Laptop do pracy do 3 tysięcy

Witam, zastanawiam się nad kupnem laptopa do 3 tysięcy, znalazłem jeden który wydaje mi się dobry:

http://www.gral.pl/preview/Hewlett_Packard/HP_Pavilion_DV5-1210EW_DualCore_T4200_3GB_250GB_15_4WXGA_DVD_GF9200_WiFi_VistaHP_NG139EA_58.html

Co o nim myślicie? Jakieś rady?

dobry wybór do pracy jak znalazł i nie tylko zagrasz na tym sprzęcie w najnowsze gierki… aha poczytaj na forum, poszukaj słyszałem że ta seria może mieć problemy z trzymaniem niskiej temperatury… kumpel ma taki sam tylko procek 2.4. jak dawał na serwis nie chcieli się wypowiadać na temat przegrzewania sprzętu, ale mam nadzieje że chodzi tylko o procesor 2.4 . W tym masz 2.0 więc powinno być spoko. ale poczytaj po sklepach opinie użytkowników, nie zaszkodzi

Głośny, nagrzewa się strasznie mocno, ekran nienajlepszy.

Srebrne lakierowanie mało odporne na zarysowania, z czasem wytrze się plastik w miejscu, w którym trzymasz nadgarstki.

Ja osobiście szukałbym dalej - w cenie 3000 zł można już chyba znaleźć ciekawsze modele z matrycami WSXGA+.

Dodane 19.05.2009 (Wt) 20:23

EDYCJA:

Pomyślałbym zdecydowanie mocniej nad sprzętem jak ten:

http://allegro.pl/item633161355_ibm_sl5 … ratis.html

http://allegro.pl/item634464372_lenovo_ … a_ken.html

itd.

Też ma swoje wady (np. lakierowana pokrywa ekranu), ale jest zdecydowanie lepszym sprzętem.

W tej samej cenie masz duuuużo lepszy ekran, mocniejszy procesor, większy dysk, itd.

Żeby nie było - całe lata kupowałem laptopy HP i wciąż używam dwóch, więc nie byłem nigdy wrogiem tej firmy (chociaż muszę przyznać, że jakość ich produktów spadła niesamowicie) …

Ok dzięki za radę, a może coś jeszcze jakiś laptop? Bo myślałem że hp dobre jest a Ty mi podesłałeś IBM i lenovo;)

średni segment, jakość podobna, hp-ki aż tak bardzo się nie ścierają, przy częstej pracy mogą powstać na jasnym laminacie delikatne odbicia od dłoni (zaciemnienia).

osobiście wziąłbym Vostro della :

http://allegro.pl/item630477252_nowy_de … b_8gk.html

jest jeszcze niby nowy Laptop Asus F70SL ale ma zasadniczą wadę, marny chipset SIS.

Wierz mi, że nie ma teraz ‘dobrej’ firmy - powtarzam to do znudzenia :slight_smile:

Każda firma, nawet z uznawanych kiedyś za najlepsze, wypuszcza kiepskie modele - nieistotne czy to HP, Dell, Toshiba, Lenovo, …

Co gorsze, ‘kiepskie modele’ to zdecydowanie delikatne wyrażenie - na rynku pełno jest zwyczajnych ‘gniotów’ z logiem szanowanych marek.

Znane logo nie gwarantuje, że kupiony za duże pieniądze komputer będzie porządny (czasy się zmieniły).

HP i Toshiba - mówiąc kololkwialnie - zeszły ostatnio na psy, taka jest smutna prawda, ciężko więc znaleźć w ofercie tych firm naprawdę solidne modele (ale tak bywa, gdy zamiast w jakość, idzie się w efekciarski wygląd i gadżety). Dell stracił wiele na jakości już kilka lat temu, ale pnie się chyba w górę. Lenovo oceniane jest coraz gorzej przez użytkowników przyzwyczajonych do ‘starych, solidnych IBMów’, ale na tle rywali wypada całkiem nieźle.

Dlatego przed wyborem komputera radzę Ci zapoznanie się z jak największą ilością testów konkretnych modeli. Przy wyborze komputera nie kieruj się tak marką, jak konkretnymi sprzętami.

Polecam zawsze testy na http://www.notebookcheck.net i http://www.notebookcheck.pl - wyróżniają się profesjonalnym podejściem (rozkłady temperatur na obudowie komputera, dokładne pomiary głośności komputerów, rozkład podświetlenia na ekranach, itd. - tego brakuje w większości konkurencyjnych testów).

Polecam ekran matowy, o powyższonej rozdzielczości, czarne i solidne obudowy.

Nie mówię, że ten model Lenovo będzie najodpowiedniejszy - ale wydaje mi się, że warto się nim zainteresować - w cenie 3000 zł to jeden z lepszych sprzętów na rynku.

Szczególną uwagę zwróciłbym na matrycę WSXGA+ - warto w nią zainwestować (spójrz w sklepie na standardowe ekrany WXGA i porównaj je z WSXGA+ - różnica jest gigantyczna).

Tak przy okazji - podałem jeden model komputera - oddział firmy IBM zajmujący się komputerami przenośnymi został przejęty przez firmę Lenovo.

zgadzam się z wojtkiem. ja ma laptopa California Acces czyli coś zupełnie nie firmowego a mimo wszystko jetem w zasadzie zadowolony żadnego wycierania po nadgarstku jak w HP 510 którego kiedyś miałem a co najważniejsze dałem za niego 1500 złotych gdzie aptopy hp bądź lenovo o tych samych parametrach kosztowały około 1000 zł drożej więc przemyśl to czy warto kierować się logiem na obudowie