Laptop HP Pavilion dv9700 & TV Panasonic TX-L37G10E - HDMI


(Adie) #1

Witam!

Jestem szczęśliwym posiadaczem laptopa HP Pavilion dv9700 z zainstalowanym Windowsem XP i sterownikami do niego (czy wszystkimi to się okaże). Zakupiłem również telewizor Panasonic TX-L37G10E. Oba te sprzęty posiadają wejścia HDMI. Na allegro kupiłem do nich kabel HDMI. Podłączam go do laptopa a następnie do TV, w którym przełączam tryb na HDMI X (zależy w jakie wejście podpiąłem kabel). W laptopie słyszę takie charakterystyczne "pyknięcie" (jak się podłączy nowe urządzenie), ale na telewizorze nic.. ani znaku.

I teraz nie wiem co mam zrobić. Laptop niby wykrywa sprzęt, ale ale żadnej reakcji. Na TV również nic. W sklepie sprzedawca również podłączał (swoim kablem) laptopa do tv i też nie działało. Czy wina może leżeć po stronie sterowników laptopa? Może tutaj chodzi o coś innego? Pierwszy raz mam styczność z HDMI. Nie wiem co mam robić. Szukałem w google i wszystkim wszystko pięknie działa.

Proszę o sposoby, tricki i jeśli będzie trzeba sterowniki od HDMI (jeśli takie są) lub inne, aby działało.

Proszę o szybką odpowiedź! Dzięki za wszystkie rady :smiley:


(T N O) #2

A takie mam pytanko... Czy przełączyłeś w TV na HDMI do którego jest podłączony notebook...? :wink: Zazwyczaj jest ich tam kilka... i zdarza się, że trzeba przełączyć na to właściwe... np. pilotem... :slight_smile: I druga kwestia... Masz pewność, że z kablem wszystko jest OK...?


(Adie) #3

Tak, kabel 100% sprawny. Tak przełączyłem na HDMI do którego jest podłączonu HP. Czytajcie uważnie.


(T N O) #4

No to teraz z innej strony... Czy przełączasz w notebooku żeby obraz był wysyłany przez HDMI...? Najczęściej jest to jakiś skrót klawiszowy FN+... symbol oznaczający przełączenie obrazu na urządzenie zewnętrzne...


(Adie) #5

Nie, nic nie przełączam. A kiedy to przełączyć? Przy starcie komputera czy po podłączeniu laptopa do TV?


(T N O) #6

Gdy podłączysz TV do notebooka i usłyszysz dźwięk(wykryto urządzenie), to przełączasz kombinacją klawiszy na Fn+... i już powinno działać... :slight_smile:


(Adie) #7

FN + CO? :smiley: Sprawdzac z jaki nr bedzie dzialac? ;>


(T N O) #8

FN+F4 w przypadku HP Pavilion...


(Adie) #9

Nie pomogło, ale sam rozgryzłem :smiley: Dzięki mimo wszystko za pomoc ;] Jeszcze mam ptanie.. Jak odtwarzać głoś na TV? Dźwięk chodzi tylko na laptopie, a chciałbym i tu i tu/tylko na tv :smiley:

Prosze jeszcze o pomoc :smiley: