Laptop-filmy


(P Baczynski) #1

mam laptopa z angielskim windowsem i chcialem filmy ogladac na nim i mam problemy z czionka polska w napisach w filie polskich liter nie wyswietla . Zainstalowalem ac3codec, DivX505Bundle,dshowpack, ffdshow, ffdshow,xvidcore, vplayer , klawiatura polska zainstalowana. Co moge zrobic aby polskie litery w filmie sie wyswietlaly??


(Damian) #2

Jaki masz odtwarzacz??

To w nim powinno się ustawiać czcionke.


(P Baczynski) #3

vplayer, jest tam jeszcze winamp dzieki ktoremu tez da sie w koncu filmy ogladac jest jeszcze real player i windows media player


(Damian) #4

Ale napisy tekstowe masz osobno??

Wejdź w ten plik tekstowy i zobacz czy tam jest polska czcionka. Jak tak to musisz w vplayerze wejść w opcje, tam powinny się gdzieś znaleźć ustawienia czcionki i musisz wybrać środkowoeuropejską.


(P Baczynski) #5

tak napisy sa w pliku textowym (dokument textowy) a czy w panelu sterowania nie musze nic zmieniac np. w opcjach regionalnych i językowych - bo na laptopie jest w zakładce ocje regionalne angielski i w zakładce zaawansowane tez polski - ja nie widze w vplayerze opcji do ustawienia srodowoeuropejskiego.


(P Baczynski) #6

ok juz wiem gdzie w vplayerze ustawic czionke ale tam nie ma wyboru srodkowoeuropejskiej jest tylko western lub greek :frowning:


(Damian) #7

Miałeś jeszcze powiedzieć czy w samym pliku po otwarciu są polskie znaki.


(P Baczynski) #8

yo w pliku textowym tez nie ma polskich znaków - wszedłem wiec w format zmienilem na srodkowoeuropejski i juz jest troche lepiej ale i tak nie ma wszyskich polskich znaków


(P Baczynski) #9

yo juz działają literki - zmieniłem w panelu sterowania - opcje regionalne i językowe - w zakaldce opcje regionalne na polski była angielski i zmieniłem w zaawansowanych na polski i tez była angielski teraz wszystko działa :))