Laptop HP partycja recover

(Loveall) #1

Witam wszystkich mam laptopa HP Pavilion z serii dv6000 zainstalowałem sobie system Windows xp no ale że HP nie robi już sterowników do XP o czym wcześniej nie wiedziałem :smiley: i nie wszystko mi teraz działa. dlatego chciałbym powrócić do Visty poprzez partycję recovery którą mam na dysku (plik 4,5 GB o nazwie Recovery) no ale zonk gdy w czasie włączania się systemu wybieram przycisk F11 nic się nie dzieje tylko ładuje się windows XP czy wiecie co może być tego przyczyną ??

(Grzegorz Ch) #2

uruchom jakiś program do partycjonowania i ustaw partycję aktywną na partycję recovery, być może masz to przestawione.

a podczas uruchamiania komputera masz komunikat jaki klawisz wcisnąć aby wejść do trybu recovery??

(przemekKK) #3

Spróbuj zrobić tak, jak napisał Grzegorzch, a jeśli to nie pomoże to uruchom laptopa z płyty CD RECOVERY, którą powinieneś zrobić po zakupie sprzętu. Masz tę płytkę?

(Pawellapa) #4

co do sterowników to znajdziesz na xp. ja tez mialem ten problem. napisałem do hp i przysłali mi płytę recovery. nic nie pomoże. po prostu nie masz tej partycji a f11 możesz wciskać do woli

(Clubbasse207) #5

jeżeli chodzi o stery pod XP to znajdziesz je na stronach producentów układów z którym składa się twój lapek .

np do dźwięku na strinie firmy która wyprodukowała kartę dźwiękową , do grafiki na stronie firmy która zrobiła grafikę itp .

to że HP nie udostępnia sterów na swojej strionie nie znaczy że nie ma sterów . myślę że powodem dla którego nie ma do tego modelu sterów na stronie HP jest to że twój lapek jest sprzedawany tylko z vistą.

warto wiedzieć że kompy są składane z "klocków" więc nie ma czego ś takiego jak kiedyś czytałem że lapki są robione tylko pod vistę i xpnie będzie działać :stuck_out_tongue:

stery możesz też pobrać od innego modelu lapka w którym są takie same komponenty.

(Loveall) #6

Hej ;] a mógłbyś powiedzieć gdzie dokładnie pisałeś żeby otrzymać tą płytkę recovery ? Do angielskiego przedstawiciela Hp bo te wszystkie pomoce techniczne mają po angielsku.

W dniu 11.05.2008 , o godzinie 10:07 został dopisany post przez pikasso

no ok wiem że moge pobrać komponenty no i pobierała ale np.

dźwięk jest ok wszystko działa tylko jedno ale przycisk mute na klawiaturze nie działa choć po kliknięciu słychać ( takie systemowe klik) że został wciśnięty i po mimo że na głośniczku jest przekreślone wyciszenie obojętnie jaki dźwięk gra nadal

pilot też nie działa (w zasadzie co niektóre funkcje to jest od QuickPlay) no ok ale pilot mi nie potrzebny

(Clubbasse207) #7

kolego dzwoń do HP do działu technicznego ;]

i płytka będzie u ciebie do 3 tygodni. oczywiście free.

przygotuj sobie tylko papiery od lapka bo trzeba podać nr. seryjny .

(Loveall) #8

a i jeszcze jedno pytanko dlaczego przy zakupie powiedzieli mi że mam grafikę 256 mb NVIDIA GeForce 8400 GS z czego 128 to karty a resztę bierze z ramu a EVEREST pokazuje mi 512 grafikę ze mam i tez ten sam model NVIDIA GeForce 8400 GS i czy się orientujecie czy to pamięć własna czy współdzielona z ramem??

clipboard01wf5.jpg

(tacyer) #9

W notebookach z reguły są pamięci wspułdzielne, więc u Ciebie terz tak będzie.