Laptop HP g series problem przełączania grafiki

Witam. Posiadam sprzęt o parametrach:

Procesor: Intel Core I5 2450M CPU 2,50 GHZ

Karty graficzne: Intel HD Graphics Family oraz Radeon 7450m

Pamięć: 6 GB RAM

System Windows 7 service pack 1 wersja 64 bit

Wydaje mi się że nie jest to zła maszyna ale gry różnego typu nie działają płynnie, np. Skyrim, Far Cry 3. U znajomych którzy posiadają słabsze procesory I3 po 2,4 przy 4 GB RAM gry śmigają i wyglądają o niebo lepiej. Może problemem jest grafika? Jeśli tak to proszę o pomoc jak należy ustawić na tym laptopie. Próbowałem zmieniać z jednej na druga nie przynosiło to dużego efektu. Może wina tkwi w konfiguracji komputera. Proszę o pomoc ponieważ nie wiem jak obie z tym poradzić. Z góry dziękuje.

Dodane 17.01.2013 (Cz) 1:04

Kombinujac dalej z grafika doszedlem do wniosku ze moze wystepowac problem z jej przelaczniem. Wydaje mi sie ze caly czas mimo wyboru Radeona odpalana jest karta Intel HD 3000. Gdy sprobowalem wylaczyc ja w menadrzeze nie moge odpalic zadnej gry na radeonie, wyswietla sie blad mowiacy o braku lub niepoprawnosci serownikow. Co robic?

niestety bez dokładnej nazwy i numeru laptopa nie znajdzie się sterowników do Twej karty - ale poniżej masz stronę HP gdzie możesz to wpisać i znaleźć sterowniki.

http://www8.hp.com/us/en/support-drivers.html

seBBek02 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Poza tym, na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba.

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

Hej,

:arrow: W jaki sposób przełączasz domyślną kartę graficzną? Poprzez aplikacje od HP?

:arrow: Spróbuj przełączyć kartę domyślną na Radeona i uruchom program GPU-Z, następnie w zakładce Graphics Card wybierz kartę Radeona i kliknij znak zapytania przy polu Bus Interface - uruchomi się wtedy testowe renderowanie grafiki. Możesz w zakładce Sensors sprawdzić, która karta naprawdę generuje obraz - jej taktowania będą wyższe.

Pozdrawiam,

Dimatheus

W BIOSie ustawiony Fixed Mode?

W zasadzie mam identyczne karty i z doświadczenia powiem Ci, że żeby używać Radeona, to musisz uruchomić na ładowarce. Sterowniki w razie potrzeby mogę podrzucić z g6-1331sw, powinny działać. :slight_smile:

Dzięki za pomoc problem rozwiązany.

Należało przełączyć w biosie na fixed, nie wiem czy koniecznie ale zainstalowałem jeszcze najnowsze sterowniki do mojego Radeon’a i przeinstalowałem CCC. Teraz aplikacje otwierają się z tą kartą, którą wybieram sam i poprawa jakości jest bardzo widoczna zarówno jeśli chodzi o sam wygląd jak i o płynność.

Hej,

Aktualizacja sterowników w 99% jest dobrym rozwiązaniem, gdyż zwykle powoduje zwiększenie skuteczności sprzętu. :slight_smile: Naprawia też wykryte błędy i inne problemy.

Pozdrawiam,

Dimatheus