Laptop do gier 15'6 cala


(Kryminalista231) #1

Witam,

pisałem już wiele tematów ( za co z góry przepraszam ).Pod koniec listopada mam zamiar kupić sobie laptopa.Laptop będzie głównie używany w domu na biurku. Głównie będzie służył do gier , oraz do nauki,internetu,filmów i pracy na jakiś tam programach :). Tak wiem , laptopy nie są do gier, ale omińmy ten problem :slight_smile:

Na początku chciałem koniecznie kupić laptopa z matrycą 17'3 cala ponieważ będę pracował na nim w domu na biurku i głównie grał w gry i chciałem duży ekran, lecz wiele osób mi ten pomysł odradzało ponieważ twierdzili że przy matrycy 17'3 cala będę musiał przy niektórych grach zmniejszać rozdzielczość ponieważ mogą się zacinać. Wiem że zmniejszenie rozdzielczości w pewnym stopniu likwiduje ścinanie lecz pogarsza jakość(mam rację ?). I kolejną matrycą jest 15,6 cala ( niżej nie zejdę).

Proszę was o porady i propozycję dotyczące laptopa do GIER :

  • matryca 15'6 cala LED HD ( poda mi ktoś wymiary w cm matryc : 17'3 i 15'6 (szerokość,wysokość i przekątną - jaka lepsza do gier)

  • procesor najlepiej i-7 lecz może być i-5 ( taki żeby w trybie Turbo Boost osiągał około 3 Ghz).Mam od razu pytanie: czu jeżeli gra ma wymagania np. 2,8 Ghz a mam procesor np.2,3 Ghz a w trybie Turbo Boost osiąga 2,9Ghz to czy ta gra mi "pójdzie" i będzie działać ?

  • RAM od 4 do 8 GB

  • karta graficzna sam nie wiem jaka , na pewno nVidia lub AMD , i najlepiej z pamięcią powyżej 1GB DDR5 ...

  • CENA plus/minus 3000 zł.

  • firma obojętnie

BARDZO PROSZĘ O PROPOZYCJĘ .

Z góry dzięki , cześć !


(L2m1k3) #2

tak jak już pisałem, Asus G73JH (recenzja w linku)


(LonngerM) #3

Popieram decyzje m1k1.

Ale powiedz, czemu laptop a nie PC? Laptop może być do gier więc nie wierz w te głupie gadanie;P Sam korzystałem z laptopa przez 2 lata do gier, ale teraz już mam PC +netbook - i nie zmienię tego zestawu - PC ma taką przewagę, że mogę zmieniać pojedyncze komponenty na bieżąco, a nie jak laptop… 2 lata i kolejne 2~3 tysiące…


(Kryminalista231) #4

dzięki za propozycje.

Ale jak pisałem plus/minus 3000zł. Ten jest za drogi m1k3 :slight_smile:


(system) #5

może cos z samsunga

http://www.ceneo.pl/13388134

http://www.ceneo.pl/10629317

http://www.ceneo.pl/13334874


(sworoslaw) #6

A ja polecę Ci HP Pavilion dv6 6030. Sam mam takowego, specyfikacja pełna w opisie :slight_smile: wersja z BD-Rom ma trochę inne oznaczenie i jest droższa, ale i tak mieściła by się w 3k. Natomiast w wersji z nagrywarką DVD, to koszt ok.2700. Plusem jest wolny slot na pamięć RAM (4GB są w jednej kości), oraz bardzo dobry dźwięk.