Laptop HP DV7 i dodatkowy dysk twardy - złącze

Witam.

Ostatnio otworzyłem swojego laptopa (HP DV7 4020EW), żeby go przeczyścić i zauważyłem, że mój laptop ma dwie kieszenie na dyski, jednak obecnie mam tylko jedną w użyciu. Dysk, którego używam jest podłączony przez kabel. Szukałem innego kabla w laptopie, żeby podłączyć drugi dysk, ale takiego nie ma. Szukałem też złącza na płycie, by kupić jakiś nowy kabel i podłączyć, ale też takiego złącza nie ma. Czy wie ktoś może, czy do tego modelu można podłączyć dwa dyski? Czy bym musiał kupić jakiś kabel, który rozchodzi się na dwa inne i w ten sposób go podłączyć? Mam nadzieję, że zbytnio nie namieszałem. Pozdrawiam.

Dorzucam zdjęcia:

To jest złącze, do którego podłączony jest obecnie dysk:

061e9f9439d3.jpg

To jest kabel od tego dysku:

060cad0dbc31.jpg

c055f1d6789f.jpg

Tu jest jakieś wolne złącze, ale ono różni się od tego, do którego teraz podłączony jest dysk, może to to?

a338283d85d3.jpg

A tutaj gdzie ono jest na większym widoku, wygląda jakby tam miał iść kabel od drugiego dysku

d6375150003b.jpg

Wytnij cd keya z fotki

Heh dzięki, co za błąd… Choć aktualnie nie korzystam z tego CD-Keya, ale dzięki za przypomnienie :slight_smile:

Witam.

Mam dokładnie taki sam problem. Tak jak widać na zdjęciach umieszczonych przez „michu” w tym modelu są 2 kieszenie na dyski twarde a tylko jedno wejście dla konektora HDD oraz dwa wejścia dla konektorów od napędu CD.

Po co dwa wejścia pod napęd CD skoro nie ma możliwości instalacji ich dwóch naraz ?

Dlaczego są kieszenie na 2 dyski twarde a tylko jedno wejście HDD ?

Sprawa jest co najmniej dziwna.

Pozdrawiam

Dodane 30.01.2012 (Pn) 23:09

Sprawa wyjaśniona, jest potrzebny specjalny konektor:

http://forum.notebookreview.com/hp-pavi … lem-2.html

Tylko gdzie go kupić w Polsce ??