Laptop i vista

(Michal99166) #1

Witam, mam pytanie. Dostalem laptop z USA jest na nim postawiony windows vista home premium, pod laptopem jest naklejka z numerem seryjnym, tylko system jest po angielsku, a wolalbym po polsku. I co mam teraz zrobic? Myslalem o sciagnieciu z internetu visty home premium po polsku i zaintegrowaniu tam keya tylko czy to bedzie chodzic? Pozatym wolalbym miec xp bo vista mi nie podchodzi :wink: Laptop to Toshiba satellite i505d s6947, a jeszcze takie pytanko dotyczace laptopa. Czy on sie ma tak grzac min 50 stopni czy to nie system za ciezki? wolalbym miec tak 40 na xp pewnie osiagalne ;] Pozdrawiam

PS: Do laptopa nie mam zadnej plytki... a tu pewnie trzeba zainstalowac sterowniki i wszystkom bo jak wlaczylem to w tray juz bylo mnostwo programow... jeszcze sie nie znam na tych laptopach :stuck_out_tongue:

(Poniaatowski) #2

Chodzi膰 b臋dzie, ale b臋dzie to po prostu nielegalne. Czemu? Masz klucz do Visty po Eng., a nie po PL.

Mo偶esz jedynie 艣ci膮gn膮膰 nak艂adk臋 spolszczaj膮c膮, jednak nie polecam - zazwyczaj wszystko dobrze nie jest przet艂umaczone, lub wcale, a po dniach - nale偶y zrobi膰 formata, bo tak muli...

Nie ma najmniejszego problemu - id藕 do sklepu komputerowego i kup Oryginalnego XPeka :wink: proste jak budowa cepa.

Nie liczy艂bym na to - temp. nie zale偶y w ogol臋 od systemu jakiego mamy.

PS. Po膰wicz troch臋 nad ortografi膮 - bo walisz same byki :expressionless: Wstyd.

(Agatonster) #3

michal99166 ,

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwr贸ceniem szczeg贸lnej uwagi na pierwszy post. Prosz臋 poprawi膰 tytu艂 tematu na konkretny, m贸wi膮cy o problemie.

Prosz臋 poprawi膰 pisowni臋 w opisie problemu. W celu dokonania korekty prosz臋 u偶y膰 przycisku Edytuj przy po艣cie otwieraj膮cym ten temat.

Zignorowanie zalecenia b臋dzie skutkowa艂o usuni臋ciem tematu do Kosza.

(system) #4

Na portalu by艂 kiedy艣 artyku艂 na ten temat, 90% tych program贸w z traya to zamulacze instalowane przez producenta, reklama... Posiadaj膮c serial najlepiej postawi膰 艣wie偶y system.

Na XP osi膮ga艂em zwykle wi臋ksze temperatury ni偶 na Vi艣cie, za spraw膮 gorszego przystosowania do nowoczesnych architektur komputerowych (kuleje zarz膮dzanie energi膮 na tym antyku).

Og贸lnie spolszczenie powoduje, tak jak napisa艂 paracik, zamulenie systemu... jeszcze nie doszed艂em do tego czym jest to spowodowane.

(Poniaatowski) #5

Prawdopodobnie tym, 偶e podczas instalacji spolszczenia, s膮 zamieniane pliki systemowe i inne wpisy do rejestru, kt贸re powoduj膮 spowalnianie dzia艂ania komputera.

(Smokucmoku) #6

Zawsze mo偶esz rozkr臋ci膰 notebook i go wyczy艣ci膰 szczeg贸lnie tam gdzie jest wiatraczek.