Laptop jest zbyt czuły na ciepło

Cześć mamy lato i temp laptopów leca w góre, poczytalem troche na necie i kazdy pisze że moj lapek ma przesadnie ciche chłodzenie, to prawda ale wiatraczka z laptopa nie słychac jest on dopiero ledwo słyszalny podczas gry na max obciazeniu kazdy pisze że spadek wydajnosci FPS w grach na karcie graf przy temp 90C dopiero powinien sie zaczynac, tym czasem moj lapek powyzej 70C juz zaczyna miec spore spadki wydajnosci, procesory sobie bez problemu radzą chcialbym tylko podkrecic wiatraczek z grafiki, laptop ma 8 miesiecy odkurzany wokół nie ma kurzu stoi na podstawce chłodzącej

model Acer Aspire 5740g

Intel Core i5 proccessor 430M

ATI Mobility Radeon HD 5470

4gb memory

640GB hd

Na wstępie muszę cię rozczarować : jak w większości laptopów tak i w twoim jest tylko JEDEN wiatrak “obsługujący” chłodzenie zarówno CPU jaki GPU. Tak więc - choć nie zadałeś konkretnego pytania, wydaje mi się że chciałeś dowiedzieć się, że musisz kupić dodatkowe chłodzenie do laptopa.

Mam Acer Aspire 5742G ale z kartą NVIDIA GT 420M i prockiem i5 460M. Kartę graf. podkręcam od początku do parametrów GT 435M, czyli o 30%.

Być może wystarczy podkładka chłodząca ale u mnie rozwiązało problem wysokich temperatur zmiana pasty termoprzewodzącej na Zalman ZM-STG2. To ci dopiero pasta, jest super. Oczywiście można nałożyć jeszcze lepszą ale droższą pastę co da jeszcze lepsze wyniki.

P.S. Podkładkę chłodzącą miałem i mam cały czas ale to nie wystarczyło

P.S. Zajrzyj tutaj http://www.frazpc.pl/b/276366

P.S. Zapomniałem dodać, że u mnie problemem był raczej przegrzewający się CPU Intel Core i5 460M, przy 100 st.C obniża taktowanie o połowę żeby się ochłodzić i gdy temp. spadnie wraca do normalnego taktowania …i tak w kółko. Teraz osiąga najwyżej 90 st.C po dłuższym czasie grania w Bad Company 2.

Wspominam o tym bo pewnie sprawdzałeś tylko temp. na karcie, a może właśnie u ciebie też się przegrzewa CPU a nie GPU.