Laptop do 2500zł - Ostateczna Decyzja!


(Toxek) #1

Cześć ponownie!

Poszperałem trochę po necie, na stronach które mi podaliście, jak i na kilku innych. Niestety na benchmarku nie ma testów wszystkich laptopów, dlatego muszę zwrócić się do Was o rozsądzenie, który będzie najlepszy. Chodzi mi o ogólną wydajność - bo jeżeli pójdą gry, to i fotoszop będzie śmiagać . :smiley:

Z moich przemyśleń wybrałem laptopy:

1: HP Pavilion dv6-6030ew - po testach widać, że jest do dobry, bardzo wydajny laptop, choć wygląd średnio przypada mi do gustu, ale to nie najważniejsze. Słyszałem i czytałem opinie, że ten laptop bardzo mocno nagrzewa się przy wyższym obciążeniu, co jest na pewno jego wadą.

2: Asus K53SV-SX045V - jeden z podanych przez kolegę Vendor43 (za co dziękuję) laptopów. Nie przyglądałem mu się zbyt uważnie, choć wątpię, żeby coś to dało, bo moja wiedza jest totalnie znikoma.

3: Acer Aspire TimeLineX 5830TG - gdzieś widziałem testy, choć nie wiem jak mają się one do rzeczywistości, ale wynikałoby z nich, że jest połowę mniej wydajniejszy niż np. wyżej wymieniony HP.

4: Samsung NP-RF511-S02PL - chyba najładniejszy, a przynajmniej ja odnoszę takie wrażenie. Z testami jest ciężko, widziałem tylko specyfikacje, na benchmarku znalazłem test takiego z Core i3, opinie nie były zbyt pochlebne... tutaj również prosiłbym o określenie wydajności. W grę wchodzi jeszcze Samsung RF511 NP-RF511-S04PL z Core i7 - choć tutaj pytanie do Was, czy opłaca się dopłacać i jak będzie się to miało do poprawy wydajności i wydajności do w/w laptopów.

Byłbym bardzo wdzięczny za zainteresowanie się wątkiem przez jak największe grono użytkowników i (w zamyśle) pomoc w podjęciu ostatecznej decyzji co skutkowałoby zakupem wybranego laptopa. Z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam, Tomek. =D>

Poprzednia treść tego posta brzmiała:

Cześć! Chciałbym abyście pomogli mi wybrać laptopa do 2500zł. Szukam komputera, który będzie miał po prostu najkorzystniejszą konfigurację. Ma być to głównie laptop uniwersalny (matryca 15"), dość lekki, o dobrych parametrach sprzętowych (wystarczających do bezproblemowego obsługiwania programów do obróbki grafiki, wideo i ewentualnie do pogrania w gry, od czasu do czasu). Dobrze by było, gdyby też nie grzał sie zbytnio...

To chyba tyle z moich "wymagań"

Znalazłem w tej cenie _Sony'ego_ - co o nim myślicie?

Pozdrawiam!


(Micoud81) #2

Do 2500zł na twoim miejscu celowałbym w te:

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/2271015 opinie

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/2318591

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/2968577


(Toxek) #3

Możesz jakoś uzasadnić? :wink:


(Zaq30) #4

Tutaj masz rankingi laptopów w zależności od ceny więc na pewno znajdziesz tutaj coś dla siebie http://laptopy.benchmark.pl/. Lepszego źródła wiedzy oraz testów nie znajdziesz.


(Longhorn2009) #5

Jest jeszcze http://wybieramlaptopa.pl/ranking-najlepszych-laptopow i ranking chipa http://www.chip.pl/ranking/notebooki/no ... -windows-7


(Toxek) #6

Wszystko w poście u góry. :wink: