Laptop i vista

Witam, mam pytanie. Dostalem laptop z USA jest na nim postawiony windows vista home premium, pod laptopem jest naklejka z numerem seryjnym, tylko system jest po angielsku, a wolalbym po polsku. I co mam teraz zrobic? Myslalem o sciagnieciu z internetu visty home premium po polsku i zaintegrowaniu tam keya tylko czy to bedzie chodzic? Pozatym wolalbym miec xp bo vista mi nie podchodzi :wink: Laptop to Toshiba satellite i505d s6947, a jeszcze takie pytanko dotyczace laptopa. Czy on sie ma tak grzac min 50 stopni czy to nie system za ciezki? wolalbym miec tak 40 na xp pewnie osiagalne ;] Pozdrawiam

PS: Do laptopa nie mam zadnej plytki… a tu pewnie trzeba zainstalowac sterowniki i wszystkom bo jak wlaczylem to w tray juz bylo mnostwo programow… jeszcze sie nie znam na tych laptopach :stuck_out_tongue:

Chodzić będzie, ale będzie to po prostu nielegalne. Czemu? Masz klucz do Visty po Eng., a nie po PL.

Możesz jedynie ściągnąć nakładkę spolszczającą, jednak nie polecam - zazwyczaj wszystko dobrze nie jest przetłumaczone, lub wcale, a po dniach - należy zrobić formata, bo tak muli…

Nie ma najmniejszego problemu - idź do sklepu komputerowego i kup Oryginalnego XPeka :wink: proste jak budowa cepa.

Nie liczyłbym na to - temp. nie zależy w ogolę od systemu jakiego mamy.

PS. Poćwicz trochę nad ortografią - bo walisz same byki :expressionless: Wstyd.

michal99166 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Na portalu był kiedyś artykuł na ten temat, 90% tych programów z traya to zamulacze instalowane przez producenta, reklama… Posiadając serial najlepiej postawić świeży system.

Na XP osiągałem zwykle większe temperatury niż na Viście, za sprawą gorszego przystosowania do nowoczesnych architektur komputerowych (kuleje zarządzanie energią na tym antyku).

Ogólnie spolszczenie powoduje, tak jak napisał paracik, zamulenie systemu… jeszcze nie doszedłem do tego czym jest to spowodowane.

Prawdopodobnie tym, że podczas instalacji spolszczenia, są zamieniane pliki systemowe i inne wpisy do rejestru, które powodują spowalnianie działania komputera.

Zawsze możesz rozkręcić notebook i go wyczyścić szczególnie tam gdzie jest wiatraczek.