Laptop do ok. 3000 zł

Mógłym wiedzieć o co chodzi, z tym że piszecie o wifi ? Jakieś różnice bo trochę w tym ciemny jestem.

Ja nic nie chcę kupować. :slight_smile:

http://pl.wikipedia.org/wiki/WiFi mówimy o włączeniu karty sieci bezprzewodowej i czasy jakie robią laptopy przy takim obciążeniu

Tak wiem, co to wifi :wink: Tylko nie wiem dokładnie jak tego używać, bo tu chodzi o bezprzewodowe, a tak samo jest poprzez włączenie np. iplusa? Liczy się jako wifi czy jak; )

iplus to połączenie przez sieć telefonii komórkowej. Połączenie z internetem możesz mieć np przez bezprzewodowy router w postaci twojego routera, hotspota, routera sąsiada itp. Różnica między takim dostępem, a podłączeniem skrętki jest znaczna bo bezprzewodowe karty sieciowe zużywają bez porównania więcej energii.

Czyli wszystko jasne. I jeszcze raz proszę o ostatnie zdanie - brać Compala khlb2 czy nie brać?

Sugerując się trzema ostatnimi wydajnymi modelami compala i specyfikacją nowego, jak najbardziej tak.

Chociaż… można jeszcze zastanowić się nad MSI EX625, ma wydajniejszą wersję tej samej karty graficznej, 16calową matrycę i niestety jest droższy, ale to ciągle bezpośredni konkurent.

Mariosti, a jak wygląda kwestia jakości wykonania obudowy w MSI i Compalu - który lepszy? Prawdę mówiąc nigdy nie miałam do czynienia z Compalem, ale sądząc z Waszych wypowiedzi, jest to notebook wart uwagi.

Na jakość wykonania w porównaniu do jhl90 troszke narzekają recenzenci, w przypadku msi bez zastrzeżeń. Z resztą nie o to chodzi, laptop który ma mieć wysoką wydajność odpowiada aucie które ma wykręcić jak najlepszy czas na torze, takie BMW serii 5 będzie i żwawe i ładne, ale taki Ariel Atom choć wcale nie wygląda jak auto będzie diabłem wcielonym na torze. Względem kadłubków takiej różnicy nie ma, wyglądają często lepiej od niektórych propozycji znanych marek.

Pytam, bo planuję w niedalekiej przyszłości zakup notebooka z przeznaczeniem typowo do pracy. Będzie często w ruchu, więc zależy mi na tym, by obudowa była wytrzymała. Do tej pory skłaniałam się ku Lenovo SL500, ale taki Compal to całkiem interesujące rozwiązanie.

Witam ponownie! Jeszcze mam pytanie jak wygląda sytuacja z grzaniem się w Compalu. Może ktoś wie i czy jest to dość odczuwalne?

JHL90 na podstawie badań własnych:

-zwyczajne użytkowanie (jakiś uTorrent+Firefox): rdzenie P8400 dochodzą do 40-45*C, GF9600 dochodzi do 70-80*C;

-gry (np. TrackMania): rdzenie P8400 do 50-60*C, GF9600 do 85-95*C.

Przy odpalonym uTorrencie dysk (Seagate 7200.3 Momentus 250GB) grzeje się do 40*C, bez programu mielącego ciągle po dysku mamy 36*C.

Mi zbytnio nie przeszkadza, bo nie resetuje się nic, a nadgarstki ciepło. :slight_smile:

A ta temperatura dla karty nie jest zbytnio ‘zabojcza’? Czy w laptopach może dochodzić do wyższych?

Nvidia właśnie sporo straciła na serwisowaniu przegrzewających się 9600gt mobile, a temp. grafiki znoszą wyższe właśnie w pc’tach.

Dyskutowany model compala ma inną kartę graficzną.

No właśnie ja mam kartę graficzną 8800GTS 512 i przy włączaniu gry np. Fify 09 gra wychodzi i błędy wyskakują a temperatura ponad 50 stopni. Ale w tym Compalu inna …

Nigdy nie miałem problemów z przegrzewaniem się (czytaj zero artefaktów i brak resetów/zwieszeń) mojej 9600 w Compalu.

Ale ten nowy Compal ma całkowicie inną grafikę, która jest chłodniejsza.