Laptop HP - przechodzi w stan wstrzmania

Witam.

Kupiłem laptop HP pavilion 9000 / 9500 dv (coś takiego :D) po 2 dniach użytkowania gdy poruszyłem matrycą to zanikł mi obraz itp. - laptop się zwiesił, potem miałem problem z włączeniem. Po jakimś czasie normalnie zaczął się włączać ale gdy np. ruszę matrycą to przechodzi mi w stan wstrzymania… Proszę mi powiedzieć czego to jest wina… / z tego co czytałem to karta nVidii w tych modelach jest do kitu czy coś takiego. Czekam na porady.

jak to “ruszyłeś matryca”? możesz opisać to działanie?

i podaj dokładny model laptopa (powinien być nadrukowany na tabliczce znamionowej, na spodniej części laptopa).

Jeśli jest to karta GeForce 80xx, to ta możliwość jest prawdopodobna. W takim wypadku pomoże tylko reballing.

@2X UP

HP Pavilion DV 9500

Ruszyłem zwyczajnie- przechyliłem lekko (tak jakbym zamykał)

@up

NVIDIA GEFORCE 8400M

może to być zwarcie w tasiemce przekazującej sygnał z płyty głównej na matryce, jako ze laptop jest używany to nawet prawdopodobne. jeśli możesz, weź monitor i podłącz pod wyjście na laptopie, przerzuć obraz na monitor, poruszaj matryca jak do tej pory i zobacz co się pojawia na monitorze.

w sumie mółbym to zrobić i podłączyć, ale… co z tego jak laptop przechodzi w stan wstrzymania a nie gaśnie tylko ekran :smiley:

z tego względu, ze być może pojawia się cokolwiek na ekranie, coś co naprowadziłoby na dobry trop, a czego zwalona taśma nie jest w stanie pokazać - np kod błędu :wink: - to jeden trop.

drugi, ze być może masz lapka po reballingu, lub po wygrzaniu - ale to raczej pojawiałyby ci się różnokolorowe pasy na ekranie.

trzeci - ustawienia oszczędzania energii, zarówno bios jak i Windows. w biosie sprawdź power management setup, może tam jest coś o natychmiastowej hibernacji systemu po ruszeniu matryca :wink:

Po podłączeniu monitora i poruszeniem matrycą jet to samo co na laptopie…

a w biosie jak ten power sprawdzić? jestem w tym zielony :S

skoro to pavilion dv 9500, to f10 i wchodzisz do biosu. tam wchodzisz do zakładki system configuration menu i spróbuj wziąć “processor c4 state” na disabled.

wszedłem do biosu oraz w zakładkę system configuration ale “processor c4 state” czegoś takiego nie znalazłem

a jakie masz tam opcje? wg manuala powinno to tam być.

1 cośtam langue / 2 cośtam sound 3 nie pamiętam ;s

http://www.google.pl/url?sa=t&source=web&cd=3&ved=0CCsQFjAC&url=http%3A%2F%2Fh10032.www1.hp.com%2Fctg%2FManual%2Fc01951704.pdf&rct=j&q=pavilion%20dv%209500%20manual&ei=i4-cToiPH4b04QS1uPz-Aw&usg=AFQjCNFhohLjWBNtOxnJfZ3pHjK8XqBG0Q&cad=rja

tu masz do pobrania manuala do HP dv 9500,9600,9700 w języku angielskim. na stronie 105-109 to opis twojego biosa. wg niego powinno to ta byc :wink: chociaż wątpliwe żeby to było przyczyną. ja stawiałbym na taśmę powodującą zwarcie. jak kupowałeś dość niedawno laptopa, skontaktuj się ze sprzedawcą, może on coś będzie wiedział. jak nie minęło więcej niż 10 dni masz prawo zwrócić, jeśli kupowałeś przez internet :slight_smile:

Kupowałem przez allegro… napisałem że jest taki problem i nie otrzymałem po 2 dniach odpowiedzi

czasem tak bywa, niestety. ciężko tez zdiagnozować laptopa nie widząc go, wiec wcale to nie musi być to, co ja sugeruje (chociaż wg mnie na to wskazuje zachowanie laptopa)

możesz podrzucić linka do aukcji?

czy ta wada mogła powstać w ciągu 3 dni (bardzo ostrożnego) użytkowania czy to raczej była wada ukryta?

osobiście mogę stwierdzić, ze mi się nigdy coś podobnego nie zdarzyło. a użytkowałem wiele laptopów :wink:

moim zdaniem to wada ukryta, o której sprzedający raczej wiedział.

na szczęści dogadałem się wreszcie ze sprzedającym co do naprawy ale dalej 3ma się tego że nic o tym nie wie… wyłączyłem w opcjach wejściew stan wstrzymania poprzez zamkniecie klapy laptopa i przetestowałem co i jak i wtedy przy poruszeniu klapa-matrycą ekran zanika na kika sekund… w raz nie wiem czego to wina ale pewnie taśma

no cóż, może faktycznie uznawał to za normalne :wink: