Laptop działa wolno+niespodziewane zawieszki programów

Siemanko

OD jakiegoś czasu mój laptop działa jakby chciał, a nie mógł… Strasznie wolno chodzi, żebym otworzył Spy-bota muszę czekać dobrych parę minut. Do tego zawieszki programów (Windows Media Player, All Player, Winamp, Spybot, Ad-aware). IE przestałem używać myśląc, że to może być problem ale Firefox też nie śmiga zbyt szybko :frowning:

Podejrzewam, że może być jakiś wirus. Z komuptera korzysta jeszcze moja żona, a że odkryła jak się ściąga różne rzeczy to właśnie ona może być przyczyną moich problemów :slight_smile:

zrobiłem loga z OTL, może ktoś rzuci okiem i poradzi co do pieca a co jest ok?

http://wklej.to/bTI5

dzieki serdeczne

Co Ci się włącza z autostartem laptopa?Wyłącz programy które włączają się ze startem systemu,czyli GG,SonyEricsonn PC Suite,Nero,odinstaluj toolbary w przeglądarkach(masz Vuze i coś jeszcze),przeczyść dobrym programem do rejestru(Vit Registry Fix 9.5-jest w necie za darmo,lub CCleaner-też free)zdefragmentuj dysk(pobierz PuranDefrag-jest darmowy),ile masz ramu w lapie?Vista jest troszkę ciężka na laptopy,odinstaluj tego Spy-bota bo to słabiutkie,NOD wystarczy bo jest bardzo dobry,nie zauważyłem wirusów. :oDo nagrywania wystarczy Ci BurnAware Free jest na DP.pl, po polsku i za darmo,ja bym odinstalował Nero bo on jest bardzo ciężkim progsem na laptop.

Siemanko

Z autostartem lapka włącza się TYLKO NOD, Windows Defender, Synaptics Pointing Device Driver i to wszystko. Właśnie dlatego się zastanawiałem dlaczego tak wolno śmiga. Vuze i Spybota wywaliłem, rejestr przeskanowałem, defragment zrobiłem. Mam 2 GB ramu. Ogólnie komp zaczął mi lepiej chodzić, jednak wciąż mam problem podczas włączania. Wygląda to tak:

włączam, pokazuje się pulpit i pierwsze zawiadomienie, że mam włączyć opcję User Account Control tam, a po tym komunikat, że mam sprawdzić Windows Security Alert, bo coś tam nie jest tak. Może to dlatego? Nie mam pojęcia jak to wyłączyć…

aha, zapomniałem podziękować i przeprosić że tak późno ale wróciłem dopiero z delegacji. pozdrawiam i wesołych świąt!

Jak jest to Vista to w panel sterowania-konta użytkowników i tam będzie opcja-kontrola konta użytkownika(User Account Control)poszukaj uważnie wyłącz(czyli zaznaczony kwadracik ma być pusty) i kliknij ok., zrestartuj,w windows 7-panel sterowania-konta użytkowników,jeszcze raz konta użytkowników,dalej klikasz-zmień ustawienia funkcji kontrola konta użytkownika-klikasz i suwakiem zjeżdżasz na sam dół i ok.,restartujesz.Co do komunikatu"Windows Security Alerts",zainstaluj darmowego Malwarebytes Anti Malware i przeskanuj nim komputer bo jest to prawdopodobnie infekcja(wirus),powinno pomóc i nie powinno to wyskakiwać(znaleziska daj do kwarantanny).Powodzenia i daj znać czy pomogło,Wesołych Świąt.

wlasnie problem w tym ze mam do ‘odhaczone’ od kiedy mam Viste. Problem w tym ze informacja mi sie pojawia na samym dole, ze mam to włączyć za kazdym razem kiedy odpalę komputer…

Spróbuj z Malwarebytes Anti Malware,lub Emsisoft Emergency Kit-jest free,zeskanuj i daj do kwarantanny,znajdź w Viście opcję aby nie pojawiał się ten komunikat,gdzieś w panelu strowania,lub kliknij na tą ikonę prawym przyciskiem myszki i sprawdź czy będzie opcja aby system nie powiadamiał o tym że UAC jest wyłączony(sorry miałem vistę wcześniej,ale nie pamiętam za bardzo już jak to wyłączałem,ale chyba klikając w tą ikonę czerwoną prawym myszki). #-o

dzięki :slight_smile: śmiga lepiej :slight_smile:

pozdrawiam