Laptop do 3000zł


([c4d]) #1

Witam,

Muszę kupić nowego laptopa bo stary Dell już przestał działać.

Szukam sprzętu, który będzie przedewszystki wytrzymały (dobre zawiasy, mocna obudowa) i nie wyglądał odstraszająco (jak stare modele z serii ThinkPad). I to właściwie jedyne wymaganie jakie powinien spełniać. Nie będzie służył do najnowszych gier czy korzystania z programów do grafiki/video, choć byłoby dobrze gdyby miał USB 3.0 i ew. bardziej przyszłościowy dysk SSD.

Jak na razie znalazłem:

http://www.komputronik.pl/product/12411 ... 038PL.html

http://www.komputronik.pl/product/11918 ... 6JC_RX167V.

http://www.komputronik.pl/product/13417 ... 12_MC.html


(sla17) #2

Jak chcesz wytrzymały i porządnie wykonany sprzęt to kichaj Asus-a i celuj w Dell, Toshiba, Lenovo, Sony - lepiej wykonane, wiadomo że się trafi gorszy model, jednak większość tych firm jest porządna, a Asus ma fajne parametry techniczne, ale jakość wykonania no nie jest już tak fajna.

Samsung też może być, HP omijaj szerokim łukiem, słabe to i grzeje się to, marka strasznie się zmechaciła, kiedyś fajny sprzęt, dzisiaj niezłe grzejniki :stuck_out_tongue:


([c4d]) #3

A mógłbym prosić o jakieś konkretne modele?

Hmm... swoją drogą Toshiba i Sony zawsze kojarzyło mi się z kiepskimi laptopami.


(sla17) #4

Nie wiem, mam w domu cztery lata Tośkę, kuzyn sobie też kupił niedawno, kilka kolegów ma Tośki, w sklepie na wystawie obmacałem i wszystkie były porządnie wykonane :slight_smile:

Sony Vaio też macałem i też nie było źle, lepiej niż w ASUS-ie, ale fakt, że kilka elementów mogłoby być lepiej przemyślane :smiley:


(Makulecm) #5

Ja polecam HP 6720s. Może i się grzeje, ale jest po dwukrotnym zalaniu kiślem i upadkiem z dwóch metrów.(wisiał na sznurku od prania po zalaniu kiślem i umyciu szlauchem ogrodowym, na trawę na szczęście ale pies już z budy nie wychodzi :D:D:D:D) Jedynie mu dwukropek odpadł, touchpad słabo działa i ekran jakiś taki ciemniejszy :smiley: