Laptop i sterowniki, brak internetu

Witam…mam problem z laptopem …Tshiba A300D-15H Model PSAK$E zainstalowałem xp …i było git…ale net odjechał…i go brak… Komp działał około roku z niewiadomych powodów przestał działać internet… dzwoniłem do operatora owej sieci i człowiek stwierdził żę u nich jest ok

Dodane 16.09.2010 (Cz) 22:31

internet z kabla, podłączając inny komp jest ok…

rolnik22 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Poza tym, na tym forum piszemy po polsku. Wyedytuj swojego posta i popraw co trzeba.

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

z kabla

sprawdzałeś ten sterownik od sieci??? jak nie to zainstaluj:

http://support1.toshiba-tro.de/tedd-fil … 150344.zip

przepraszam za pisownie…ale komp dopowadza mnie do szału…

Dodane 16.09.2010 (Cz) 22:43

sterowniki pobrałem…

ale i tak lipa

Dodane 16.09.2010 (Cz) 22:45

ale dodam żę łączność niby jest ale nieidzie

Dodane 16.09.2010 (Cz) 22:47

niedziała

Dodane 16.09.2010 (Cz) 22:50

płączenie jest ale niemoge otworzyć strony

Dodane 16.09.2010 (Cz) 22:50

wszystkie karty są zainstalowane

Dodane 16.09.2010 (Cz) 22:51

prócz muzycznej bo to kolejny problem

Zmierz to połączenie… www.speedtest.net

Podaj wynik

spisz z programu everest mikroukład płyty głównej

a jak mam zmierzyć połączenie jak mi net niedziała? a everest niepokazuje mikroukładu. internet przestał działać nagle, ponowne zainstalowanie sterowników nic nie dało więc przeinstalowałem system zainstalowałem sterowniki ale nadal jest to samo. Podpinając drugi komp internet śmiga bez zarzutu.

hej posiadam lap topa z Windows7 i mam taki maly problem z internetem niemoge sie polaczyc z siecia jak otwieram internet explorer to wyskakuje mi napis ze niemam polonczenia z serwarem wrrrrrrrr juz prubowalem wszystkiego a to sie zaczelo wszystko od instalacji aktualizacji i wszustko mi padlo kompa przeskanowalem ale internet mi jakos niedziala chociaz skypa chodzi jak trzeba i pokazuje mi ze mam pelny zasieg w necie BLAGAM POMUZCIE MI co mam z tym fantem zrobic

Sprawdż w panelu sterowania /połączenia sieciowe /czy utworzyło Ci się połączenie sieciowe i czy jest włączone -podświetlone.W menadzerze urządzeń sprawdż czy są jakieś żółte znaczki,może Nienane urządzenie.Czy operator podał jakieś dane do połączenia…hasło…nr MAC adres ?

Proponuję przeczyścić komputery CCleanerem oraz sprawdzić na innych DNS-ach.

Temat : strony-laduja-sie-potem-znikaja-firefoxie-t413157.html

po zrobieniu djagnoze waykoczyl mi napis your computer appears to be correctly configured but the device or resource (DNS server) is not responding

Dodane 17.09.2010 (Pt) 10:43

a kompa juz czyszcze i zobacze wyniki

:frowning:

Nie robisz żadnej diagnozy tylko sprawdzasz zmianę DNS-ów

w Protokół internetowy (TCP/IP).

klik :

dnsq.th.jpg

Open

208.67.222.222

208.67.220.220


lub TP.SA.

194.204.159.1

194.204.152.34


lub Google

8.8.8.8

8.8.4.4


czy moge przeintalowac w jakis sposob caly serwer

jak mam nowy system to po co czyścić…?W moim przypadku kiedy próbóje otworzyć google wyskakuje okno operatora, że niby podłączono nowy komputer i trzeba wpisać MAC numer bo ip nierozpoznane, po wpisaniu niby ustala numer ip ale nic z tego niema bo wyskakuje z numerem tel żeby się skontaktować z obsługą techniczną. człowiek z owego działu stwierdził że u nich jest ok…ale przecież komp łączył się bezproblemowo i nagle padł…

Spróbuj tak…Uruchom /cmd-enter,ipconfig/all.Zobacz co Ci się pokaże w okienku.Sprawdż ustawienia karty sieciowej.Przeskanuj system Malwarebytes Antimalware,najpierw go aktualizuj.