Laptop HP Pavilion - warto? Ocencie tego notebooka

Co myslicie o notebookach HP? Konkretnie mysle o serii HP Pavilion. Mialem okazje wiedziec laptopa z serii HP Pavilion i naprawde zrobil na mnie duze wrazenie, touchpad sprawia troche opor ale to drobnostka.

Komputera przewaznie uzywam do zastosowan domowych czyli Internet, muzyka, pakiet offica, czasami lekka obrobka zdjec, gg, filmy. Laptopa bede uzywal przewaznie w domu wiec nie zalezy mi na mobilnosc. Szukam czegos o przekatniej ekranu 17".

Co myslicie o takiej konfiguracji?

do domowego użytku jak internet, muzyka, filmy bardzo dobry.

.

Nie warto. Lepiej normalnego blaszaka. Ja wiem że laptopy pociągają, ale jak masz nie wykorzystywać mobilności, jego podstawowej cechy to lepiej blaszaka. Mam znajomych którzy poprzesiadali się na lapki, nie ruszają ich z biórka i co chwila narzekają. A jak jest konieczność przeniesienia kompa, np. no nie wiem na jakieś LAN party to też można i normalnego, nie??

na korzyść lapa świadczą :

mobilność

karta wifi z anteną wbudowaną w obudowę matrycy (lepszy zasięg) gdy mamy AP

mniejszy pobór prądu (i to kilkukrotnie)

cisza

stosunkowo mniejsza awaryjność

estetyka

Sam napisał że mobliność mu nie potrzebna, cisza to kwestia doboru elementów, co do estetyki to rzecz względna, ale zgadzam się z mniejszą awaryjnością, ale też trzeba się liczyć z mniejszymi możliwościami rozbudowy, no i najważniejsze wydajnością (no chyba że ma się te kilkanaście tysięcy). A w domu polecam jednak sieć kablem - szybciej i pewniej - mój lapek czasem gubi sieć.

PS: oczywiście jeżeli jest już w domu przyzwoity blaszak, a to ma być drugi komp, to faktycznie głupstwem byłoby kupować blaszaka, ale w innym wypadku do tych zastosowań polecam:P

albo masz kiepską kartę wifi (w co wątpię) albo źle skonfigurowaną sieć z AP bo mi nic nie gubi pingi na liveboxie rzędu 20ms przez wifi :-).

nigdy laptop nie będzie głośniejszy od stacjonarki ;-).

laptopy zawsze prezentowały się lepiej niż stacjonarki dla których koniecznym jest poświęcenie sporej mimo wszystko ilości miejsca na biurku.

są wystarczające np. w DELL-ach (proc, grafa - nie zintegrowana, ramy, dysk, matryca, napęd na blue-rey itp.

finansowy aspekt tutaj zdecydowanie jest na korzyść stacjonarnego (ze względu na minimalizację rozmiarów i kosztów produkcyjnych poszczególnych podzespołów).

To zależy za ile jest ten HP.

Dysk mały - 120 GB (smiech na sali), grafa przestarzała.

Ale pamiętaj, że HP cieszy oko dopóki sie nie zepsuje. Wtedy będzie to tylko szrot, bo przy jakiejkolwiek naprawie po gwarancji twoja kieszeń tego nie wytrzyma.

Poszukaj jakiegoś Acera, sporo zaoszczędzisz a będziesz miał dokładnie to samo.

Jak lubisz przepłacać to oczywiście HP jest jak znalazł.

Kup cos tańszego, a za zaoszczędzone pieniądze za 2 lata kupisz coś innego.

dysk w zupełności wystarcza, grafa ?? to jest integra… do pracy multimedialnej wystarcza…

relatywnie częściej psują się acery to tania

marka…

nawet wtedy może być warty niż używany acer starej generacji…

nie warto - z tanich compaq presario (sprowadzane z usa). znacznie lepsze wykonanie…

ja mam laptopa HP Pawilion dv 6110 us i powiem tak : świetny pod każdym względem ! od wykończenia po wyświetlacz HD , pozdrawiam