LAPTOP --> INTEL czy AMD ? nVIDIA czy ATI?

Witam!

Będę kupował lapka.

Wybiorę chyba jakiegoś HP z serii dvX

Teraz mam pytanie co jest lepsze.

Czy procesor Intel T6400 ; T3400 ; T4200 czy Athlon X2 Dual-Core QL-64 2.1GHz ; AMD Turion X2 Dual-Core RM-74 2.2GHz

Karta graf. ATI HD 3450 512mb ddr3 czy 9600m GT ddr3 ?

lapek będzie służył głównie do gier? ile masz kasy na wydanie?

Intel T6400 i 9600mGT

Kasy mam gdzieś 2500zł-3200zł

wiem, że MSI EX625 jest dobry ale za drogi :]

T6400 po co porównujesz 9600gt do HD 3450 jasne że 9600gt

Ogólnie HP są dobre czy nie >?

Co powiecie o tych modelach :

ASUS

• M50VC-AP012C

• N50VN-FP083C

HP

• DV5-1220ew

• DV5-1140ew

• DV5-1040ew

• DV7-1130el

• DV6-1130ew

• DV6-1115ew

MSI

• EX625

DELL

• Studio 1737

Nikt tak naprawdę nie odpowie Ci obiektywnie czy HP są dobre, czy złe - przeczytasz tylko masę obiegowych opinii i być może teksty zachwalające wybrany przez ‘internetowego recenzenta’ sprzęt (zwykle każdy chwali swój wybór, chociażby był niesamowitym nieporozumieniem - czasem ludziom brakuje odpowiedniego punktu odniesienia i zachwalą nawet największy szmelc myśląc, że jest czymś porządnym).

Sam napiszę tak - wszystko zależy od konkretnego modelu. Poczytaj testy konkretnych modeli na www.notebookcheck.pl , www.notebookcheck.net (to jedne z najlepszych testów w sieci) oraz w innych źródłach i w ten sposób wybierz komputer. Parametry u wszystkich producentów laptopów są podobne - komputery różnią się wykonaniem (niesamowicie, różnice bywają wręcz gigantyczne), głośnością wentylatorów, nagrzewaniem się obudowy, spasowaniem elementów, wytrzymałością, jakością wyświetlanego obrazu, itp. - to wszystko ‘wychodzi’ po niedługim czasie użytkowania i tworzy tak naprawdę różnice między komputerami przenośnymi.

Nie kupuj komputera kierując się obiegowymi opiniami, wybierz świadomie konkretny model gdy stwierdzisz, że jest odpowiednie jest dla Ciebie …

Moja subiektywna opinia:

Sam kupowałem przez wiele lat komputery firmy HP i polecałem je znajomym, a w tej chwili bardzo natrudziłbym się, żeby wybrać dobrze zrobiony laptop tej firmy do zakupu …

Kiedyś marki Dell, HP, Toshiba, IBM, Sony, itd. były swojego rodzaju gwarancją jakości, a odradzano Asusy, Acery, Compale, itd. Prawda jest jednak taka, że każda z firm potrafi wypuścić mega badziew i trzeba spędzić trochę czasu na czytanie testów i chodzenie po sklepach (oglądając komputery), żeby nie wtopić podczas zakupu (‘drogo’ wcale nie równa się ‘dobrze’).

Ja osobiście polecam:

  • i to wybitnie mocno - ekrany o ponadstandardowej rozdzielczości (WXGA+ dla 14,1 cala, WSXGA+ dla 15,4 cala) - różnica jakościowa (w porównaniu ze standardowymi ekranami) olbrzymia (mnogość detali, wyrazistość obrazu)

  • równie mocno - ekrany matowe (połyskliwe matryce to coś paskudnego jeśli chce używać się komputera w normalnych warunkach oświetleniowych, a nie w piwnicy bez okien :stuck_out_tongue: )

  • równie mocno - czarne i solidne obudowy w miejsce srebrnych świecidełek (srebrne obudowy bardzo często wycierają się w miejscach, w których trzymasz nadgarstki, bardzo łatwo srebrne obudowy porysować i wygląda to paskudnie)

  • bardzo mocno - LEDowe podświetlenie ekranu (wysoka jasność, wysoka energoszczędność i przez to dłuższe czasy pracy na bateriach)

  • dość mocno - procesory Intel Core2Duo (nie polecam żadnego AMD ani słabszych Pentium M i Celeronów)

  • ot tak sobie, przy okazji - unikanie połyskliwych pokryw, na których zostawisz mnóstwo odcisków palców i które łatwo porysujesz

Kiedyś poleciłbym bardzo HP, a teraz nie polecę. Kiedyś bardzo odradzałbym Della, a teraz być może kupiłbym jednego (E6400/E6500). Wciąż polecam ludziom Lenovo (produkują kilka ciekawych modeli), ale na pewno nie ustrzegli się głupich błędów i nie są to sprzęty całkowicie idealne. Marki i modele można wymieniać i wymieniać, ale to Ty sam musisz dokładnie poszukać czegoś dla siebie - możesz sugerować się cudzymi opiniami, ale nie licz na to, że ktoś wybierze coś za Ciebie.

Może jakieś zdanie z tego wątku Ci się przyda: viewtopic.php?f=19&t=322563 , viewtopic.php?f=19&t=324624

WojtekJ,

wielkie dzięki na pewno przestudiuję te wątki od deski do deski i mocno zastanowię się przed ostatecznym wyborem. Pozdr.