Laptop do 2500zł, 17" do domowych potrzeb

(Tomi915) #1

Witam.

Szukam PILNIE laptopa, NOWEGO, oferty TYLKO z Allegro:

1. Laptop będzie pracował po 10-15 godzin, codziennie, nie musi być mobilny.

2. Nie znam się ale NIE uwierzę, że nowy laptop za 1500zł będzie szybki w sensie nie mulił itp. Mój laptop MUSI mieć matrycę minimum 17", procesor Intela (ponoć AMD w lapach to pomyłka), dobrą grafę (wprawdzie nie będę grał ale mam swoje zdanie o potrzebnej mocy grafy w lapie), pracować po 10-15 godzin na XP z SP3 (więc musi być dostęp do sterów pod Xp), w tym czasie jednocześnie internet, Skype, Office, GG, kamerka, radio internetowe, mp3, you tube, Allegro, i takie duperele. Najlepiej bez systemu, ewentualnie XP (żadnych Vist czy 7!). Teraz najważniejsze czy cena max 2400zł.

3. Uprzedzając pytania: Na Allegro, bo mała miejscowość, w 99% przypadków niskie ceny, wygodnie, szybko, jestem zarejestrowany itp. TYLKO Xp, ważne dla mnie programy pracują tylko pod Xp i proszę tu bez sprzeczek, że w 7 jest tryb xp. Mogę podać kilka, ważnych dla mnie programów, których NIKT nie uruchomi, żeby w pełni działały na np. 7. Zresztą to nie miejsce na takie rzeczy. BARDZO jasno określiłem swoje wymagania wobec lapa i proszę o konkrety :slight_smile:

4. Wybór na 99% między Asus a Acer, bo reszta albo serwis koszmarny(Dell, Samsung) albo do procka i5 dokładają zintegrowaną grafę, albo grzeją się jak piece (hp).Ufff...pomożecie? [-o<

(Marius142) #2

Z tego co napisałeś to wiesz czego chcesz,to w czym jest problem żebyś sam poszukał na allegro.Allegro ma opcje filtrowania wystarczy wpisać swoje kryteria. Czyżby lenistwo.

(Kpc21) #3

Dziwne wymogi masz.

Czy nie lepiej kupić komputer stacjonarny? Wtedy nikt ci nie narzuca konkretnych podzespołów ani systemu, w razie potrzeby możesz go bez problemu rozbudować, jest wygodniejszy, a jednocześnie tańszy. Nie masz miejsca, zależy ci na małych rachunkach za światło, czy co?

W sklepach internetowych często można kupić taniej, nie jest to mniej wygodne niż na Allegro, rejestracja nie stanowi żadnego problemu i tak samo zazwyczaj dostępna jest wysyłka kurierska i przez Pocztę Polską.

Możesz podać, zobaczymy.

(Tomi915) #4

Tego się właśnie obawiałem, ale ok - wyjaśnię. Zależy mi na opinii właścicieli, ludzi na co dzień pracujących przy lapach, mających spore doświadczenie. Co mi z filtrów i czytania opisów technicznych. U mnie lenistwo? nie, u Ciebie chyba chęć nabijania licznika postów, takim nic nie wnoszącym tekstem.

Dodane 05.06.2010 (So) 20:17

ps. Laptop, biuro i takie wymagania szefostwa, KeyboardEx - odpal na 7-e żeby w 100% wykorzystać jego funkcje, powodzenia, w MS po 2 tygodniach dostałem info, że bardzo im przykro ale ten program w żaden sposób nie będzie w pełni funkcjonował poza Xp.

(trubul.as999) #5

Może coś takiego: http://www.allegro.pl/item1064386127_la … gt320.html ?

(Tomi915) #6

Ten Asus nie “przyjmuje” Xp. Na chwilę obecną http://www.allegro.pl/item1059688199_wyprzedaz_dell_vostro_1720_t6670_4gb_320gb_gf9600.html 3 lata gwarancji, szukając po forach czepiają się tylko braku HDMI (mi zbędne), szybki dysk…

(system) #7

To ja podam tobie lepszy przykład i UWIERZ ŻE LAPTOP ZA 1700 MULIĆ NIE MUSI…ja swój kupiłem za 1200 zł (acer 5315 -3lata temu) i XP chodzi na nim idealnie. Podzespoły jak na tą kasę nie najgorsze (procek : Intel Celeron 550m 2 GHz, grafika: GMA X3100, ram w standardzie 1GB-teraz mam 3GB) i uwierz mi że na takim sprzęcie podstawowe gierki odpalę, do pracy idealny, system NIE MULI I SIĘ NIE ZAWIESZA i co najważniejsze BEZ ŻADNEJ AWARII PRZEZ 3 LATA! !!

(Tomi915) #8

Absolutnie Cie rozumiem ale…pamiętaj, że każdy jest inny, ma inne oczekiwania. Ja sobie NIE wyobrażam pracy i przebywania przed lapkiem z matrycą 15" po 10 godzin, gdzie pewnie 90% użytkowników napisze, że takiego ma i jest super. To samo tyczy wydajności - wiem, ze kupując teraz nowego lapa nawet za 1500zł on “da radę”, uruchomi, będzie działał itp. ale “szybko” to już wedle każdego z nas kwestia gustu i oceny. Od lat pracuję przy kompie (opis zestawu w podpisie) i teraz na dniach przechodzimy na laptopy, mam z 24 " i mocy mojego PC przesiąść się na biurowy laptop 15" za 1500zł ? :o Mam do wydania max 2400-2500, jasne wymagania, kwestia tylko zaufania konkretnemu producentowi, stąd moje pytanie o konkretne opinie.

(Monczkin) #9

Tomi915 , nazwij proszę temat konkretnie, zgodnie z zasadami zakładani wątków na forum. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978