Laptop do grafiki do 3500zł

(Zait) #1

Witam

Szukam laptopa cena do 3500zł

Przeznaczenie głownie grafika > photoshop, indesign corel itd nic 3d.

Oczywiście musi byc solidny i chyba dobrze by było żeby matryca była matowa.

(Hitm3n) #2

Dell Vostro 3750

Dell Vostro 3550

To z matowymi matrycami - cudów nie ma.

Asus N73SV

Asus N53

Acer Aspire 7750G

Acer Aspire 7750

(Zait) #3

A jeśli damy spokój z matowa matrycą cos to zmieni?

(Qba Lukaszczyk) #4

Weź tego Acera Aspire 7750G, którego zaproponował Hitm3n.

A do grafiki, to lepsza jest matryca glare.

(Longhorn2009) #5

Może w FullHD http://allegro.pl/dell-xps-l502x-i5-241 ... 52688.html tyle że bez Windows.

(jas_fasola) #6

Do grafiki to tylko matowa matryca. Mnie szlak trafia jak mam przy glare usiąść. Wszystko sie odbija.

Glare to tylko żęby cos komus pokazać co najwyżej, w terenie. A i tak szczerze powiedziawszy to do grafiki przydał by się monitor minimum 21,5" lub większy.

(Zait) #7

Monitor w warunkach domowych zawsze mozna podłaczyć stacjonarny.

Sprawa idze o wykonanie i dobre bebechy.

(kamil_w) #8

Większej głupoty nie słyszałem.

Ja pracuję z grafiką na laptopie z podpisu. Jeśli mam coś poprawić na szybko, to pracuję na matrycy z laptopa. Jednak kiedy mam pracować przez dłuższy czas podłączam pod niego Samsunga 193P+ (PVA mat) lub Fujitsu P23T-6 (IPS mat). Z resztą ciężko pracuje się na matrycy o przekątnej 15,4 cala i rozdzielczości 1366x768px.

Dużo RAMu i dysk SSD robi kolosalną różnicę jeśli chodzi o wygodę przy pracy z programami graficznymi. I warto też się zastanowić, czy faktycznie nie lepiej zainwestować w monitor.

No i oczywiście pytanie - potrzebujesz laptopa? Bo może lepiej kupić komputer. W tej cenie będziesz miał dobry komputer i niezły monitor IPS z matowym ekranem (np. wspomniany przeze mnie Fujitsu).

(Zait) #9

Stacjonarny odpada właśnie dlatego że jest stacjonarny. Jak trzeba gdzieś podjechać do klienta nie ma jak.

Znalazł się jeszcze jeden kwiatek

http://www.x-kom.pl/p/69856-notebook-la ... vd-rw.html

Co myślicie o tym?

(Qba Lukaszczyk) #10

Dlaczego? Miałem doczynienia z matówkami i glare, i glare miało żywsze kolory, etc.

Niezły, ten jest niezły. Ale ma mało RAMu. Choć raczej 4GB ci wystarczy.

(kamil_w) #11

Parametry ma niezłe. Matryca błyszcząca tak więc albo dodatkowy monitor, albo folia matująca na ekran. na forum www.nhl.pl poszukaj o tym wynalazku informacji. Były tam nawet zdjęcia, na których można zobaczyć różnicę przed i po nałożeniu folii.

I każdemu przed zakupem laptopa polecam poczytać recenzje laptopów na www.notebookcheck.pl

(Hitm3n) #12

@kamil_w - stronka bardzo dobra, z tym tylko, że nie każdy model laptopa jest tam podany, ale ogólnie można łatwo i szybko sprawdzić podzespoły użyte w laptopach.

@ZaiT - ten laptop jest mocny, który podałeś - nowa i7, mocna grafika (chyba najmocniejsza w tym segmencie cenowym), RAM 4 GB powinien starczyć również.

@sunbeam96 - z tą matrycą glare to chyba kpisz...

(Qba Lukaszczyk) #13

@Hitm3n

@kamil_w

Wychodzi na to, że będę musiał opieprzyć znajomego grafika za składanie fałszywych zeznań :wink:

(kamil_w) #14

@Hitm3n

Może nie ma tam wszystkich laptopów przetestowanych, ale jest ich naprawdę bardzo dużo (m.in. ten Dell, o którym wspomniałeś). Jeśli nie ma jakieś recenzji na polskiej wersji strony, to zawsze możesz poszukać na zagranicznych, a jest ich kilka.

(Zait) #15

Recenzja tego XPSA jak by ktoś chciał poczytać.

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-De ... 938.0.html

Ogólnie spoko tylko martwią mnie czasy na baterii.

Z matrycą sie liczę że będzie błyszczeć ale co poradzić matów coraz mniej.

(Hitm3n) #16

Aż tak często będziesz pracował na baterii? Ogólnie w mocniejszych konfiguracjach nie spodziewaj się nie wiadomo jak długiego czasu pracy - po prostu podzespoły zjedzą tą baterię, pewnie do 3 godzin by wytrzymał, jeśli wywalisz programy działające w tle, wyłączysz bluetooth, WiFi i obniżysz jasność ekranu, chociaż czytając tamte dane, to faktycznie - jest raczej słabo, jak na tak sporą baterię (chyba największa teraz stosowana w komercyjnych laptopach, nie widziałem większych) i na procek Intela.

Może poszukaj jakiegoś Acera z serii Time Line X, mają wydłużone czasy pracy na baterii, a poza tym jest to najwyższa seria z tej stajni, więc wykonanie będzie też lepsze.

(kamil_w) #17

Dla porównania na moim Acerze w trybie tekstowym udało mi się pracować prawie 9 godzin, pracując z Photoshopem - 4,5 godziny, a robiąc symulacje matematyczne w MatLABie bateria wytrzymała 2,5 godziny. Co jak co, ale laptopa się kupuje przede wszystkim ze względu na mobilność tak więc czas pracy na baterii powinien być priorytetem.

(kamil_w) #18

Dla porównania na moim Acerze w trybie tekstowym udało mi się pracować prawie 9 godzin, pracując z Photoshopem - 4,5 godziny, a robiąc symulacje matematyczne w MatLABie bateria wytrzymała 2,5 godziny. Co jak co, ale laptopa się kupuje przede wszystkim ze względu na mobilność tak więc czas pracy na baterii powinien być priorytetem.

(Hitm3n) #19

No tak, ale z kolei patrząc na to, jakie baterie wsadzają do tych laptopów, to nie spodziewam się niczego więcej ponad 2 godziny na zwykłych laptopach - może właśnie poza tą serią Acera, lub byczych bateriach Dell-a.