Laptop HP 15 OMEN - zainfekowany system

  • Rainlendar2
  • RamKontroler
  • Zegarynka
  • Windows Sidebar
  • ClocX
  • Internet Download Manager
  • Process Lasso

Wszystkie 7 programów bez żadnego kłopotu odinstalowałem, program Zegarynka jest w wersji portable więc tylko go wyłączyłem.

Zasyłam nowe logi

Addition.txt (58,2 KB) FRST.txt (227,1 KB)

Wykonaj polecenia:

  1. Pobierz ten plik i zapisz w katalogu z FRST, tzn. C:\Users\piotr\Desktop\Nowy folder
    fixlist.txt (5,7 KB)
    “Plik naprawczy został utworzony tylko dla Ciebie, nie należy go stosować na innym komputerze”
  2. Uruchom FRST i kliknij Napraw, program wyłączy niepotrzebne procesy, zrobi Punkt Przywracania i zacznie pracę.
  3. Po restarcie wklej plik wynikowy.
  4. Napisz czy problem ustąpił

No niestety problem nie ustąpił, już mi sił brakuje i nerwicy chyba dostanę, wiem że Pan sie stara i robi co może tylko już dziwnie tak mi Pana prosić o dalszą pomoc - ale jeszcze raz bardzo Pana proszę.

Po skończonej naprawie prosiłbym aby Pan nappisał na mój e-mail piotr@wir.pl to obiecuję że postaram się jakoś wynagrodzić ten Pana trud, ale to już do uzgodnienia na e-mail

Z pozytywnych spraw to -

  1. W systemie gdy klikam na Otwórz usługę zabezpieczenia Windows, to wyraźnie widać że już okno jest dłużej widoczne, bo nie 2 sekundy a około 5-7 sekund
  2. W logu który tutaj zasyłam widać program Zemana AntiMalware ZAM, a przecież ja go wczoraj odinstalowałem

Za chwilkę dam logi z FRST
Czy jest jeszcze szansa aby w końcu był pozytywny efekt?

Fixlog.txt (12,3 KB)

Logi z FRST

Addition.txt (55,8 KB) FRST.txt (224,5 KB)

Pobierz wersję portable Tweaking.com - Windows Repair
Rozpakuj do dowolnego katalogu, uruchom Repair Windows.exe , przy pierwszym uruchomieniu pojawi się okienko i wybierz I agree, następnie klik 1 i 2


potwierdź 3

obraz
Następnie Odznacz All Repairs i zaznacz opcje 03, 06, 16, 25, 26

obraz
Kliknij Start Repairs

Po restarcie sprawdź działanie systemu

Połowa sukcesu, widać już światełko w tunelu, wreszcie, tylko jeszcze tak:

1 - Ikona Zabezpieczenia Windows, czyli Antywirus, jest widoczna już w trayu, ale nie uruchamia się jeszcze sam program, tylko mignie.
2 - Przycisk Menu Start nadal nie otwiera się Menu Start, działa tylko prawo klik na tym Menu Start, Centrum Akcji nie działa, ale reszta paska zadań już działa
3 - Windows Update - Działa
4 - services.msc - jest teraz po angielsku
5 - W services.msc - wysarzone - Centrum Zabezpieczeń i Zapora Windows Defender
6 - Zapora już działa i otwiera się z tego starego Panelu Sterowania
7 - Ochrona konta, widać w Panelu Sterowania zółty wykrzyknik

To jest to co zauważyłem
Ale jest już lepiej

Mam tylko nadzieję że na jutrzejsze moje urodziny (jutro, 24.05. kończę 51 lat) ten mój system zrobi mi prezent i zacznie w końcu prawidłowo wszystko działać.

Najnowsze Logi z FRST -

Addition.txt (58,7 KB) FRST.txt (225,4 KB)

1 polubienie

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin :+1::birthday:

Trochę rzeczy jeszcze trzeba naprawić jak widzę.

  1. Sprawdzałeś, czy nie ma aktualizacji w Windows Update?
  2. Kliknij prawym na Menu Start i wybierz Powershell z Uprawnieniami administratora
    Skopiuj i wklej do Powershell’a poniższą komendę (bywa, że po wklejeniu automatycznie się uruchomi). To jest jedna linia.
    Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}
    Sprawdź po restarcie czy pomogło, jak nie to będziemy walczyć dalej

Dziękuję Bardzo za życzenia.

OK, już działam

Aktualizacji nie ma

to dziś masz?
Jeśli tak to wszystkiego najleprzego!
ps: NIE DZIAŁA MI MIKROFON NA WINDOWS 7

Brak poprawy.
Ja już też to robiłem.

Mam pewne sugestie i pytanie:

  • Jak czekałem na Pana, metodą próby czy to coś pomoże ja w systemie przelogowałem się na konto lokalne, nic to nie pomogło, tylko skutek jest taki że teraz po powrocie na konto Microsoft jako Administator muszę logować się hasłem, a wcześniej logowałem się numerem pin, dlaczego tak, ano dlatego że w ustawieniach - System w opcjach konta - opcje logowania - kod pin funkcji windows hello - dodaj - to tylko mignie takie małe okienko czarne z napisem u góry Konto Microsoft

  • Pytanie - czy by nie pomogło jak by za pomocą programu MediaCreationTool, pobrać uaktualnienie do systemu.

Teraz nie działa tylko -

1 - Ikona Zabezpieczenia Windows, czyli Antywirus, jest widoczna już w trayu, ale nie uruchamia się jeszcze sam program, tylko mignie.
2 - Przycisk Menu Start nadal nie otwiera się Menu Start, działa tylko prawo klik na tym Menu Start, Centrum Akcji nie działa, ale reszta paska zadań już działa
3 - services.msc - jest teraz po angielsku
4 - W services.msc - wysarzone - Centrum Zabezpieczeń i Zapora Windows Defender
5 - Ochrona konta, widać w Panelu Sterowania zółty wykrzyknik

Dziękuję Bardzo , tak dzisiaj mam - Julek.Jozio

To życzę wszystkiego najlepszego. Co do menu start, mogę polecić jego zamiennik czy nakładkę jeśli tylko zadziała https://www.programosy.pl/program,start-menu-x.html. Antywirusa nie mam i oszczędzam na skanerach, a Defendera musiałem skopać unlockerem, bo spaliłby mi laptopa swymi wymaganiami. Niby jest to dość powszechny problem, że wykorzystuje dużo mocy procesora i obciąża dysk, ale nie chcę tego mieć w przyszłości, więc usunąłem główną usługę odpowiadającą za Defendera (MsMpeng.exe) i po sprawie. Da się wejść w ustawienia, ale Defender już nawet się nie wczytuje i system nie powiadamia, że jest wyłączony lub uszkodzony. Nawet nie myślałem, że jakimś programem można usunąć zabezpieczone pliki systemowe

OK, Dziękuję za życzenia.

Co do menu start, to wolałbym zostać przy tym obecnym, kwestia dużego przyzwyczajenia.
A co do Defendera, to używam ja go już dobrych pare lat i jakoś nigdy jeszcze nie miałem z nim żadnyych kłopotów, które Pan opisał, i myślę że zmiana antywirusa była by u mnie tylko kosmetyczna bo te inne kłopoty pozostaną.
No i jednak wole poczekać na decyzję i na pomoc od i.Juliusz
Pozdrawiam

Piotrze, to cracki są głównym zródłem wirusa a ty go pobrałeś

Coś mi się wydaje, że do tego to prowadzi.
Musisz spróbować zrobić “nakładkę” z aktualnej wersji.
Zrób kopię bezpieczeństwa ważnych plików.
Nie pisałeś czy działa Wyświetlanie nocne

To znaczy, że można zrobić
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
a potem
SFC /ScanNow
Oczywiście wszystkie komendy spróbuj zanim będziesz robił “nakładkę”
No i należy CMD uruchomić z Uprawnieniami Administartora

Daj znać o efektach zanim zrobisz nakładkę

Witam Serdecznie

Szanowny Panie
Właśnie od południa, za pomocą programu MediaCreationTool1902, pobrałem uaktualnienie systemu Windows 10, właśnie się skończyło to robić.
Menu Start działa, wyświetlanie nocne też działa, pozwoli Pan że sprawdzę jeszcze resztę i dam znać, ok

1 polubienie
  • Zabezpieczenia Windows - DZIAŁA, DEFENDER URUCHAMIA SIĘ

  • Centrum Działa - DZIAŁA

  • W srevices.msc - Centrum zabezpieczeń i Zapora systemu Windows - wszystkie tylko i tylko przyciski nie aktywne wysarzone

  • W zabezpieczeniach zamiast Defender jest MBAM

Sorki moja pomyłka, wersja programu MediaCreationTooll nie jest 1902 a jest 1909

odinstalowałem MBAM i juz jest Defender OK

Miło mi to słyszeć.:grinning:
Wspólnymi siłami dobrnęliśmy do końca :wink:

Nie muszę już chyba pisać o tym ,że należy być ostrożnym przy pobieraniu plików niewiadomego pochodzenia, bądź też ulepszeń programów.
Zawsze możesz wrzucić plik na VirusTotal przed rozpakowaniem lub uruchomieniem.

Jeśli System odzyskał sprawność, zastosuj DelFix Zaznacz Remove disinfection tools i kliknij Run.
Zaznacz post, który rozwiązał problem. W tym przypadku Twój :wink:
obraz

W razie kolejnych kłopotów z komputerem, pisz :+1: