Laptop hp550 włącza się i odrazu wyłącza

(Ussesus) #1

Mam hp 550 który sam się włącza i wyłącza. Jak tylko podłącze do prądu to sam się włącza i od razu wyłącza i znowu włącza i tak w kółko.

Mam go podłączonego do prądu. Poodpinałem wszystko od płyty głównej nadal to samo co chwile włącza się i wyłącza.

(Lewanxd) #2

A na baterii dziala?

(Werniks) #3

Przyczyną może być złe chłodzenie procesora - źle zamocowany radiator lub uszkodzony wentylator. W niektórych laptopach, w biosie, jest domyślnie aktywna opcja odpowiadająca za wyłączanie lub restart laptopa w przypadku przegrzania procesora - zabezpiecza przed uszkodzeniem procesora.

(Dimatheus) #4

Hej,

Sprawdź, czy przycisk włączający laptopa nie jest uszkodzony. Może jest wciśnięty na stałe, albo posiada przebicie, przez co włącza laptopa i zaraz go wyłącza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Ussesus) #5

Radiator jest zimny. Panel z przyciskiem zasilania odłączyłem i podłączyłem zasilanie laptop sam się włącza i wyłącza.

(Werniks) #6

To faktycznie może być przebicie, ale jeśli nie na wyłączniku, to w gnieździe zasilającym lub tuż przy nim (na płycie)

A radiator raczej nie powinien “być zimny”, chyba że źle przylega do procesora…

(Dimatheus) #7

Hej,

A gdy laptopa uruchamiamy z samej baterii, bez podłączania zasilania sieciowego?

A gdy panel jest podłączony, występuje ta sama sytuacja?

Pozdrawiam,

Dimatheus