Laptop Lenovo IBM R60


(Apocalyptiq) #1

Znalazłem taki laptopek na allegro: http://allegro.pl/item599190551_lenovo_ ... x1400.html

Zapytałem sprzedawcy czy ma karte wifi, ale nie odpowiada, a aukcja zaraz się kończy. Szukałem w necie, też nie mogę nic znaleźć, A na aukcji karta taka nie jest chyba wymieniona. Chodzi mi o bezprzewodowe odbieranie neta :slight_smile: Mógłby ktoś zerknąć, czy w tym modelu jest karta wifi? Bardzo proszę, aukcja kończy się za niecałą godzinę (21:51) :slight_smile:

I czy ewentualnie można taką kartę dokupić i doczepić do takiego laptopa?


(Tomexi) #2

4 i 5 zdjęcie raczej MA

te takie prostokąty na górnej klapie takie podłużna po prawej stronie i z przodu to 2 anteny WIFI w modelach R6x

Ale to tak na 80%


(Apocalyptiq) #3

Czwarte i piąte zdjęcie licząc w jaki sposób? :slight_smile: Góra dół góra dół, czy od prawej do lewej pierwszy poziom, potem drugi? :smiley: Mógłbyś podać linka do któregoś? :slight_smile:

Nie za bardzo się na tym znam, trzeba coś podpinać jeszcze? Czy to samo odbiera net?

EDIT

A, chodzi o 4 i 5 w tej wewnętrzej przeglądarce zdjęć allegro? No nie widze tam anten, chodzi o te takie kropy?


(Tomexi) #4

Na 80% tak uważam bo mam podobną stylizacje w moim R61

http://photos01.allegroimg.pl/photos/or ... 99190551_3

http://photos01.allegroimg.pl/photos/40 ... 99190551_4


(Apocalyptiq) #5

na tym 5, gdzie to jest? chodzi o tą kratkę taką? czy to pod nią, wejście jakby pod myszke? czy tamto małe białe z prawej, obok usb?

sory za tyle pytań ale chce go kupić i chce być pewny ze wifi bedzie :slight_smile:

-- Dodane 06.04.2009 (Pn) 21:22 --

Masz podobny model, tak? Jak sie sprawuje? :smiley:

A, i na ile oceniacie, co do używania, ten laptop z aukcji? Tj. ile był używany. Bo sprzedający też tego nie podał, a coś na maile nie odpowiada ;/


(Tomexi) #6

chociaż

http://www.ceneo.pl/419157s

Ale sądzę że ma


(Adax22) #7

TAK MA wystarczyło ruszyć głową skopiować nazwę i poszukać chociażby na Allegro na innej aukcji http://allegro.pl/item592631977_ibm_len ... b_2gb.html kończącej się za 13 godzin masz też ten model tylko droższy z Ceną KUP TERAZ


(Apocalyptiq) #8

Hm, podałeś link do tego samego modelu, a przy tamtym przy komunikacji nie widzę WIFI... Więc może nie ma? Jesteś pewny że te prostokąty to wifi? :slight_smile:


(Tomexi) #9

Tak ta kratka i z przodu na górnej klapie też jest

Przeczytaj PW ode mnie


(Apocalyptiq) #10

DZIĘKI ZA POMOC tomexi i dekanet! :smiley:

-- Dodane 06.04.2009 (Pn) 21:28 --

tomexi - nie dostałem żadnego PW od Ciebie

-- Dodane 06.04.2009 (Pn) 21:31 --

Hm, na tej innej aukcji jest napisane, że ma czytnik linii papilarnych. Ten też to ma? Gdzie to jest na zdjęciu, to nad tym touchpadem? :slight_smile:


(Tomexi) #11

MA to jest to nad napisem IBM


(Apocalyptiq) #12

Aha, dzięki :slight_smile:

Jeszcze jedna sprawa - przydałoby mi się wejście liniowe, a ten laptop go nie ma ;/ nie można chyba czegoś liniowego wtyknąć do wejścia mikrofonowego (gitara elektryczna)? Ale jak tak szukałem po innych laptopach, to mało który ma wejście liniowe ;/

-- Dodane 06.04.2009 (Pn) 21:39 --

Za kilka minut koniec aukcji, zaraz zaczynam licytować :slight_smile:


(Tomexi) #13

Nie nie wetkniesz chociaż to nie moja działka może jakieś przejściówki


(Apocalyptiq) #14

Używam liniowego do nagrywania gitary, ale zawsze można podłączyć mikrofon, położyć go blisko pieca i nagrywać, chociaż wtedy nie wiem czy jakość nie będzie gorsza.

Życzcie powodzenia w licytacji :smiley:

-- Dodane 06.04.2009 (Pn) 21:55 --

LAPTOP KUPIONY za 1075zł! :slight_smile:

Dzięki za pomoc wszystkim! :wink:

-- Dodane 11.04.2009 (So) 18:18 --

Laptop już dostałem, działa świetnie :slight_smile:

Tylko mam jeszcze pytanie: nie wiem co to są takie dwa białe wypustki, widoczne na 6 zdjęciu na jego aukcji - te takie po prawo. Lekko się wciskają. Jeden z nich nawet, jak go przycisłem, tak nieco wysunął się, ale jak znowu przycisłem, wcisnął się i ponownie nie chciał wyjść :slight_smile: Do czego to może być?

To obok tego, z prawej strony, to zdaje mi się czytnik jakichś kart, ExpressCard chyba - orientuje się jakie jest ich zastosowanie? Takie jak pamięci USB?

No i jest tam jeszcze jeden dziwny port - ten malutki po lewo, z prawej strony tych złotych kratek a z lewej wejścia na dodatkowy monitor - nad tym wejściem napisane jest "1394". W połączeniach sieciowych mam cały czas aktywne połączenie o nazwie właśnie 1394 o prędkości 400MB/s, więc to ma pewnie coś z tym wspólnego. Wie ktoś co to jest? :slight_smile:


(Adax22) #15

Odpowiadam "1394"

FireWire to standard łącza szeregowego umożliwiającego szybką komunikację i synchroniczne usługi w czasie rzeczywistym. Opracowany w roku 1995 dla komputerów osobistych i cyfrowych urządzeń optycznych. Rozwijany przez firmę Apple Inc. Jest zdefiniowany w dokumencie IEEE 1394.

Magistrala ta w okrojonej wersji (brak linii zasilających) wykorzystywana jest przez firmę Sony (a obecnie również inne) pod nazwą i.Link. Natomiast firma Creative Technology opisuje złącze jako SB1394. Zmiana nazwy ma na celu uniknięcie opłat licencyjnych, ale wszystkie te złącza są ze sobą w 100% zgodne.

FireWire jest szeregową magistralą ogólnego przeznaczenia, jednak ze względu na lansowanie jej przez Apple jako wyjątkowo multimedialnej oraz ze względu na powszechne stosowanie w kamerach jest kojarzona prawie wyłącznie z kamerami cyfrowymi. Obecnie bardzo popularne stało się używanie FW w profesjonalnych kartach muzycznych i mikserach gdzie wykazuje się naprawdę olbrzymimi możliwościami.

Druga sprawa to co Ci się tak wciska obok gniazda Express Card stanowi część tego gniazda jak włożysz kartę to ją zablokowuje jak wyciągasz odblokowuje z gniazda

Instrukcja http://download.lenovo.com/ibmdl/pub/pc ... 749_02.pdf