Laptop HP Compaq 615 nie ładuje baterii

Cześć!

Zacznę od tego, że widziałem podobne tematy, jednak u mnie sytuacja jest trochę specyficzna.

Mam taki problem, otóż kilka tygodni temu doszło u mnie do uszkodzenia (jakaś przerwa) końcówki kabla zasilającego. Laptop nie zawsze “chwytał” zasilanie, często migając, a to na w znak odłączenia, a to przyłączenia prądu. Dzisiaj wyszedłem z domu i po powrocie zauważyłem, że laptop jest wyłączony, myślałem po prostu, że się odłączył i bateria się rozładowała. Jakie było moje zdziwienie, gdy po starcie Windowsa (Vista) zobaczyłem, że bateria jest naładowana w 36% i pomimo podłączenia zasilania się nie ładuje. Odłączając wtyczkę, HaPek sam się wyłącza. Zaznaczam, że dioda odpowiedzialna za informację o ładowaniu baterii jest zapalona tylko sekundę - gdy próbuje obudzić lapka - po podłączeniu zasilania.

W czym może być problem? Bateria się zepsuła, czy może jakiś bezpiecznik przestał działać? A może coś z płytą główną? Gorąco proszę o pomocną informację, bo nie mam póki co jak tego sprawdzić. Bateria i zasilacz są oryginalne.

Dziękuję i pozdrawiam,

jaitylkoja.

PS dziwne jest to, że bateria jest wykrywana i, że jej stopień naładowania nie jest ~100 lub 0%.

PSS kompletnie się na tym nie znam, co myślicie o http://krzysztof.gibek.net/blog/2007/03/04/jak-naprawilem-baterie-do-laptopa/, bo nie wiem czy brać go na serio.