Laptop do filmów,muzyki i pisania

Witajcie,

chciałabym się was poradzić.

Zamierzam kupić laptopa, mam okazję sprowadzić go ze Stanów.

Moje wymagania to m.in :

  • by móc oglądać filmy i słuchać ( w dobrej jakości) + podłączenie do TV

  • oraz do częstej obsługi pdf,worda ( praca związana z pisaniem i obróbką tekstu)

  • by bateria starczała na min 3 h i żeby się nie nagrzewał komp

  • nie za ciężki - nie więcej niż 3 kg. ( najlepiej 2,5)

  • oczywiście żeby szybko chodził :wink:

  • min 14.1".

Cena generalnie tak do 1500-1700 $ patrząc przy obecnym kursie $ :slight_smile:

Mam na oku macbooka pro, hp dv2800t lub dv2700t czy może są to zbyt “dobre” laptopy?

Za każdą radę z góry dziękuje :slight_smile:

compal fl92

http://www.allegro.pl/item403017335_lap … 600gt.html

lub fl90

http://www.allegro.pl/item404366719_dem … _fl92.html

Zajrzyj do tego wątku:

viewtopic.php?f=6&t=257604

Z moich doświadczeń mogę powiedzieć o następujaych firmach:

HP - kiepskie wykonanie - szczególnie obudowy głośników (wygląda czasem jak wciskane śrubokętem na siłe), trochę się nagrzewają. Już lepsze HP Compaq.

Toshiba serii A/P - słabe baterie (trzymają max 2,5 godziny; zależy też od grafiki), obudowy nienagrzewają się (na górze) prawie w ogóle, dobrze wykonane, matryca błyszcząca - nici z siedzenia na słońcu z lapkiem.

Mac - tak jak w linku, którym Ci podałem. Matryca pozwala na zabranie notebook’a na dwór (wszystko zobaczysz na wyświetlaczu). Co do nagrzewania to w Mac’u powietrze uchodzi klawiaturą (czyli będzie się nagrzewał ale to wcale nie ułomność konstrukcji) ale za to można trzymać go na kolanach bo nie ma na spodzie wlotów powietrza. Bateria według producenta trzyma do 5 godzin (lit-polimer). Wykonanie najwyższa półka.

Jeśli Cie stać to bież Macbook Pro.

W dniu 22.07.2008 , o godzinie 22:23 został dopisany post przez Hashi

Zajrzyj do tego wątku:

viewtopic.php?f=6&t=257604

Z moich doświadczeń mogę powiedzieć o następujaych firmach:

HP - kiepskie wykonanie - szczególnie obudowy głośników (wygląda czasem jak wciskane śrubokętem na siłe), trochę się nagrzewają. Już lepsze HP Compaq.

Toshiba serii A/P - słabe baterie (trzymają max 2,5 godziny; zależy też od grafiki), obudowy nienagrzewają się (na górze) prawie w ogóle, dobrze wykonane, matryca błyszcząca - nici z siedzenia na słońcu z lapkiem.

Mac - tak jak w linku, którym Ci podałem. Matryca pozwala na zabranie notebook’a na dwór (wszystko zobaczysz na wyświetlaczu). Co do nagrzewania to w Mac’u powietrze uchodzi klawiaturą (czyli będzie się nagrzewał ale to wcale nie ułomność konstrukcji) ale za to można trzymać go na kolanach bo nie ma na spodzie wlotów powietrza. Bateria według producenta trzyma do 5 godzin (lit-polimer). Wykonanie najwyższa półka.

Jeśli Cie stać to bież Macbook Pro.

Toshiba robi lapki w każdej serii z matową matrycą więc to nie żadna wada tylko kwestia wyboru.

Akurat napisałem o serii A200/A300 oraz P200/P300. Nie wiem ale niespotkałem tych modeli z “matem”. Seria L owszem.

Pzdr.

W praktyce ok. 4 - sprawdzone.

A jak wytłumaczysz kiepskiej jakości zabezpieczenia typu Kensington? Wystarczy mocniej szarpnąć za linkę żeby wszystko wyrwać. W ten sposób zwinęli nam dwa lapki ze sklepu.

W laptopach innych firm jest to nie do wykonania. Spotkałem się z tym tylko w sprzęcie który ma

Wiesz mój kolega opowiadał, że u niego w jednostce wojskowej ukradziono most który ważył 40 ton w jedną noc…(most mobilny dla jasności).

Co do obudowy Mac (jakości spasowania) nie mam zastrzeżeń, a co do słabości zaczepu nie neguje tego, bo nie miałem takiego przypadku. W każdej firmie znajdą się jakieś wady ale na tle konkuracji Mac jest wyjątkowy i tego mi nie zaprzeczysz.

Swoją drogą, choć to smutne, takie zabezpieczenia są potrzebne chyba głównie tylko w naszym kraju.

Pzdr.

Dziękuje za odpowiedź.

Pewnie się zdecyduje na Macbook pro, bo tak jak czytałam dużo ludzi go zachwala. Czy może ktoś ma jeszcze jakieś propozycje lub uwagi?

Toshiby, Hashi co przedstawiałeś to niestety odpadają ze względu na baterie i też wagę ( to co wymieniłeś waży powyżej 3 kg).

Jeżeli chodzi o zabezpieczenia to raczej nie będę go sobie przyczepiać do ręki :wink:

Mam pytanie a czy w macbooku jest możliwość by podłączyć go do TV i oglądać normalnie filmy czy trzeba jakąś przejściówkę dokupić?