Laptop do grafiki do 3500zł

Witam

Szukam laptopa cena do 3500zł

Przeznaczenie głownie grafika > photoshop, indesign corel itd nic 3d.

Oczywiście musi byc solidny i chyba dobrze by było żeby matryca była matowa.

Dell Vostro 3750

Dell Vostro 3550

To z matowymi matrycami - cudów nie ma.

Asus N73SV

Asus N53

Acer Aspire 7750G

Acer Aspire 7750

A jeśli damy spokój z matowa matrycą cos to zmieni?

Weź tego Acera Aspire 7750G, którego zaproponował Hitm3n.

A do grafiki, to lepsza jest matryca glare.

Może w FullHD http://allegro.pl/dell-xps-l502x-i5-241 … 52688.html tyle że bez Windows.

Do grafiki to tylko matowa matryca. Mnie szlak trafia jak mam przy glare usiąść. Wszystko sie odbija.

Glare to tylko żęby cos komus pokazać co najwyżej, w terenie. A i tak szczerze powiedziawszy to do grafiki przydał by się monitor minimum 21,5" lub większy.

Monitor w warunkach domowych zawsze mozna podłaczyć stacjonarny.

Sprawa idze o wykonanie i dobre bebechy.

Większej głupoty nie słyszałem.

Ja pracuję z grafiką na laptopie z podpisu. Jeśli mam coś poprawić na szybko, to pracuję na matrycy z laptopa. Jednak kiedy mam pracować przez dłuższy czas podłączam pod niego Samsunga 193P+ (PVA mat) lub Fujitsu P23T-6 (IPS mat). Z resztą ciężko pracuje się na matrycy o przekątnej 15,4 cala i rozdzielczości 1366x768px.

Dużo RAMu i dysk SSD robi kolosalną różnicę jeśli chodzi o wygodę przy pracy z programami graficznymi. I warto też się zastanowić, czy faktycznie nie lepiej zainwestować w monitor.

No i oczywiście pytanie - potrzebujesz laptopa? Bo może lepiej kupić komputer. W tej cenie będziesz miał dobry komputer i niezły monitor IPS z matowym ekranem (np. wspomniany przeze mnie Fujitsu).

Stacjonarny odpada właśnie dlatego że jest stacjonarny. Jak trzeba gdzieś podjechać do klienta nie ma jak.

Znalazł się jeszcze jeden kwiatek

http://www.x-kom.pl/p/69856-notebook-la … vd-rw.html

Co myślicie o tym?

Dlaczego? Miałem doczynienia z matówkami i glare, i glare miało żywsze kolory, etc.

Niezły, ten jest niezły. Ale ma mało RAMu. Choć raczej 4GB ci wystarczy.

Parametry ma niezłe. Matryca błyszcząca tak więc albo dodatkowy monitor, albo folia matująca na ekran. na forum www.nhl.pl poszukaj o tym wynalazku informacji. Były tam nawet zdjęcia, na których można zobaczyć różnicę przed i po nałożeniu folii.

I każdemu przed zakupem laptopa polecam poczytać recenzje laptopów na www.notebookcheck.pl

@kamil_w - stronka bardzo dobra, z tym tylko, że nie każdy model laptopa jest tam podany, ale ogólnie można łatwo i szybko sprawdzić podzespoły użyte w laptopach.

@ZaiT - ten laptop jest mocny, który podałeś - nowa i7, mocna grafika (chyba najmocniejsza w tym segmencie cenowym), RAM 4 GB powinien starczyć również.

@sunbeam96 - z tą matrycą glare to chyba kpisz…

@Hitm3n

@kamil_w

Wychodzi na to, że będę musiał opieprzyć znajomego grafika za składanie fałszywych zeznań :wink:

@Hitm3n

Może nie ma tam wszystkich laptopów przetestowanych, ale jest ich naprawdę bardzo dużo (m.in. ten Dell, o którym wspomniałeś). Jeśli nie ma jakieś recenzji na polskiej wersji strony, to zawsze możesz poszukać na zagranicznych, a jest ich kilka.

Recenzja tego XPSA jak by ktoś chciał poczytać.

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-De … 938.0.html

Ogólnie spoko tylko martwią mnie czasy na baterii.

Z matrycą sie liczę że będzie błyszczeć ale co poradzić matów coraz mniej.

Aż tak często będziesz pracował na baterii? Ogólnie w mocniejszych konfiguracjach nie spodziewaj się nie wiadomo jak długiego czasu pracy - po prostu podzespoły zjedzą tą baterię, pewnie do 3 godzin by wytrzymał, jeśli wywalisz programy działające w tle, wyłączysz bluetooth, WiFi i obniżysz jasność ekranu, chociaż czytając tamte dane, to faktycznie - jest raczej słabo, jak na tak sporą baterię (chyba największa teraz stosowana w komercyjnych laptopach, nie widziałem większych) i na procek Intela.

Może poszukaj jakiegoś Acera z serii Time Line X, mają wydłużone czasy pracy na baterii, a poza tym jest to najwyższa seria z tej stajni, więc wykonanie będzie też lepsze.

Dla porównania na moim Acerze w trybie tekstowym udało mi się pracować prawie 9 godzin, pracując z Photoshopem - 4,5 godziny, a robiąc symulacje matematyczne w MatLABie bateria wytrzymała 2,5 godziny. Co jak co, ale laptopa się kupuje przede wszystkim ze względu na mobilność tak więc czas pracy na baterii powinien być priorytetem.

Dla porównania na moim Acerze w trybie tekstowym udało mi się pracować prawie 9 godzin, pracując z Photoshopem - 4,5 godziny, a robiąc symulacje matematyczne w MatLABie bateria wytrzymała 2,5 godziny. Co jak co, ale laptopa się kupuje przede wszystkim ze względu na mobilność tak więc czas pracy na baterii powinien być priorytetem.

No tak, ale z kolei patrząc na to, jakie baterie wsadzają do tych laptopów, to nie spodziewam się niczego więcej ponad 2 godziny na zwykłych laptopach - może właśnie poza tą serią Acera, lub byczych bateriach Dell-a.