Laptop-Który dla mnie najlepszy

Mam zamiar kupić laptop ale nie wiem na który się zdecydować.Jestem graczem.Na oku mam 3 modele:

Samsung NP-RC510-S02PL

:arrow: Procesor: Intel Core i5 2,66 GHz

:arrow: RAM: 4GB

:arrow: Dysk: 640GB

:arrow: Grafika: nVidia GeForce 315M

samsung-np-rc510-s02pl-w7hp,661626246_2.jpg

Samsung NP-QX510-SO1PL

:arrow: Procesor: Intel Core i5 2,66 GHz

:arrow: RAM: 4GB

:arrow: Dysk: 500GB

:arrow: Grafika: nVidia GeForce GT 420M

samsung-npqx510-s01pl-w7hp,498460438_2.jpg

Asus K53SV-SX055V

:arrow: Procesor: Intel Core i5 2,3 GHZ

:arrow: RAM: 4GB

:arrow: Dysk: 500GB

:arrow: Grafika: nVidia GeForce GT540M

asus-k53sv-sx055v-w7hp,731148354_2.jpg

jezeli do gier to trzeci … ma najsilniejsza karte graf i procek tez ogarnięty:)

Zagłosowałem na Asusa, jednak wszędzie wróble ćwierkają, że laptopy nie są do gier. :wink:

Porównanie procesorów http://ark.intel.com/Compare.aspx?ids=52952,49653,52224,

Trzeci, pomimo “zaledwie” 2.3Ghz osobiście uważam za niczym nieustępujący pozostałym. Ze specyfikacji łatwo wywnioskować że jest nowszy technologicznie a w Turbo Boost potrafi wyciągnąć 2,9GHz stając na równi z pierwszym (2,9GHz w TB)i tylko niewiele niżej niż drugi (3,2GHz w TB).

Dodatkowo ma mocniejszą grafikę zintegrowaną (a mają ją wszystkie 3 wymienione modele).

Karta graficzna w Asusie jest już “grubo” mocniejsza od konkurencji, więc nie ma się co zastanawiać. Warto poczytać opinie, czy aby nie przegrzewa się pod obciążeniem, czy jest solidnie wykonany i czy ma wszystko (złącza, sloty) czego będziesz wymagał od nowej maszyny.

A ja na swoim “kiepskim” (szczególnie w porównaniu do tych 3 maszyn) laptopie (z podpisu) mogę grać w takie gry jak np. NFS:HP na średnich ustawieniach z antyaliasingiem.

Asus z takim “uzbrojeniem” nada się do gier :stuck_out_tongue:

Róbta co chceta, nie mój laptop, nie moje małpy, nie mój cyrk … jedynie wróble są moje :lol: .

Do gier weź zwykłego kloca. Laptop w tej samej cenie nie da Ci tej wydajności i może się nieźle przegrzewać.

Pierwszy lapek jest za słaby do gier, IMHO.

No coś za coś, dobra wydajność(jak na lapki…) za krótki czas pracy na baterii no i raczej takiego lapka nie trzymaj na kolanach jak w coś bardziej wymagającego będziesz grał :smiley: Z tego co widzę, to będzie raczej laptop “stacjonarny” :slight_smile: Jak dla mnie do gier najlepsze są jednak dalej blaszaki( możliwość wymiany praktycznie wszystkich części) a lapki z założenia miały być mobilne i ja tak je traktuje i używam no ale jak kto lubi : )