tak istnieją ale na pewno nie kosztują 2tyś, spójrz na oferty telefonii komputerowych są jakieś lapki z modemami (koszt samej karty hsdpa wewn. 400-500pln).


(Piotr Szymanski) #3

Właśnie zauważyłem, że jest Dell w Orange, ale chcę wujciowi założyć Play Online na kartę , więc Orange odpada :wink:

Wracając do laptopów to jedyny chyba interesujący zestaw to :

http://www.ceneo.pl/1839507s + http://allegro.pl/item499216646_modem_option_icon_225_hsdpa_7_2_usb_faktura.html lub http://allegro.pl/item500953071_promocja_swiateczna_modem_usb_huawei_hsdpa_w_wa.html

Może jednak Wy coś lepszego znajdziecie?


(Technik Elektro) #4

pamiętaj, że play działa tylko na bts-ach umts poza ich zasięgiem net nie będzie działał (gprs), co do twojej propozycji to pisałeś o modemie wewn a w twojej propozycji są zewn :P.


(Piotr Szymanski) #5

To to ja wiem. Wujcio będzie wykorzystywał go jako internet stacjonarny :wink:

Wiem, bo szczerze powiedziawszy znalazłem tylko dwa laptopy Della, które kosztują koło 3tyś + netbooki, ale on takich niechce.

A jak oceniasz moją propozycję :wink:?


(Technik Elektro) #6

nadaje się ten LG, średniak, karta bez s.locka więc playa wsadzisz (co nie zmienia faktu iż w play dostaniesz modem za 1 pln) :stuck_out_tongue: