Laptop i dwie karty graficzne

Witam mam laptopa, który ma dwie karty graficzne Jaka HD Graphic i Geforce 310 m, gdy chce odpalić jakaś gre to nie mogę bo ta słabsza nie daje rady co zrobić by z tej słabszej laptop nie korzystał. Aktualne sterowniki wszystko jest…

karta zintegrowana powinna się sama wyłączyć kiedy podłączona jest niezintegrowana no ale zajżyj do biosu i jeżeli nie jest wyłącz ją samemu

jak to zrobić? —> KLIK

http://peb.pl/sprzet/487262-zintegrowana-karta-jak-wylaczyc.html

nie ma nic z grafiką w biosie

Przypadkiem w Menadżerze urządzeń nie da rady ?

Nie “Jaka” HD Graphic, ale zapewne Intel HD Graphic - domniemywam, że masz procesor Intel i3 lub i5

Co znaczy nie daje rady? Chodzi Ci o to, że jest mało wydajna, czy to, że uniemożliwia przełączenie na kartę nVidii? Jeśli to pierwsze, to mam nadzieję, że jesteś świadomy tego, że ta karta GeForce nie jest wiele lepsza od tego Intela, a jeśli o to drugie, to nie powinno być takiej sytuacji. Sam mam w laptopie AMD Switchable Graphic. W BIOSie mam opcję wyboru trybu pracy grafiki: discret - używa tylko grafiki AMD HD Radeon 6550, switchable - umożliwia przełączanie się pomiędzy kartą AMD a zintegrowaną kartą Intel HD Graphic. Poszukaj jeszcze raz i dokładnie.

Ponadto z tego co się orientuję, to w oprogramowaniu sterownika nVidii jest funkcja, która umożliwia ręczne przypisanie które aplikacje mają się uruchamiać na konkretnej karcie graficznej. Wybierasz tylko odpowiedni plik *.exe i wybierasz kartę. Nie wiem gdzie dokładnie jest ta opcja, ale jest tam na 100%.

Tak jak napisałem wyżej - poszukaj w BIOSie. A jeśli nie, to ustaw w opcjiach sterownika nVidii kartę GeForce jako domyślną i już. Swoją drogą to magiczne przełączanie kart jest po to, żeby laptopa działał dłużej na baterii, a skoro z tego nie korzystasz, to nie rozumiem po co Ci taki laptop. Ale to tak tylko na marginesie.

Zaraz znajdę jakiś czas temu o tym pisałem :slight_smile:

Mój komputer -> Otwórz Panel sterowania -> Panel sterowania NVIDIA ->Zarządzanie Ustawieniami 3d -> Ustawienia Globalne -> Wybierz preferowany procesor graficzny na nVIDIA GF 310M Następnie zastosuj

Z tym że to ustawienie zwiększy prądożerność komputera więc jak będziesz go odłączał od zasilacza to przywracaj poprzednie ustawienie :slight_smile:

Pozdrawiam

Użytkownik technologii Optimus :wink:

mialeś rację ta karta graficzna jest tragiczna… moj kolega ma taką samą w laptopie, i np pes 11 działa na full detalach…

w tych laptopach zastosowana jest (tylko pod Win7) technologia NVidia Optimus. System kontroluje, której karty używa. jeśli chcesz uruchomić daną grę (ja tak robię w przypadku The Sims 3) kliknij prawym przyciskiem na ikonę skrótu do gry, wybierz “Uruchom z procesorem graficznym”>“Procesor NVidia o dużej wydajności” :slight_smile:

Dodane 10.07.2011 (N) 13:41

a ja mam co do tego systemu pytanie. czy da radę ustawić kartę NVidia jako całkowicie domyślną, z którą system wystartuje?

Można ustawić (tak jest napisane w sterownikach) żeby używał 1 konkretnej karty do wszystkich aplikacji. (ale czy te wszystkie aplikacje to też Windows tego nie wiem). W ustawieniach globalnych wybierasz nvidia i zastosuj.