Laptop lagi w grach przez wifi

(Shork) #1

Dobry Wieczór.

Piszę ten temat ponieważ przeniosłem się z komputera stacjonarnego na laptopa, który jest podłączony do wifi i nie wiem czy przez wiif są lagi czy co... Mam Liveboxa 2.0 neostrada 10mbs, na komputerze stacjonarnym, który korzysta z routera ping byl 50-60, a na laptopie sięga do 300, ale to trwa tylko 1-2 sekund i zdarza się co 10 s...

Laptop:

Windows 7 Home Premium 64 bit

Intel Core TM i3 CPU 2,53 GHZ

4 gb ram

Nvidia GeForce 315 m

(Dimatheus) #2

Hej,

A sprawdzałeś, jak wygląda sytuacja, gdy do LiveBox'a jesteś podpięty kablowo?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Shork) #3

Tak, kabel jest podłączony do komputera stacjonarnego, więc pingu nie ma, a na laptopie on jest bardzo duży.Przepraszam, że tak późno odpowiadam.

(system) #4

Nigdy nie graj na WIFi za duże opóźnienia

(djosdanielos) #5

wykonaj polecenie ping do bramy domyślnej twojego liveboxa standardowo jest to 192.168.1.1

czyli wpisz w wierszu poleceń ping -t 192.168.1.1 zatwierdź enter ,i obserwuj jakie jest opóźnienie na początku bezpośrednio obok routera,a następnie przenieś w miejsce gdzie miałeś lagi podczas gry

czy w pobliżu są jakieś inne sieci wifii?jaki zasięg masz na laptopie w miejscu gdzie grasz ?

forest2014 ,

opóźnienie na wifii to conajwyżej 1-2ms chyba że po drodze stoi uruchomionych 10 pralek lodówek i innych urządzeń które mogą powodować zakłócenia ,jak i innych sieci wifii w pobliżu,ale najczęściej i tak odpowiedzialny jest kiepski zasięg

(Shork) #6

Opóźnienia to 2-4 ms, z wifi korzysta tylko laptop i tablet.Zasieg to Znakomity piszę.

-- Dodane 08.09.2013 (N) 16:28 --

Okej, odłączyłem kabel z komputera stacjonarnego od routera, i przełożyłem go do laptopa, i teraz wszystko ładnie działa 0 lagów. Dziękuje za odpowiedzi.